anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z Kupująca

MAMY ROZWIĄZANIE!
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

@k_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu z kupującą. Wystawiłam na aukcji "ściereczki do kurzu"(2szt.) Tupperware. W opisie produktu napisałam, że jest to cena za jedną sztukę i możliwe są dwa kolory do wyboru. Klientka dokonała zakupu 2szt.bez oznaczenia koloru. Wysłałam jej więc dwie sztuki, jedną niebieską a drugą zieloną. Po odebraniu paczki przez klientkę otrzymałam wiadomość w Centrum wiadomości, że odebrała dwie sztuki a nie cztery i pyta kiedy otrzyma resztę zamówienia. Grzecznie odpisałam, że zaszło nieporozumienie gdyż w opisie zaznaczyłam że cena dotyczy jednej sztuki. Odpisała mi że "tytuł oferty wskazuje na dwupak". Nigdzie nie umieściłam takiej informacji, że sprzedaje dwupak (cena wtedy byłaby znacznie wyższa). Zaproponowałam jej aby odesłała zamówienie a ja zwrócę jej pieniądze za transakcje. A Pani mi odpisuje że "Towar otrzymany połowicznie" i "Prosi o zwrot 25zł lub uzupełnienie towaru". Straszy również że " Celowe wprowadzanie klienta w błąd jest niezgodne z wyty". Nie wiem co to "wyty" ale domyślam się że chodzi o wytyczne. Nie zdążyłam się odnieść do tego wpisu (korespondowała ze mną o godz. 21.52) gdy rano zobaczyłam Negatywną opinię z komentarzem iż "ilość zakupionego towaru nie zgodna z tytułem aukcji, sprzedawca przyznaje, ze celowo wprowadza klienta w błąd. Nie polecam" Sprzedawcy ciężko pracują na dobrą opinię. Według mnie publiczne insynuacje pod moim adresem są niedopuszczalne, tym bardziej że nieuzasadnione.  Jest to pomówienie. Chciałam zapytać co mogę w tej sprawie zrobić. 

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@gosia_1966 sprawdź czy nie powiązało ci oferty z katalogiem, gdzie te ściereczki są w dwupakach. I w razie czego podziękuj serdecznie Allegro.

oznacz moderatorów
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

Nie, nie powiązało.

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@gosia_1966 Możesz podać link do oferty?

oznacz moderatorów
gosia_1966
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@gosia_1966  No to trafiłaś po prostu na osobę mającą problem ze zrozumieniem czytanego tekstu. Niestety sporo takich w społeczeństwie. Smutne jest to, że wg Allegro, mają one prawo do subiektywnego komentarza. Choćby wynikał on z ich braku umiejętności składania literek, czy wyrazów w całość.

Nie liczyłbym na pomoc w usunięciu komentarza, aczkolwiek chciałbym się mylić.

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Jesteś ofiarą kultury obrazkowej. Widzi dwie ściereczki na obrazku to myśli, że kupuje dwie. Klikac nauczona a czytać niestety nie potrafi. Jakbyś sprzedawała karmę dla kotów i kot był na obrazku to płakałaby od razu, że kota nie dostała. Są ludzie i ... dopowiedz sobie sama.

Allegro powinno usuwać tego typu komentarze bo świadczą tylko o poziomie inteligencji kupujących na tym portalu. Jest taki sklep, który reklamował się  "nie dla **piiip**ów" to gdzieś ci kupujący musieli się przenieść ;).

oznacz moderatorów
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

Jestem na allegro nie tylko sprzedającą ale też kupującą. Przeglądam oferty po nagłówkach ale jeżeli chcę coś kupić to zawsze czytam opis a szczególnie od czasu kiedy portal wprowadził łączenie produktu z katalogiem. Czasami wychodzą tam cuda. Uważam też że w razie wątpliwości zawsze można zapytać sprzedającego i rozwiać ewentualne wątpliwości przed zakupem. 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@gosia_1966 Masz absolutną rację. Ale jako sprzedająca musisz liczyć się z "analfabetyzmem wtórnym" części kupujących i brać na to poprawkę. 5 osób przeczyta ew. zapyta, a szósta nie.

oznacz moderatorów
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

Tak, z pewnością zapamiętam to na długo. Dziękuję za podpowiedzi.

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@medalik_2009  napisał(a):

@gosia_1966 sprawdź czy nie powiązało ci oferty z katalogiem, gdzie te ściereczki są w dwupakach. I w razie czego podziękuj serdecznie Allegro.


Mogę założyć się, że na 100% tak było ...

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

ściereczki do kurzu (2szt.)

tytuł wskazuje na dwupak

oznacz moderatorów
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

To po co w takim razie są opisy oferty? Prościej przeczytać nagłówek i się domyślić niż np. zapytać sprzedającego ? A póżniej to już same pretensje.

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@gosia_1966 dla mnie z tytułu i opisu jasno wynika, że kupuję komplet 2 szt. za 49.90 zł

Jeśli klientka dokonała zakupu jednego kompletu i wysłałaś 2 ściereczki, to zrobiłaś wszystko prawidłowo

oznacz moderatorów
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

Problem w tym ze sprzedałam klientce 2szt. a nie komplet. Kupujący nie doczytał ze aukcja dotyczy jednej sztuki a do sprzedania miałam dwie sztuki. Teraz żąda dopłaty lub dosłania jeszcze jednego kompletu.

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

W tytule masz wyraźnie zaznaczone 2 szt.Nad zakładką "dodaj do koszyka" masz zaznaczone "liczba kompletów", a nie sztuk.Jeżeli klientka zaznaczyła 1 kpl., a Ty jej wysłałaś 2 ściereczki za kwotę 49.90, to zrobiłaś wszystko prawidłowo.

W opisie aukcji w pierwszym wersie masz zaznaczone drukowanymi literami:

TUPPERWARE ECO ŚCIERECZKI DO ODKURZANIA 2 SZT.

Nigdzie w opisie nie znalazłem zapisu, że aukcja dotyczy jednej ściereczki.Na chwilę obecną widać, że masz do sprzedania 1 komplet, czyli 2 ściereczki.

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

I już wszystko jasne, aukcja którą przytaczałem jest z poprawioną treścią i z nową ceną.Nie popatrzyłem na zakończoną, która niestety ale rzeczywiście wprowadzić mogła w błąd.Świadczy to jednak o tym, jak kupujący zapoznają się z opisami.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@ART_FOTO Niestety, ale się mylisz. Pierwszy wers w opisie to "TUPPERWARE ECO ŚCIERECZKI DO ODKURZANIA" bez 2 szt, a ostatnia linijka opisu to: "Cena dotyczy 1szt."

Ale to niewiele zmienia, bo tytuł ewidentnie wprowadza w błąd

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 poprawiłem się:).Zerknąłem na aktualną aukcję, której opis został poprawiony i cena jest odpowiednia (dla mnie jak najbardziej zrozumiała.Nie popatrzyłem wcześniej na aukcję zakończoną w której zakupu dokonała klientka.Mea Culpa 🙂

oznacz moderatorów
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

Były wystawione dwie oferty, jedna jest aktywna i nic w niej nie poprawiłam a druga jest już zakończona i w niej umieściłam informacje że cena dotyczy 1szt. 

oznacz moderatorów