anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiązane produkty wystawianie

MAMY ROZWIĄZANIE!
MagicFashions
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie, otóż mam taki problem że jak wystawiam ofertę a mam ją w 3 rozmiarach nie mam jak przy każdym wystawieniu zmienić rozmiaru przez te powiązanie nie idzie jak tego robić to co Allegro dzisiaj zrobiło jest po prostu beznadziejne.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MagicFashions możesz wystawić trzy oferty w różnych rozmiarach i połączyć je w ofertę wielowariantową. Aby to zrobić w panelu głównym wybierz "Moje oferty" później "Moja sprzedaż" i "Wielowariantowość". Przy Moje oferty wielowariantowe wybierz proszę "dodaj", wpisz frazę po której chcesz wyszukać oferty do połączenia, zaznacz te, które chcesz połączyć, kliknij "wybierz parametry" i zdecyduj których parametrów użyjesz, by połączyć oferty (możesz wybrać dwa), aby potwierdzić kliknij "zapisz".
Więcej o wielowariantowości możesz przeczytać tutaj

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
MagicFashions
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie, ja wiem co to oferty wielowariantowe lecz nie da się zmienić rozmiaru przez te połączenie z produktem w trakacie wystawiania.
Wtedy wielowariantowości po rozmiarze się nie połączy.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MagicFashions prawdopodobnie do tej oferty są przypisane konkretne parametry (w tym rozmiar) i stąd problem ze zmianą rozmiaru, czy mogę Cię poprosić o podanie numeru oferty? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
MagicFashions
#8 Zapaleniec#

Witam po części sobie poradziłem przy każdym wystawianiu trzeba odznaczać połączenie z produktem na dole, co do odpowiedzi to niestety ale konkretne parametry to wiadome że każda rzecz w odzieży ma inny rozmiar a jak ma się całą rozmiarówkę to jest problem gdyż Allegro nie myśli bardzo często przy wprowadzaniu swoich zmian i zamiast lepiej tylko pogarszają.
Wystawianie teraz jest bardzo utrudnione gdyż jak się nie odznaczy połączenia to trzeba za każdym razem  usuwać produkt z ofert i tak w koło, nie Pamiętam aby Allegro zrobiło coś dla sprzedającego żeby miał lepiej.
Pozdrawiam

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MagicFashions dziękuję za Twoje uwagi, przekaże je działowi zajmującego się produktyzacją. Wprowadzane przez nas zmiany mają zawsze służyć zarówno Kupującym jak Sprzedającym, żeby zakupy na Allegro były bezpieczne, wygodne i komfortowe dla obu stron. Wszelkie uwagi zarówno Klientów jak i naszych Partnerów traktujemy poważnie, analizujemy je i robimy wszystko, by nie tylko kupowanie ale również sprzedawnie było na najwyższym poziomie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
MagicFashions
#8 Zapaleniec#

Niestety żadna odpowiedź nie dała rozwiązania tematu który został opisany.
Szkoda że Allegro wprowadza takie zmiany które dają tylko uciążliwości sprzedającym już dawno Allegro nie jest dla nas tylko dla kupujących są zmiany wprowadzane i regulamin tworzony.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@MagicFashions Widzisz, kiedyś wystawianie było proste. Klepiesz tytuł oferty, wklejasz szablon i wystawiasz. Teraz trzeba się bawić w jakieś szukanie produktu, na które nie dość, że marnujemy czas, to do tego któryś sprzedający wpisze w produkt jakieś bzdury i później inni mają problemy, na dodatek z opisem trzeba się bawić o wiele dłużej i ciągle trzeba sprawdzać wprowadzane przez kogoś parametry. Chyba nie tak miał wyglądać ten komfort sprzedaży. Uprzedzam, wystawianie z pliku CSV też nie jest rozwiązaniem i dobrze o tym wiemy.

