anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja po raz kolejny

mikeza
#20 Guru#

Dzień bez produktyzacji, dniem straconym. Dzisiejszy hit - ktoś połączył swoje oferty z moim produktem. W opisie większość skopiował itd. To akurat nie problem. Hitem jest to, że ten allegrowicz wysyła z Chin (wszystkie dane firmowe są również z tego kraju). W sumie powinienem być zadowolony, że moje produkty pojawiły się na chińskim rynku i to bez mojej wiedzy. Nie sądziłem, że podbiję biznesowo daleki wschód, ale z allegro jak widać wszystko jest możliwe 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mikeza
#20 Guru#

oczywiście gość ustawił niższą cenę i wspaniałomyślne allegro od razu dało mu baner SUPER CENA, pomimo, że nie sprzedał żadnej sztuki tego produktu, jego oceny to 94%, adres do zwrotu i reklamacji jest w Chinach itd. ciekawe jakim algorytmem tym razem się posłużyli ?

nie chciało mu się nawet zmienić tytułu, wszystko wklepał identycznie 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mikeza zadaj pytanie @k_owczarek1 na pewno Ci wytłumaczy dlaczego tak jest lepiej....

a na poważnie? zgłąszaj -może zadziała?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zastawia mnie również fakt przyznania banera SUPER CENA ofercie z Chin, gdzie produkt jest obciążony podatkami i cłem, których klient przecież nie zna dokonując zakupu. Moim zdaniem to wprowadzanie w błąd kupującego przez allegro, który widząc informację o najniższej cenie nie zakłada, że po doliczeniu opłat celnych ta cena będzie wyższa niż w innych ofertach.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Produktyzacja to jeden wielki "syf".

Sprawdzałem kilka dni temu oferty konkurencji - im się sprzedają produkty dobrze w wyższej cenie niż u mnie.

Efekt sprawdzania:

- kody EAN i kody produktów są "wyssane z palca". Nie mają na aukcji informacji, że można kupić produkt w niższej cenie. I moim zdaniem to jest działanie prawidłowe - jakim prawem Allegro na Twojej aukcji wyświetla informację, że na aukcji innego sprzedającego można ten przedmiot kupić taniej?

- Tacy sprzedający maja wysoką sprzedaż, teraz będę działał podobnie.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@maxr01 

To jest pomysł😊

Nie trzeba nawet z palca wysysać EAN-ów, wystarczy sobie kupić. Zachęcało Allegro do kupowania kodów za własne pieniądze? To teraz zmierzy się ze skutkami.

To dobra inwestycja - tym lepsza, jeśli weźmiesz pod uwagę, że "najtaniej od" i "najszybciej od" nadal się będą pojawiać... odsyłając kupujących do Twoich własnych ofert😁

oznacz moderatorów