anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem ze zwrotem wypożyczonego sprzętu

chiczek
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

 

Zwracam się do Państwa o pomoc.

Oferuję wypożyczenie sprzętu (pompa do wykonywania próżni w układach klimatyzacyjnych).

Oferta polega na wypożyczeniu na 3 dni pompy. Jeden z klientów nie zamierza zwrócić sprzętu lub, jak to określił - może wysłać do mnie za pobraniem.

Czy jako sprzedający mam jakieś narzędzia z Allegro, aby skutecznie wyegzekwować zwrot sprzętu? Minęło już prawie 30 dni a ja jestem wstrzymany z wysyłką do kolejnych klientów.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

A pobierasz kaucję ? allegro w to nie ingeruje musisz sądownie to załatwić o ile sporządziłeś umowę wynajmu, wypożyczenia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@chiczek Zacznę od tego, że celem ofert wystawianych w Allegro jest sprzedaż. Piszemy o tym w Regulaminie. Twoja oferta została usunięta, ponieważ naruszała nasze zasady. 

Jeśli chodzi o zwrot sprzętu, musisz samodzielnie ustalić warunki z kupującym. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

chiczek
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź.

Nie mniej, jest mi bardzo przykro, że usunęliście Państwo po półtora roku ofertę, która miała wiele pozytywnych opinii. Cóż za ironia losu, że w momencie, kiedy zgłosiłem problem odpowiedzieli Państwo nie pomocą, ale drugim problemem w postaci usunięcia oferty. A wystarczyło zmienić kategorię. Oczywiście, ze celem ofert wystawionych w Allegro jest sprzedaż. Pani komentarz sugeruje, że w ofercie nie chodziło o sprzedaż. A czym jest sprzedaż usługi?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@chiczek sprzedaż a ogłoszenie to co innego inne zasady i ceny wystawienia, trafiłeś na kupca co kupił towar i nie chce oddać, przy ogłoszeniu musiał byś się dogadywać bo tam nie działają płatności itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@chiczek W Allegro.pl celem ofert wystawionych w kategorii "Usługi' nie jest zawarcie umowy między użytkownikami. Oferty te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy. Inaczej jest w przypadku ofert z kategorii "Klimetyzatory przenośne i klimatory", w której wystawiałeś. Tutaj chodzi o sprzedaż przedmiotów, a nie ich wypożyczanie.

Zgadzam się, że oferta powinna zostać usunięta zaraz po wystawieniu. Niestety nasz system tutaj zawiódł.

Ponownie odsyłam do naszego Regulaminu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@chiczek Nie dziw się. Gdybyś wystawił nagle 100 nowych telefonów, Twoja oferta nie przetrwałaby jednej doby - specjaliści z Allegro by ją wytopili w trosce o kasę z POK, a tutaj sam się podłożyłeś z drobnym naruszeniem, dlatego dopiero po półtora roku Ci usunęli aukcję 🙂

Poza tym, w niektórych przypadkach sprzedawcy tu piszący ujawniają swe naruszenia zasad na dużą skalę i gdy zwracam no to uwagę, nikt z Allegro nie usuwa im wszystkich aukcji, a naruszenia są we wszystkich ofertach - to też jest zastanawiające. Nawet jedna oferta nie zostaje usunięta u dużego sprzedawcy 🙂

oznacz moderatorów