Jedyne co mogę Ci podpowiedzieć to wyrobienie sobie nawyku uzupełniania danych w odpowiedniej kolejności (chociaż zakładam, że już o tym wiesz, to możesz zignorować):

  1. Wejdź w listę ofert i Wystaw Podobną (gotowy cennik dostaw, warunki i te sprawy)
  2. Wpisz tytuł i sygnaturę (jeżeli z niej korzystasz)
  3. Zmień produkt i wyszukaj nowy po EANie (pamiętaj, żeby rzucić okiem na parametry!!!!) - jeżeli są duplikaty, to któryś produkt może być w błędnej kategorii i zaczyna się zabawa w zgłaszanie błędów i bujanie się z błędnymi parametrami
  4. Usuń zdjęcia i dodaj nowe

Nigdy, przenigdy nie zaczynaj od tworzenia opisu. Zawsze wybieraj produkt zanim zaczniesz tworzyć opis, bo zmiana produktu go usunie razem ze zdjęciami w opisie. Dodane zdjęcia do galerii powinny zostać, ale cały opis zostanie przywrócony z poprzedniej oferty.

W zeszłym roku @jacek_kulakowski obiecał nam rozluźnienie spójności między ofertą i parametrami. Niby jest okej, ale gdyby podstawowymi parametrami, wymaganymi do stworzenia produktu były tylko EAN i Marka (ewentualnie Kod Produktu), to bym się nie czepiał. Później tworzą kwiatki typu koszulka XS, a na metce jest M, bo ktoś źle sprawdził albo zapomniał zmienić. Później musimy się bujać z błędnymi opisami do czasu aż produkt zostanie poprawiony. Moje zgłoszenia na temat błędnych produktów wiszą ponad dwa tygodnie i sklep nie chce wystawiać produktu, który ma błędną kategorię.

---

Trochę z innej beczki, jeżeli można:

@la_nika Szczerze, to ja już nie mam siły do tej produktyzacji. Czy mam atakować was ciągle na czacie, żebyście zmieniali dane w produktach? Formularz zgłoszeń albo nie działa, albo nikt nie sprawdza zgłoszeń. Jest od groma błędnych produktów, przez co nie jest możliwe stworzenie połączenia oferty z produktem, a wymagacie ich coraz więcej. O tym, że zmiana produktu usuwa stworzony opis i przywraca ofertę do stanu poprzedniego, to już nie wspomnę...

Teraz zagadka: jak odnaleźć produkt o EANie 8056095873991, żeby stworzyć połączenie? Odpowiedź: nie da się 🙂

Podpowiedź, jest to produkt 6dbc26a5-65b6-415d-946d-835ce8ee4c08, który wisi w katalogu Allegro (wiem kto go stworzył, oferta jest nadal aktywna).

Pytanie numer dwa: skoro podczas próby połączenia produktu wyświetla się komunikat, że "podany EAN jest przypisany do innego produktu w Katalogu" to dlaczego Allegro nie potrafi stworzyć tego połączenia oferty z produktem, skoro on istnieje? Naprawdę nadal nie rozumiem jak działa Wasza produktyzacja, a poświęciłem już na analizy wiele, naprawdę wiele dni...

A teraz jakiś inny produkt, który również jak wyżej jest pusty i niemożliwy do wyszukania:

  1. wchodzimy w Moje Oferty
  2. wybieramy ofertę, klikamy "Połącz z produktem"
  3. uzupełniamy wszystkie dane i klikamy Zapisz
  4. otrzymujemy zwrotkę "Nie udało się połączyć z produktem", "Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu"

🙂 masło maślane, powinien to być komunikat "nie udało się stworzyć produktu", do tego Allegro powinno automatycznie połączyć ofertę z produktem, ale tego nie robi. Chyba muszę znaleźć inną pracę

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM skonsultowałam Twoje pytania. Pracujemy nad narzędziem, które ułatwi zgłaszanie błędów w produktach. Sprawdziliśmy karty produktu, o którym piszesz nie ma on przypisanej kategorii, możesz ją zgłosić przez formularz zgłoszeniowy albo napisać tutaj. Wówczas zgłosimy prośbę o przypisanie takiej karty produktu do kategorii, co umożliwi połączenie jej później z ofertą.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@DarkStoorM Nie musisz już zmieniać pracy 🙂 Teraz już wszystko będzie z górki jak allegro Ci ułatwi system zgłaszania problemów 🙂

"Pracujemy nad narzędziem, które ułatwi zgłaszanie błędów w produktach"

Pewnie kiedyś z czasem też wezmą się za naprawę błędów jak się już uporają z systemem ich zgłaszania 😉 Niech moc nadziei będzie z Tobą 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów