anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z cennikiem dostaw w przypadku smarta - allegro polecony

mikeza
#20 Guru#

Mam problem z cennikiem dostaw, przede wszystkim w przypadku allegro poleconego. Aktualnie jest tak, że jak klient kupuje w smarcie, to dostajemy kwotę tylko za towar bez kosztów wysyłki. Cennik mam ustawiony w ten sposób, że część przedmiotów jest oznaczona tak, że do allegro poleconego wchodzi 1szt. I tak mam ustawione w cenniku, że w jednej przesyłce mogę wysłać 1 szt. Wcześniej jak klient brał 2-3 sztuki sumowało mu koszt i można było ewentualnie wysłać 2-3 przesyłki w razie konieczności. Teraz mam spory problem, dosłownie dzisiaj była taka sytuacja, że gość w smarcie kupuje 4 produkty, ktore są w cenniku oznaczone jako 1 sztuka na polecony. Oczywiście wpłata jest tylko za towar i system generuje 1 przesyłkę poleconą. Nie mam możliwości wysłać tego w jednej przesyłce. Co w takiej sytuacji. Czekam na sugestie i pomoc supportu ?

Dodatkowe pytanie do @_HolaOla_ @nat_not  po co jest w cenniku dostaw opcja wyboru ilości produktów mieszczących się w 1 paczce, skoro klient kupuje sobie 4 sztuki i według systemu mam mu to wysłać w jednej przesyłce i w jednym koszcie nadania ? to jest niemożliwe. Po to mam zaznaczone 1 sztuka, żeby klient mógł zmieścić 1 sztukę do takiej przesyłki, a nie 4, czy więcej.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Jak rozumiem klient kupił te 4 sztuki w różnych ofertach i do każdej z nich masz dodany inny cennik?

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@nat_not  właśnie nie. Na jednej aukcji kupił 2 sztuki, na drugiej kupił również 2 sztuki. Na obydwu aukcjach jest ten sam cennik który funkcjonuje już od dawna i wszędzie jest zaznaczone:

allegro polecony max 1szt w przesyłce. teraz mam problem, bo jak mam nadać w jednej przesyłce 4 przedmioty, które się do niej nie zmieszczą. Otrzymałem wpłatę tylko za towar i mogę wygenerować 1 etykietę do nadania

W cenniku mam wyraźnie, że w ten sposób mogę wysłać tylko 1szt. takiego przedmiotu. Po co to ograniczenie, skoro klient może sobie wybrać dowolną ilość i za nią bez problemu zapłacić ?

nr zamówienia: 63a57bd3-a195-11ea-8bdf-9f6ad2bee213

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

niestety problem się powtarza, kolejny zakup, gdzie klient ładuje 3 przedmioty do koszyka, wybiera allegro polecony, pomimo ustawienia wysyłki 1 szt dla poleconego system mu liczy 1 wysyłkę a płaci tylko za towar. Cenniki mam identyczne dla tych przedmiotów, mało tego klient kupuje na tej samej aukcji 2-3 sztuki, gdzie jest ograniczenie wysyłki do 1 szt. dla poleconego.

To jest jakiś całkowity bubel - w tej sytuacji w przypadku płatności w smarcie cenniki są całkowicie bezużyteczne, bo system pozwala klientowi wybrać kilka przedmiotów, zapłacić za sam towar i wybrać tylko jedną wysyłkę. Jak to ma wyglądać ??

Pół biedy jak kupi jakieś drobne rzeczy, które można jakoś upchać do jednej paczki, ale przy zakupie większych przedmiotów, nie da się ich wysłać w jednej przesyłce. Przekraczają wielkościowo i wagowo gabaryty allegro poleconego.

Czekam na sugestie od serwisu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

z allegro pomoc brak odpowiedzi, tutaj też cisza. Nadal czekam na jakieś wskazówki, bo wygląda, że cenniki to jest fikcja. Każdy będzie sobie wrzucał do koszyka ile wlezie i wymagał potem wysłania w jednej przesyłce. Przecież to jest jakiś absurd.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Podaj mi proszę numery ofert, o które chodzi.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@nat_not 

nr zamówienia: 63a57bd3-a195-11ea-8bdf-9f6ad2bee213

oferta: 8373154307 i oferta 8373159961

 

ale to nie jest jednostkowy przypadek, bo mam już kolejne. Jaki jest limit wirtualnego pokrycia kosztów wysyłki przez allegro przy zakupie poprzez smart ? tak samo jak kiedys 40zł ? jeśli jest tak, to podejrzewam, że klient może powrzucać do koszyka tyle produktów ile jest w stanie do momentu przekroczenia limitu pokrycia kosztów wysyłki.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Proszę Cię o cierpliwość. Wysłałam ten przypadek do konsultacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

StudioScorpion
#8 Zapaleniec#

Problem nie jest nowy. Już nie raz tak miałem, że pokazywało się w zamówieniach "Ilość przesyłek: 2" a generowała się tylko jedna etykieta w enadawcy czy managerze paczek

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@StudioScorpion  zakładam, że problem nie jest nowy, tylko, że wcześniej dostawałem opłatę za konkretną liczbę przesyłek w przypadku przesyłek pocztowych i w razie czego mogłem nadać indywidualnie drugą paczkę lub np. zamiast wysłać poleconym nadać pocztexem. Teraz w smarcie mamy tylko kwotę za towar, a co dalej ? ktoś kupuje kilka przedmiotów i ja mam to wysłać w jednym poleconym ? nie mogę zmienić formy wysyłki, bo wtedy sam zapłacę z własnej kieszeni. Widzę, że allegro zna problem, tylko nic z nim nie robi.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

moja teoria jest taka,

allegro pokrywa wirtualny koszt wysyłki do 40zł.

Jeśli ja mam w cenniku ustawiony max koszt allegro poleconego 6,99zł, i np. klient wybiera produkt, gdzie jest wysyłka 1 szt dla tej formy wysyłki, to klepie sobie np. 5 sztuk tego produktu. system liczy mu wirtualny koszt wysyłki x 5, czyli 6,99 x 5, mieści się w tej barierze 40zł i płaci za sam towar, a system generuje 1 etykietę, pomimo, że powinno być 5 wysyłek

Jeśli tak to działa to cennik wysyłek jest całkowicie bezużyteczny, a wręcz stwarza poważne problemu przy takich zakupach.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów