anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Progrsam ochrony sprzedającego.

Artmade_pl
#9 Pomysłodawca#

Dnia 23.10.2023 sprzedałem na aukcji przez allegro uzywany żyrandol za cenę 219zł za pobraniem. Paczkę wysłałem osobną firmą kurierską przez sellplex.pl. probowałem bezskutecznie dodzwonic sie do firmy wysylalem meile oraz wezwanie do zaplaty przez poczte i mam potwierdzenie odebrania tego wezwania. Do tej pory nie otrzymałem pobrania, paczkę wysyłaną jakieś 2 miesiące temu a wezwanie do zapłaty 3tygodnie temu. Problem dotyczy sprzedaży prywatnej na allegro lokalnie. Czy w obecnej sytuacji gdy nie otrzymałem pieniędzy od kupującego bo firma kurierska którą wysłałem paczkę  nie przysłała kwoty pobrania a więc klient odebrał paczkę na podstawie umowy kupna sprzedaży a ja jako sprzedający nie otrzymałem pieniędzy od firmy kurierskiej czy program ochrony sprzedających mnie obejmuje i co w takiej sytuacji najlepiej zrobić żeby odzyskać  pieniądze?. De facto prowizja za sprzedaż też została pobrana a jestem na tym sporo stratny. Wiem że klient towar odebrał ponieważ przysłał mi zdjęcie.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Ochrona działa AP dla kupujących.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Ładnie to zatytułowałeś : Progr sam  czyli  program sam sobie ochroń sprzedaż.

Na przyszłość nigdy nie udostepniaj  na Allegro wysyłki za pobraniem lub odbioru osobistego. 

Sprawę zapłaty za pobraniem powinieneś wyjaśnić z firmą kurierską,  pewnie czegoś nie zapisałeś w dokumentach przewozowych.

oznacz moderatorów

Artmade_pl
#9 Pomysłodawca#

Dla Pana wiadomości wszystkie dane w pobraniu są ok tylko firma nie wypłaca pobrań. Wiem to też z opinii wyszukanych w Google na temat tej firmy. Ale to nie moja wina że okradla mnie firma kurierska. Proszę trzymać się tematu czy w obecnej sytuacji program ochrony sprzedających dla mnie zadziała i co zrobić najlepiej w takiej sytuacji? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Artmade_pl A niby jaki ma być program na Allegro, nawet nie wsypałeś za ich pośrednictwem tylko sam wybrałeś przewoźnika, zostaje Ci tylko walka z przewoźnikiem.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Co ma allegro do jakiejś zewnętrznej firmy z której usług skorzystałeś? 
Niestety ale musisz z nimi walczyć na własną rękę. 

oznacz moderatorów

Artmade_pl
#9 Pomysłodawca#

W końcu sprzedałem towar wyslalemb a nie otrzymałem zapłaty.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

1. nie ma takiego programu dla sprzedających.. (?)

2. pytałes kupującego, czy kurier przy dostawie w ogóle pobrał pobranie?

oznacz moderatorów

Artmade_pl
#9 Pomysłodawca#

Tak kurier paczkę dostarczył

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

wiem, że dostarwczył, ale czy pobrał pieniadze?

ja kiedys pobraniową dostałam bez poniesienia wpłaty bo nie zauważył że ma wziąć.....

oznacz moderatorów

Artmade_pl
#9 Pomysłodawca#

Nawet nie odpowiadam na takie odpowiedzi które nie odnoszą się do zadanego przeze mnie pytania w poście. A jakie to ma znaczenie czy kupujący zapłacił kurierowi czy nie skoro nadałem przesyłkę pobraniową a kupujący ją odebrał.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Artmade_pl to jest sprawa między Tobą a firmą sellplex. Na allegro nie ma żadnego programu ochrony sprzedających, chronieni są tylko kupujacy, bo tylko ich allegro chce przyciągnąć. Sprzedających przyciągać nie trzeba, bo pojawia się tam, gdzie są klienci.

Najlepiej unikać takich nieznanych pośredników kurierskich, bo można się naciać. 

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

Dokładnie Allegro nie wiele pomoże. Musisz załatwić to z tą firmą jeśli się nie da to tylko sądownie. Jeśli jak pisałeś czytałeś w necie opinie innych że nie wypłacają problem, więc pewno mają problem z płynnością finansową i jak nie załatwisz tego sądownie to możesz nie odzyskać pieniędzy jak upadną. 

oznacz moderatorów