anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powielane opłaty dodatkowe DHL

DeoKrakow
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, co miesiąc wchodzą nam opłaty dodatkowe DHL dotyczące tych samych przesyłek, ktoś ma podobny problem?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DeoKrakow czy złożyłeś reklamację w tej sprawie do DHL? Podaj proszę numery zamówień do których taka opłata została naliczona. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DeoKrakow
#9 Pomysłodawca#

Przykładowo zamówienia d968b102-b81e-11ed-a1be-3751b9e23d45 oraz  603a1a50-b2c7-11ed-9e97-9986c6af425b , sprawa dotyczy kilkudziesięciu jak nie kilkuset zamówień, dopłaty za te same paczki przychodzą co miesiąc i albo wchodzą jakieś losowe korekty czyli jest zwrot opłaty dodatkowej, albo kolejne dopłaty... czy to 'jest normalne' u tego przewoźnika czy jest jakaś awaria systemu, czy mamy złożyć reklamację do wszystkich zamówień?  Na razie nie składaliśmy reklamacji, chcieliśmy się dowiedzieć czy ktoś zauważył podobny problem.. Po kontakcie z Pomocą Allegro, dowiedzieliśmy się, że musimy wypisać wszystkie zamówienia, w którym występuje problem i wypisać kwoty dopłat... 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@DeoKrakow W takich przypadkach konieczne jest złożenie reklamacji, dlatego w odpowiedzi na wiadomość w korespondencji 33413206 napisz nam:

  • numery przesyłek,
  • kwotę roszczenia,
  • uzasadnienie.
Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

DeoKrakow
#9 Pomysłodawca#

Zanim sprawdzimy kilkaset zamówień i podliczymy dopłaty, prosimy tylko o informację czy taki błąd systemu był już zgłaszany i czy trwają jakieś prace weryfikacyjne skoro część dopłat jest zwracanych.. No nic, samodzielnie będziemy próbowali to wyjaśnić..

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@DeoKrakow Te opłaty nie są naliczane przez nas, wszystkie informacje otrzymujemy od przewoźników.

W odpowiedzi reklamacyjnej otrzymasz wyjaśnienie, dlaczego wspomniane opłaty zostały naliczone. Możesz przykładowo zareklamować na początek tylko część paczek lub bezpośrednio skontaktować się z DHL, aby uzyskać szczegółowe informacje. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

DM2-Sklep
#8 Zapaleniec#

Witam, a co w sytuacji gdy DHL nalicza opłaty dodatkowe za przekroczoną wagę.

Waga obydwu przesyłek nie przekroczyła 8/9 kg podczas gdy w opłatach zostało podana waga 15 kg każdej z osobna...

Tutaj numery przesyłek:

 
Kwora roszczenia 2x99CZK czyli 198 CZK
Uzasadnienie : nie realna waga przesyłki. Żel waży 3,5 kg, w każdej paczce były po dwa żele.
Numer zamówienia : dd1a35b0-3822-11ee-a889-2d4c33393d1c

  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DM2-Sklep opłata może dotyczyć przekroczenia wagi gabarytowej, natomiast tak jak pisała Ola są to opłaty naliczane przez przewoźnika, więc reklamację oraz prośbę o wyjaśnienie powinieneś skierować do DHL. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DM2-Sklep
#8 Zapaleniec#

Nie przekroczyłem wagi gabarytowej bo pilnuje tego już od pewnego czasu 🙂

Ok zgłoszę to do DHL, dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

Ja wysłałem puszkę towaru która waży ok 1 kg i folię malarską która waży jakieś kilkadziesiąt gr a przesyłka w DPD ważyła 17 kg ..  żadne skargi, prośby groźby nie dały skutku.. oni mają rację i nie muszą nic udowadniać, to mi kazali udowodnić, że tak było.. A jak poprosiłem o zdjęcie, film przesyłki czy cokolwiek oprócz tabelki z automatycznego sortera to bez gadania uznali roszczenia. Kto wie czy w takim przypadku DHL nie idzie w tą samą stronę. Już chyba nasza narodowa **piiip** wysyłkowa daje sie poznać z lepszych stron.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

może zaczyna się z DHL, były już dopłaty inpost, UPS i DPD, czas na DHL. Nic nie dzieje się bez powodu, a za każdym razem dojeni są sprzedawcy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Ci też chcą się nachapać.

To dziwnie, że ot tak mogą w każdej chwili i każdą kwotę doliczyć do rachunku sprzedającego, bez wiedzy Allegro, ale z płatnością na rzecz Allegro, bo to Allegro wystawia fakturę prawda?

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Takie problemy są tylko na Allegro, dużo wysyłam paczek przez inne portale i ani 1gr dopłaty nie miałem 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Halfrunt bo to cicha umowa pomiędzy kurierami a allegro. Portal dostaje mega niskie ceny na przesyłki, pewno takie na granicy opłacalności firm, ale one sobie odbijają to tymi dziwnymi dopłatami, i notorycznym odrzucaniem reklamacji.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów