anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupującym, który nie chce odebrać przesyłki

skleprafur
#7 Wielbiciel#

Witam

Czy ktoś spotkał się z problemem w którym kupujący zamówił towar za pośrednictwem Poczty Polskiej i za niego zapłacił po czym otworzył na allegro spór domagając się ode mnie wyjaśnienia sprawy z przewoźnikiem i dostarczenia mu towaru który zamówił gdyż listonosz nie przyniósł mu osobiście poleconego i musi teraz iść na pocztę i odebrać osobiście czego nie ma zamiaru zrobić. Ktoś wie może co robić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

Skoro nie che odebrać jego sprawa. Sprawdź śledzenie przesyłki, zgodnie z prawem kupujący zobowiązuje się odebrania przesyłki, jak była awizowana i wróci poproś o dopłatę na ponowna wysyłkę i zwrot, nie daj się na sporze allegro, racja jest po twojej stronie, allegro będzie Cię zmuszało do dostarczenia przesyłki, będą wymuszać i szantażować Cię 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

normalka. Nie dalej jak dzisiaj miałem podobny przypadek. Gość otwiera spór, że nie dostał towaru. Sprawdzam, przesyłka do nas wraca. On oczywiście z pretensjami, że nikt mu nic nie doręczał, a on cały czas jest w domu. W związku z tym żąda żebym niezłocznie wysłał mu ponownie paczkę, albo zwrócił pieniądze. Nadmienię, że zwrot do mnie jeszcze nie dotarł. Grzecznie zaproponowałem, że jak przesyłka wróci to możemy nadać jeszcze raz. Gościowi jednak mało, on chce zwrot pieniędzy, nie będzie dłużej czekał. siedzi w domu na kwarantannie i nigdzie nie wychodzi, a ten produkt mu jest niezbędny (do życia). I teraz najlepsze na koniec, bo kupił lusterko do auta. To ja do niego z pytankiem, czy tym samochodem jeździ po domu podczas tej kwarantanny ? I cisza, odpowiedzi już nie dostałem 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

napisać, że wybierając taki rodzaj wysyłki zaakceptował regulamin poczty w tym względzie

i wpisać linka regulaminu poczty do swojego regulaminu wysyłek

 

ja u siebie mam takiego pecha że jestem przypisany do poczty "prywatnej" , która pracuje do 18-tej z przerwą techniczną jak obecnie biedronki i lidle - a w sobotę wcale

listonosz nosi tylko awiza -  na poczcie wisi karta "za pracę listonosza nie odpowiadamy"

Tak pracuje narodowy operator

oznacz moderatorów