anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z katalogowanie i kodem EAN

Arturek_x
#10 Popularyzator#

Witam.

Wystawiłem aukcje w nowym katalogu tzn. zawsze wystawiałem swój towar w dziale związanym z elektroniką teraz postanowiłem dodać kilka aukcji w innych działach np. Bramy,Kostka brukowa itd. Po dodaniu aukcji i próbie przypisania do katalogu wyskakuje mi magiczny błąd ,,Kod  EAN przypisany jest do innego produktu w katalogu". Kod EAN mam wygenerowany i przypisany do swojego towaru od dawna  i nie chce go zmieniać bo rozłoży mi to całą kartotekę. Mogę to jakoś obejść czy muszę koniecznie zmieniać kod?

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Arturek_x podaj proszę kod EAN którego to dotyczy. Sprawdzę jakie są zbiory podobnych kategorii w przypadku tego produktu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Arturek_x
#10 Popularyzator#

Witam.

Kodów jest kilka. Od wczoraj każdą aukcje która wystawiam w nowym dziale mam opisana w ten sam sposób. Oto Numery EAN 5904473561165 ( dział kostka brukowa) 12319634782 (dział kostka brukowa) 12319801280 (dział Bramy) 12324947940 ( dział kostka brukowa) 12331597806 (dział kostka brukowa LED)12331645703 (dział kostka brukowa LED).

Proszę o pomoc bo spada mi procentowy wykaz pozytywnych powiązań z katalogami allegro.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Arturek_x już wyjaśniam 🙂
EAN 5904473561165  jest przypisany do tego przedmiotu. Dla tego produktu mamy takie zbiory podobnych kategorii:

la_nika_0-1656597391870.png

Rozumiem, że chciałbyś, aby produkty o EANie 5904473561165 mogły być przypisane m.in. do kategorii  Allegro >  Dom i Ogród >  Ogród >  Podłoża >  Kostka brukowa. 
Wydaje mi się jednak, że te produkty powinny być w kategorii Dom i ogród > Oświetlenie > Oświetlenie zewnętrzne > Żarówki i oprawy, ponieważ to nie są świecące kostki brukowe jak np. te tylko oprawy do kostek brukowych, podobnie sytuacja wygląda z kategorią bramy. Twój produkt może być elementem przy bramie czy przy kostce brukowej, ale pozostaje oświetleniem i dlatego to takie kategorie są w zbiorze podobnych kategorii. 
Ta kategoria (Dom i ogród > Oświetlenie > Oświetlenie zewnętrzne > Żarówki i oprawy) jest już w zbiorze kategorii podobnych dla tego produktu, więc jeśli zmienisz klategorię oferty na Żarówki i oprawy, będziesz mógł ją połączyć w katalogu. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Arturek_x
#10 Popularyzator#

Mój produkt jest ,,lampą" jednak przypisywanie go tylko do jednej kategorii np oświetlenie " sprawia że zakres wyszukiwań sprowadza się tylko do tej kategorii. Produkt który oferuje jest nowością od krajowego producenta. Wystawiając go w kilku kategoriach chce zwrócić uwagę klientów na ciekawy sposób oświetlenia, który nie musi kosztować majątku.W momencie gdy powiąże produkt z katalogu ,,kostka brukowa" z katalogiem oświetlenie wszystko się pozmienia a zależy mi aby moje produkty były wystawione tak jak ja tego chce. Swoją drogą konkurencja ma oferty tak wstawione tak ja ja chce oto link https://allegro.pl/oferta/oprawa-led-najazdowa-liniowa-ip68-b-zimna-150-cm-7282412768

 
 
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Arturek_x dziękuję za wyjaśnienia. Oferta, którą wskazałeś jest w kategorii "kostka brukowa", ale nie jest połączona z katalogiem produktów. Jeśli produkt o takich samych parametrach identyfikujących jest przypisany do innej kategorii to ten sprzedający nie będzie mógł go połączyć. Otrzyma taki sam komunikat jak Ty wcześniej (,,Kod  EAN przypisany jest do innego produktu w katalogu")
Kwestię dodania kategorii kosta brukowa i brama do produktu o EANie 5904473561165 konsultuję jeszcze z działem który zajmuje się katalogiem produktów i gdy tylko otrzymam odpowiedź, wrócę tutaj z informacjami. Poproszę Cię jeszcze o cierpliwość, ponieważ to może być po weekendzie.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Arturek_x
#10 Popularyzator#

Witam.Wiadomo coś już w sprawie moich aukcji? Mam jeszcze jedna sprawę nie związaną z tematem: jak mogę dodać nazwę swojej firmy do suwaka Marka? kilka dni temu moja firma pojawiła się na liście ale teraz znów znikła:( Musze zawsze wybierać Marka inna po czym i tak wpisuje ręcznie nazwę mojej firmy. Niby efekt jest ten sam ale pracochłonne to jest a w dzisiejszych czasach każda minuta jest na wagę złota:)Damy rade coś zadziałać w tym temacie?:)

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Arturek_x jeśli chodzi o umieszczenie produktu w katalogu w dziale "kostka brukowa" i "bramy" to przykro mi, ale nie będzie to możliwe z powodów podanych przeze mnie wyżej. 
Oferta, którą wskazałeś (która jest w kat. kostka brukowa) również nie będzie mogła zostać połączona z katalogiem jeśli pozostanie w tej kategorii. 
Jeżeli chodzi o dodanie Twojej marki to napisz proszę pełne drzewo kategorii do których Twoja marka ma być dodana (np.  Dom i ogród > Oświetlenie > Oświetlenie zewnętrzne > Żarówki i oprawy itp.) oraz dokładny zapis Twojej firmy, abym mogła przekazać zgłoszenie do osób zajmujących się dodawaniem marek. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Arturek_x
#10 Popularyzator#

hmm szkoda że nic z tym zrobić nie można:( Póki co moje aukcje zostaną tak jak są a od 1 sierpnia będę musiał wymyślić coś nowego. Jestem importerem wielu produktów, dodatkowo produkuje sterowniki do oświetleń. Staram się wdrażać na rynek nasze krajowe rozwiązania bo np kwestie reklamacji lub przeróbek pod konkretnego klienta łatwiej jest rozwiązać. Katalogowanie produktów jest spoko pomysłem ale czasem utrudnia to dotarcie do klienta.Przykładem może być moja oprawa najazdowa: umieszczenie jej tylko w dziale oświetlenie sprawia ze tylko osoby znające temat na nie trafią ale gdy umieściłem ją w dziale kostka od razu odwiedzin było sporo.Markę mojej Firmy chciałbym móc dodawać w dwóch kategoriach związanych z oświetleniem :

Dom i ogród-oświetlenie-Taśmy Led

Dom i ogród-oświetlenie-oświetlenie zewnętrzne- kostka brukowa LED

Nazwa firmy: StudioLed Artur Kaliński

Gdy z czasem rozwinę ofertę o nowe produkty które będą pasowały do innych kategorii będzie możliwe dodanie Marki do innych działów?

Dziękuje za pomoc.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Arturek_x Dziękuję za tę informację. Chciałabym się jednak upewnić w jednej kwestii - chcesz, żeby w parametrze "Marka" znajdowało się również Twoje imię i nazwisko? Czy ma być to wyłącznie "StudioLed"?  🙂 

Kiedy dodasz nowe produkty, to oczywiście będzie możliwość dodania Twojej marki do innych kategorii - wystarczy, że dasz nam znać 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Arturek_x
#10 Popularyzator#

Tak chcę ,bo StudioLed jest domeną której sporo osób używa a w ten sposób będzie wiadomo że ja to JA 🙂 Od dłuższego czasu opisuje tak swoje aukcje:)

Super,jeszcze raz dziękuje za pomoc.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Arturek_x Jasne 🙂 Marka została dodana: 

Zrzut ekranu 2022-07-5 o 08.29.54.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Arturek_x
#10 Popularyzator#

Dziękuje:) Super wiadomość:)

oznacz moderatorów