anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja - problem z edycją produktu.

ForYouForHome_pl
#7 Wielbiciel#

Zakładam ten temat nie dlatego, że szukam wyjaśnień, ale dlatego, że pragnę powiadomić allegro o nieetycznym zachowaniu waszych "botów" odpowiedzialnych za produktyzację:)

Prowadzę działalność fotograficzno-copywriterską. Przy okazji zleceń dla hurtowni mam prawo wystawiać ich produkty ze zdjęciami, które zrobiłem. Prawa majątkowe w różnych polach eksploatacji mam ja i oni.

Jak to się ma do produktyzacji? Kiedy dodaje Produkt (rozumiem, że do katalogu), zgodnie z zapisem punktu 5.1 i 5.5 Regulaminu Allegro przekazuje prawa majątkowe do załączonych przeze mnie zdjęć do produktu na allegro (praktycznie na wszystkich polach eksploatacji - włącznie z prawem użyczenia ich mojej konkurencji). Nie mam nic przeciwko temu, że produkt jest opatrzony moimi zdjęciami.

Jednak problem, a raczej gwałcenie moich praw zaczyna się w momencie tworzenia i edycji produktu. Produkt tworzy mi allegro podczas wystawiania aukcji. Domyślnie jest to zawsze zaznaczone. Tak samo dzieje się w  panelu Moje Oferty. Kiedy próbuje łączyć z produktem to zamiast łączyć z jakimś tam produktem po uzupełnieniu parametrów - tworzy mi nowy produkt na podstawie mojej oferty.

Z założenia chciałem dołączać tylko miniaturkę, czyli pierwsze zdjęcie. I na początku tak to jakoś działało (albo tak mi się wydawało, bo niektóre stworzone przeze mnie produktu mają tylko zaciągniętą miniaturkę). Ale teraz nie wiem dlaczego, allegro - bez mojej zgody i wbrew mojej woli - zaciąga wszystkie zdjęcia, jak leci, nawet te które nie są fotografią produktową, tylko reklamową. Utworem noszącym wyraźne znamiona jego twórcy. Co więcej, kiedy próbuje edytować produkt raz mogę usunąć zaciągnięte wbrew mojej woli zdjęcie, a raz nie.

I teraz jak patrzę - w produktach, które stworzyłem jest ogromny bałagan. Jedne mają tylko miniaturkę, a niektóre wszystkie zdjęcia. Efekt tego jest taki, że konkurencja czasem na swojej aukcji ma jedno moje zdjęcie, a czasem wszystkie (włącznie z tymi, które przedstawiają moje mieszkanie, żonę albo koty).

Proszę o wyjaśnienia dlaczego przy Połącz z produktem - zaciąga bez mojej zgody wszystkie zdjęcia?

Dlaczego nie mogę tego edytować w produkcie?

I gdzie mogę jasno napisać allegro, że nie przenosiłem na nich praw majątkowych na wszystkie zdjęcia?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

serwis-texas
#19 Nestor#

Bardzo ciekawy temat.

Natalia, bardzo proszę o zabranie stanowiska. @nat_not

Z góry dzięki.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ForYouForHome_pl konsultuję tę sprawę, gdy tylko otrzymam odpowiedź, wróce tutaj z informacją.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ForYouForHome_pl zgodnie z obietnicą, wracam z odpowiedzią. 

Wystawiając oferty Sprzedający akceptuje nasz Regulamin, dlatego do produktu mogą zaciągać się zarówno zdjęcia z miniatur jak i wszystkie inne z Opisu oferty.

Wynika to z art. 5.5 Regulaminu
"Od momentu opublikowania Oferty, Sprzedający jest związany jej treścią. Sprzedający może dokonać zmian treści Oferty do czasu złożenia pierwszej oferty przez Licytanta. W przypadku Oferty z opcją Kup Teraz, Sprzedający nie może dokonać skutecznej zmiany jej treści wobec Kupujących, z którymi zawarł umowę sprzedaży w ramach Oferty. Zakazane jest dokonywanie zmian przez Sprzedającego treści Oferty, które stanowią zmianę oferowanego Towaru bądź jego właściwości. Użytkownik z chwilą wprowadzenia do Oferty (publikacja w Allegro) treści stanowiących przedmiot ochrony prawa autorskiego, w szczególności znaków, logotypów, wizerunku, opisu oraz zdjęć („Treść”), zezwala Allegro.pl na nieodpłatne, niewyłączne, nieograniczone czasowo i terytorialnie korzystanie z tych Treści w następującym zakresie

(...)

Zgoda Użytkownika obejmuje także tworzenie opracowań Treści przez Allegro.pl i korzystanie z tych opracowań w zakresie, w którym Allegro.pl jest uprawnione do korzystania z Treści oraz na udzielanie dalszych zgód w zakresie odpowiadającym udzielonej Allegro.pl zgodzie.

Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Allegro.pl oraz oświadcza, że nie będzie wykonywał tych praw w stosunku do Allegro.pl oraz podmiotów, którym Allegro.pl udzieli dalszych zgód na korzystanie z Treści".

Natomiast w kwestii technicznej, czy możesz podać nam przykłady - numery ofert z przypiętymi produktami w ramach których nie możesz edytować, bądź usunąć zdjęcia oraz takie kiedy możesz to zrobić? Dla działu technicznego bardzo pomocne są też zrzuty ekranu, więc jeżeli możesz je przesłać, to poproszę.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ForYouForHome_pl
#7 Wielbiciel#

Regulamin czytałem. Bardziej interesują mnie kwestie techniczne, tak jak to się odbywa w rzeczywistości. W umowach, które zwykłem sporządzać jest dokładnie wszystko opisane. Kiedy (na jakich nośnikach) zostaje przekazany przedmiot umowy (czyli zdjęcie albo tekst) i w jaki sposób zostają przeniesione prawa majątkowe, i w jakich zakresach.

Wcześniej pracownik allegro pisał mi, że prawa zostają przenoszone w momencie gdy stworzę produkt i dodam do niego zdjęcia. Z tego co Pani zacytowała rozumiem, że wygląda to następująco (proszę mnie poprawić jeśli się mylę): 

Tworzę zwykłą aukcję na allegro - dodaje opis i zdjęcia, tj: 

https://allegro.pl/oferta/filizanka-do-kawy-sen-w-ogrodzie-folkowa-h-9621394869

W momencie opublikowania jej na allegro - allegro zyskuje do wszystkich na niej utworów prawa majątkowe. 

Później allegro po EAN łączy moją ofertę z produktem w katalogu i automatycznie zaciąga moje zdjęcia. Udostępnia jej konkurencji, która nawet filiżanki nie ma na stanie, bo działa na zasadzie dropshippingu. (przykład)

https://allegro.pl/oferta/p4y-filizanka-do-herbaty-kwiaty-10203005932

W momencie, gdy allegro wczytuje konkurencyjnej aukcji moje zdjęcia - konkurencja też nabywa do niej prawa majątkowe. Może je pobrać i umieścić w swoim sklepie internetowym. A ja dlatego, że stworzyłem aukcje na allegro dodając swoje zdjęcia, nie mam prawa domagać się od konkurencji zaprzestania wykorzystywania w celach majątkowych moich zdjęć. Nie mam też prawa żądać od allegro zaprzestania udostępniania moich zdjęć i utworów. Dobrze to rozumiem? Proszę mnie poprawić, jeśli w czymś się mylę?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@ForYouForHome_pl  @la_nika 

Pytanie moje jest takie. Czy faktycznie Allegro udostępniło Twoje zdjęcia, czy on sam ich nie buchnął i wstawił do galerii, ale nie dodał do opisu? Pomijam kolor tła jego miniaturki 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ForYouForHome_pl dopytuję jeszcze o to odpowiedni dział,  dziękuję za tak pełny i szczegółowy opis oraz linki z konkretnymi przykładami. Gdy tylko otrzymam odpowiedź, wrócę tutaj! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ForYouForHome_pl
#7 Wielbiciel#

No właśnie o to mi chodzi. Pisałem z nimi, ale twierdzą, że to samo Allegro wrzuca im moje zdjęcia a oni wcale tego nie chcą. Ale dziwne, bo pierwsza miniaturka jest producenta, a potem są moje zdjęcia. Ja tego produktu nie tworzyłem. Ktoś musiał dorzucić moje zdjęcia. Szczególnie, że inni z mojej konkurencji jakoś nie mają moich zdjęć. Skąd ja mam wiedzieć czy ktoś ma moje zdjęcia z katalogu Allegro, czy po prostu pobrał moje zdjęcia (bo to nie problem) i dorzucił do katalogu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ForYouForHome_pl przepraszam, że tak długo czekasz na odpowiedź. Jeszcze wyjaśniam dlaczego nie możesz edytować swoich ofert. Natomiast jeżeli zdjęcia są już w naszej bazie produktowej to wykorzystywanie ich do tego samego produktu nie jest naruszeniem. Jeżeli jednak konkurent pobrałby zdjęcia z Allegro oraz umieścił je na swojej stronie internetowej, to wykorzystuje je wtedy niezgodnie z ich przeznaczeniem produktowym. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ForYouForHome_pl
#7 Wielbiciel#

To rozumiem, ale skąd się wzięły moje zdjęcia w produkcie - skoro nie ja je umieszczałem. Co widać na przykładzie, który zamieściłem wcześniej. Zdjęcie pierwsze jest producenta, dodane przez kogoś kto tworzył produkt. Dalej są moje - które w jakimś momencie się tam znalazły. Stąd moje pytanie o sprawy techniczne. Skąd one się tam wzięły. Najprościej wysyłać konkurencji pozwy i niech udowadniają, że oni mają zdjęcia z katalogu, a nie że sobie sami pobrali. Rozumiem idee i korzyści z produktyzacji, ale allegro stworzyło narzędzie, które jest niesamowitym polem do działania dla kombinatorów i oszustów. Moglibyście też dodać narzędzie, które skutecznie pozwala mi usunąć moje zdjęcia z produktów, które nie ja dodałem. A nie zasłaniacioe się regulaminem - bo raczej nie został on stworzony po to, aby usprawiedliwiać kradzież.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ForYouForHome_pl jeżeli chodzi o możliwość edycji ofert, które przesłałeś mogę poprosić zespół techniczny o edytowanie wskazanych przez Ciebie parametrów, aby to zrobić potrzebuję informację w której ofercie jaki parametr zmienić (jaki jest obecnie i jaki powinien być). 
W sprawie zdjęć, dodając je w ramach naszego serwisu do ofert, zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Zdjęcie także można usunąć korzystając z opcji "zgłoś błąd w produkcie", jednak z naszych doświadczeń wynika, że powoduje to powielanie błędów, np. nieodpowiednich miniaturek, które są łączone z produktem, w efekcie produkt jest gorzej reprezentowany w katalogu i tracą na tym wszyscy Sprzedający go w swoich ofertach.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ForYouForHome_pl
#7 Wielbiciel#

@la_nika No właśnie, problem polega na tym, że dajecie możliwość edycji zdjęć, które ktoś dołączył do produktu albo Allegro dołączyło je bez mojej wiedzy, ale w rzeczywistości tego nie robicie. Czyli teoretycznie mam możliwość decydowania, co chce dołączyć do produktu, a co nie, ale tak naprawdę nie mam takiego prawa. W sekcji "Połącz oferty z produktem" jest napisane, że taka opcja tylko uzupełni parametry, a nie zmieni opisów ani nie doda zdjęć do oferty. Rzeczywistość wygląda tak, że system łączy na podstawie ean moje produkty z czyimiś/czyjeś z moimi, i czy tego chcemy, czy nie, system wrzuca nie nasze zdjęcia do oferty. Często jest tak, że produkt jest połączony źle i np. w zegarze, który jest brązowy pojawiają się zdjęcia srebrnej wersji. A potem klient do mnie pisze, że nie wie, czego dotyczy aukcja, bo są zdjęcia i srebrnego i brązowego, ale opis teoretycznie dotyczy srebrnego. Nikomu się nie chce poświęcać co tydzień czasu na to, żeby sprawdzać, czy Allegro nie dołączyło do aukcji jakichś zdjęć. O takich rzeczach dowiadujemy się albo od klientów, albo od innych sprzedawców. Ta edycja to jest ściema, bo jak przychodzi co do czego, to Allegro zasłania się kwestią regulaminu, a tak naprawdę nie potrafi zrobić dobrze produktyzacji.

Proszę mi napisać, czy jedyną opcją, żeby chronić własne zdjęcia jest zaprzestanie sprzedaży na Allegro?

