anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacyjna masakra w EANach...

profitools
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry!

Dlaczego Allegro pozwala na dodawanie więcej niż jednego EAN do produktu? Po raz kolejny zauważam, że konkurencja podpina pod produkt nieumiejętnie inne modele. W związku z czym zdarza się coraz częściej, że w jednym produkcie są zawarte oferty podobnych, ale jednak bardzo różnych produktów! 

Przykład z mojej działki (sekatory): Fiskars P521 oraz Fiskars P541 jako jeden produkt.

A teraz podczas edycji sekatora Gardena 8904 uparcie chce mnie połączyć z produktem, który jest mieszaniną sekatorów o symbolach 8904 oraz 8905. I zapewne jeszcze jakichś innych, bo są w produkcie aż 4 (sic!) EANy....

Wygląda to tak jak poniżej. Dla porównania oba modele sekatorów, zrobiłem zdjęcia i specjalnie dla Allegro (aby uniknąć "nie jesteśmy w stanie odróżnić produkty") zaznaczyłem różnice pomiędzy nimi...

Proszę o zaprowadzenie porządku oraz o rozważenie blokady na dodawanie nowych EANów do produktów w katalogu.

Pozdrawiam! 

Gardena-8904.jpg

 

 

 

 

 

 

Gardena-8904-8905-przód.jpgGardena-8904-8905-tył.jpg

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@profitools w takich przypadkach, najszybszą i najskuteczniejszą metodą jest zgłoszenie do nas błędnego połączenia przez opcję "Zgłoś ofertę błędnie powiązaną z produktem", która jest dostępna na dole każdej oferty. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

Pani Olu, najszybszą to może i tak, ale czy najskuteczniejszą? Śmiem wątpić.... W innym przypadku nie zawracałbym sobie głowy na pisanie tutaj, co ma na celu bardziej wezwanie do systemowych zmian, jak np tylko jeden kod EAN w danych produktu!

Wielokrotnie zgłaszałem w sposób przez Panią opisany oferty w przypadku Produktu:

https://allegro.pl/oferta/sekator-nozycowy-fiskars-p521-plus-do-24-mm-12767320177?p=1#inne-oferty-pr...

Ostatni raz dzisiaj koło południa. Nadal są modele P521 oraz P541 widoczne w "Pozostałe oferty tego artykułu"

Sprawdziłem z ciekawości - i znowuż to samo!!! W produkcje z kodem producenta odpowiadającym modelowi P521 są podane kody EAN modelu P521 oraz jakiegoś jeszcze zupełnie innego, który w googlu zwraca aż 2 wyniki! (coś z fiskarsa + koperta c6...).

Zrobiłem kolejną próbę. I wynika z tego, że musi być jakiś błąd w algorytmie pokazującym "PORÓWNAJ xxx OFERT TEGO PRODUKTU"

Jeśli w wyszukiwarkę wpiszę dwa osobne wyszukiwania: Gardena 8905 albo Gardena 8904 - pokaże mi na liście ofert praktycznie tylko odpowiednie oferty z odpowiednim produktem. Kociokwik zaczyna się w momencie kliknięcia "Porównaj...." - wtedy pokazuje mi obydwa produkty... Nie wiem, w czym rzecz. Ale wiem, że tak nie powinno być.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@profitools w takim razie skonsultuję Twój problem z zespołem i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

Nadmienię jeszcze, że imho zgłaszanie źle podpiętych ofert w takich przypadkach nic nie da. Poprawiłem produkt w katalogu Gardena 8905 i podejrzewam, że zawinił tu algorytm porządkujący katalog. W tym produkcie były pomieszane zdjęcia z modelu 8904 i 8905, oba EANY itp - być może algorytm doszedł do wniosku, że to jeden i ten sam produkt, zwłaszcza że same sekatory są podobne wizualnie, różni je jeden szczegół (aczkolwiek istotny - pokrętło regulacji stopnia rozwarcia nożyc sekatora).

Produktu Gardena 8904 z kolei nie było teraz poprawnego w katalogu Allegro (a na 99% kiedyś był, być może nawet przeze mnie dodawany) - poprawiłem więc jakiś biedny istniejący (ze słabymi zdjęciami i błędnym kodem EAN). 

Takich przypadków z pewnością jest więcej. Nie jestem pewien, czy zawsze przez innych użyszkodników, czy też poprzez prace porządkowe w katalogu. 

oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

Ręce opadają, Allegro rozpatrzyło moje propozycje zmian. Żadna moja wskazówka na usunięcie niewłaściwych zdjęć nie została przyjęta, że niby to jest właściwe zdjęcie. Powyżej widać zdjęcia obu produktów: Gardena 8904 i 8905. A w produkcie w katalogu są pomieszane zdjęcia z obu różnych modeli!!!! Czy ktoś do jasnej się w ogóle przyjrzał tym zdjęciom?? Widać przecież niewielką, ale bardzo istotną różnicę!!! Pokrętło do zmiany szerokości rozstawu sekatora jest tylko i wyłącznie w modelu 8905! 

oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

Mam najtaniej na Allegro model 8905, a nie może się sprzedać, bo klienci widzą o wiele tańszy 8904 - prawdopodobnie nie zauważając różnicy, bo Allegro pokazuje "pozostałe oferty tego przedmiotu".... 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@profitools Najpierw stworzyli tego potworka "Katalog", a teraz ich sztuczna antyinteligencja będzie usuwać niezgodne z EAN oferty - tym genialnym sposobem usunie wszystko, bo bajzel jest taki, że szkoda japy strzępić.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@profitools Nic się nie martw - właśnie Allegro przysłało mi polecajkę kursu: "Efekt WOW w obsłudze klienta" - zamiast edukować sprzedawców, którzy na handlu zęby zjedli, powinni go polecić swoim pracownikom. To taka moja delikatna sugestia. Tylko sugestia... 

🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

@biosorcerer  Jeszcze lepiej! Dzisiaj dostałem maila o tytule: "Sprawdź, jak poprawnie zgłaszać błędy w Katalogu produktów" i treści: 

 

"

Dzięki temu, że zgłaszasz zmiany w produktach, masz wpływ na Katalog produktów Allegro i pomagasz nam poprawiać jego jakość. Jednak w ostatnim czasie otrzymaliśmy od Ciebie wiele propozycji zmian, które uznaliśmy za błędne.

Co możesz zrobić w związku z tą sytuacją
Kliknij przycisk poniżej i obejrzyj nasz poradnik. Dowiesz się z niego, jak poprawnie zgłaszać swoje sugestie zmian."

 

Oczywiście nie muszę dodawać, że większość zasadnych poprawek odrzuca automat, bo tak...... 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Jednak w ostatnim czasie otrzymaliśmy od Ciebie wiele propozycji zmian, które uznaliśmy za błędne.

dla mnie to hit

oznacz moderatorów

karnisze-prst
#8 Zapaleniec#

@RED pewnie propozycja zawierała słowo którego nie ma w słowniku PWN...

oznacz moderatorów