I jeszcze proszę mi wprost odpowiedzieć, gdzie jest napisane jasno, że Allegro pobiera moje zdjęcia z oferty w celu udostępnienia go mojej konkurencji. I proszę się nie powoływać na punkty 5.1 i 5.5 regulaminu, bo tam nic o udostępnianiu zdjęć konkurencji nie ma. I gdzie jest napisane, że bez mojej zgody do mojej aukcji zostaną dodane zdjęcia kogoś innego albo z innej aukcji?

Proszę o precyzyjne odpowiadanie na moje pytania, bo z Pani odpowiedzi nic nie wynika. Skąd moje zdjęcia pojawiają się w produkcie, który ktoś stworzył, a nie ja? Proszę mi to wyjaśnić pod względem technicznym. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@serwis-texas Pełny produkt można pobrać i wystawić przez API (nawet i CSV) posiadając tylko EAN. Zyskujesz dostęp do zdjęć, parametrów i opisu 😉

oznacz moderatorów

_Wandall_
#9 Pomysłodawca#

Jeśli to, co napisałeś jest faktycznie w regulaminie (nie zaglądałem, by sprawdzić- odpisuję na gorąco, nie analizując dokładnie). To prawa autorskie, pomimo tego zapisu w regulaminie są do podważenia- gdyż naruszają prawo stanowione.

Regulamin Allegro.pl nie może regulować odmiennie tego, co uregulowane jest prawnie, w ustawie. Czyli Allegro.pl może korzystać dobrowolnie tylko z treści i danych do oferty. Nie ma tu mowy o zdjęciach.  Co oznaczają użyte określenia (dane i treść)?

"Dane" to parametry takie jak np. wysokość, szerokość i kolor, smak itp.itd. 

"Treść" to opis np. wady lub zalety, zasada działania itd.

W tym regulaminie nie ma mowy o zapisie dźwiękowym i zdjęciach, które przede wszystkim są chronione prawem autorskim i są wyszczególnione, jako "własność intelektualna". Czy ktoś widzi w tym regulaminie zapis, że wyrażasz zgodę na korzystanie z własności intelektualnej? Ja nie widzę i nawet nie potrafię wywnioskować z treści regulaminu, że tak jest. Prawdę powiedziawszy nie znajdziesz- bo regulamin nie służy do tego. Do tego jest potrzebna specjalna umowa (niekiedy nawet i spisana w obecności notariusza).

Ze zdjęć twojego autorstwa, bez twojej wyraźnej zgody, nikt inny nie może korzystać, dokonywać kopiowania i stosowania w celach zarobkowych na tej platformie sprzedażowej i w ogóle wszędzie.

Mało tego stoję na stanowisku, że jeżeli allegro.pl wykorzystuje Twoje zdjęcia do "produktywizacji" - masz prawo opatrzyć je swoim znakiem- swoistym podpisem, gdyż jest to twoja własność intelektualna a allegro.pl może nieodpłatnie w tym momencie (na czas trwania oferty lub aukcji) tylko z tego korzystać w ramach wystawiania przez Ciebie ofert.

Co ciekawe, tak mi się wydaje - po upływie czasu trwania aukcji możesz zażądać usunięcia twoich zdjęć wykorzystywanych do twojej oferty z bazy allegro.pl - bo regulamin nie reguluje tego, na jak długo wyrażona ma być ta zgoda przez Cibie, jako wystawiającego ofertę - więc jeśli jest mowa o ofercie- to też jest mowa o czasie jej trwania a ta jest określona  czasowo (data) lub ilościowo (do czasu wyczerpania zapasów). Więc takie rozwiązanie należy przyjąć.

Dodatkowo. Nie ma w tym regulaminie, że zbywasz prawa autorskie bezterminowo (tu znaczenie ma umowa cywilno-prawna a nie regulamin) na rzecz podmiotu -Allegro.pl a jedynie wyrażasz zgodę na dowolne wykorzystywanie danych i treści, jakie udostępniasz w ofercie na Alegro.pl! Nie ma jakiejkolwiek mowy o zdjęciach, filmach, czy zapisie dźwiękowym!

Zatem do czasu końca trwania aukcji - te zapisy regulaminu mają tylko co do treści i danych zastosowanie. Zdjęcia i zapis dźwiękowy, tutaj nie wchodzą w ramach tego regulaminu w  grę. Mówiąc pokrótce- po upływie czasu trwania aukcji- jeżeli Allegro.pl nadal chce korzystać z twoich zdjęć użytych do produktywizacji w ramach zamieszania ofert przez innych Wystawiających- musi je od odkupić lub zapłacić Tobie za wykorzystywanie w celach zarobkowych w postaci jednorazowej (odkupić prawa) lub dywidendy za korzystanie (czasowe nabycie praw do korzystania z twojej własności intelektualnej)- inaczej mówiąc podzielić się zyskiem, który osiąga dzięki twoim zdjęciom. Bądź, co bądź nie zbyłeś praw autorskich na podstawie tego regulaminu, bo nie jest to umowa a tylko zasady wystawiania oferty na allegro.pl

A teraz do innego Sprzedającego.

Bezprawnie wykorzystał twoje zdjęcia  i dokonał plagiatu oferty (treść), bo dane, to cechy fizyczne przedmiotu i nie podlegają ochronie prawnej. Facet wziął twoje zdjęcia i masz rację- ta kwestia i regulamin tego nie dotyczy i reguluje sprawy pomiędzy Tobą  a tym Sprzedającym. Moim zdaniem bezwzględnie ma obowiązek na twoje wezwanie usunąć wszystko, co narusza twoje prawa autorskie - o ile jesteś to w stanie mu udowodnić.

Zasadniczo temat moim zdaniem rozwojowy w stosunku do tego co przytoczyłem. Zaznaczam, że to moje zdanie. Mam nadzieje, że nie rozpęta się tu zaraz "debata domorosłych prawników z licencjatem od wujka Google".

Mój zamiar tej wypowiedzi, to określenie i naświetlenie problematyki prawnej związanej z prawem własności intelektualnej, którą allegro.pl bagatelizuje przy kwestii produktywizacji. Prawda jest taka, że Allegro.pl zdjęcia powinien nabyć od producentów lub właścicieli zdjęć i ich "zaprosić do tej produktywizacji by udzielili treści i danych do opisu, wraz ze zdjęciami", co szczerze mówiąc powinno tak wyglądać od samego początku. Sprzedawca i Kupujący powinni wtedy mieć dostęp do takiego narzędzia, który nota bene Allegro.pl chce stworzyć za darmo na garbie Sprzedających. Quo vadis Allegro.pl?

i taka ciekawostka ze strony allegro:

Prawo autorskie chroni przed wykorzystaniem - bez pisemnej zgody właściciela - takich materiałów jak na przykład tekst, zdjęcia czy grafiki. W ofercie możesz wykorzystać tylko takie materiały, do których masz prawo.

Chcesz wykorzystać materiały innych osób

Aby wykorzystać cudze materiały, potrzebujesz pisemnej zgody właściciela praw autorskich. Nie możesz kopiować materiałów z katalogów, stron internetowych, a także ofert innych sprzedających bez ich zgody. Za naruszenie praw autorskich grożą Ci konsekwencje prawne. My natomiast możemy w takim przypadku usunąć Twoją ofertę i wysłać Ci ostrzeżenie.

Ktoś wykorzystał Twoje materiały

W pierwszej kolejności skontaktuj się z osobą, która wykorzystała Twoje materiały. W tym celu skorzystaj z opcji Pytanie do sprzedającego na stronie oferty. Jest to najszybszy sposób na wyjaśnienie tej sprawy.

A co na to Pani moderator? Regulamin a prawo intelektualne? to wypowiedź przyszłego rzecznika patentowego. Po wszystkim też poinformuję, bo on po zapoznaniu się ze sprawą stwierdził, że Sprzedawcy ,których zdjęcia zostały użyte bez ich zgody w procesie produktywizacji, mogą złożyć pozew zbiorowy przeciwko allegro.pl i żądać odszkodowania. Jak również sam stwierdził, wystosuje zapytanie do UOKiK w sprawie nadużywania pozycji dominującej przedsiębiorcy przez Allegro.pl.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@_Wandall_ @ForYouForHome_pl  Sytuacja z prawami autorskimi do materiałów graficznych jest dość skomplikowana. Zwracam uwagę, że osobistych praw autorskich nie można się zrzec, ale istnieje klauzula o rezygnacja z ich wykonywania. 

Dla mnie problem jest w braku jednoznacznego określenia: jakie praw, do czego, kiedy i na jaki okres są one przekazywane. Nie może tak być, że zaoferowanie czegokolwiek wiąże się z przekazaniem wszystkich praw do wszystkiego. Jak wtedy legalnie sprzedać produkt firmy, której marka jest warta $$$

Moja marka (zarejestrowany znak towarowy) jest warta 0,000$ ale już znalazłem kilkanaście ofert innych sprzedawców, którzy użyli jej jako nazwa producent dla zupełne nieznanych mi produktów.

@la_nika na razie koresponduję w sprawie 3 dzień z Działem Zaufanie i Bezpieczeństwo. Nic się nie zmieniło dosyłam tłumaczenia i dokumenty potwierdzające, że mam prawa do własnego znaku, Daję im jeszcze 3 dni potem wrócę tu z tematem,

oznacz moderatorów

_Wandall_
#9 Pomysłodawca#

posiadam również chroniony prawem znak słowno-graficzny i również w tej sprawie czynię kroki- bo mam podobny problem i podejrzewam że grono innych sprzedawców również w kwestii pobierania zdjęć bez zgody właścicieli. Ja natomiast uważam, że regulamin w tej kwestii zezwala na czasowe korzystanie z danych i tresci na czas trwania wystawionej oferty, ale nie nie określa prawa allegro do korzystania ze zdjęć mojego autorstwa. Takie stanowisko zajął własnie ten człowiek. Również jeśli coś bede wiedział napiszę tutaj. Jednakże już na pewno wiem, że w 100% allegro narusza własność intelektualną i sprawę przekieruję jeszcze do radcy prawnego oraz adwokata.  Myśle , że wszyscy sprzedawcy powinniśmy się skrzyknąć i zacząć wysyłać pismo do Rzecznika Patentowego i UOKiK- bo to zakrawa na przywłaszczanie sobie praw do własności intelektualnej pod pretekstem regulaminu dotyczącego wystawiania ofert a nie korzystania z czyjejś własności intelektualnej - a zdjęcia do takich właśnie należą. Nie mam zamiaru odpuscic i bede dązył do zaniechania przez allegro tego procederu. Myślę że dobrze by było w koncu konkretnie się postawić- po prostu dość tego!

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@annas14-firma działania allegro już dawno wymknęły się spod kontroli i podejrzewam, że osoby, które to wymyśliły same nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Wielokrotnie wspominałem o tym, że nie może być zgody na niczym nie kontrolowane korzystanie ze zdjęć, opisów, wiedzy i doświadczenia sprzedających. Z niezrozumiałych dla mnie powodów allegro chce umilić życie tym co nic nie wnoszą do aukcji, kosztem tych co latami zbierali wiedzę, doświadczenie i budowali swoją pozycję.

Regulamin allegro zaczął żyć własnym życiem i pytanie ,czy ktoś go jeszcze kontroluje ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_Wandall_
#9 Pomysłodawca#

regulamin ustala zasady wystawiania oferty, a nie ustanawia prawo do nieograniczonego korzystania z prawa do czyjeś własności intelektualnej, bo od tego jest umowa, która dodatkowo musi byc sporządzona w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Poprzez regulamin nie mozna nabyć praw do własności intelektualnej i sobie swobodnie nią dysponować, bez względu co będzie ten regulamin zawierał- takie prawo ma tylko i wyłącznie osoba, która ma do tego prawa- tylko zgoda w formie pisemnej upoważnia allegro do takiego rozporządzania czyjąś własnościa. To nie pojęte, że nikt tego jeszcze nie zauważył! W takiej sytuacji niech lepiej allegro zaprzegnie juz teraz do roboty najlepszych prawników w Polsce, bo czekają go pozwy o naruszenie prawa własności intelektualnej i odszkodowania za utracone korzyści z tego tytułu. Regulamin nie jest umową a jedynie zbiorem reguł- instrukcją przestrzegania określonych zasad, które mają porządkować i systematyzować reguły wystawiania ofert. Na pewno w ten sposób nie upoważnia do tego wszystkiego co wypisane w paragrafie 5.5 - to jest bezprawne. co zreszta sam podkreśla o prawach autorskich i prawach osób trzecich

oznacz moderatorów

_Wandall_
#9 Pomysłodawca#

co do rezygnacji i korzystania- musi być odpowiednia forma - forma pisemna i allegro ma obowiązek prawny tego się trzymać jesli chce korzystać ze zdjęc- jest to regulacja prawna i regulamin allegro nie jest tutaj przepisem który deroguje przepisy prawa dotyczącego własności intelektualnej.

oznacz moderatorów