anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę pracownika Allegro o odpowiedzieć dlaczego zamknięto moje aukcje?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Waszko
#9 Pomysłodawca#

W piątek zamknięto kilkadziesiąt akcji. Po korespondencji z allegro nie otrzymałem jasnej odpowiedzi, tylko mgliste miganie się pracownika, że naruszają własność intelektualną Samsunga i jakaś kretyńska firma działająca w imieniu Samsunga zgłosiła, a oni nie weryfikują, tylko zamykają. Mogę im zadać pytanie, ale po angielsku. To, na jakiej podstawie stwierdzili, że narusza czyjeś interesy, skoro nie potrafią rozumieć po polsku. Tytuł aukcji jednej z wielu - "Etui Nillkin Camshield Samsung Galaxy A52 osł apar". Na pytanie, co narusza te zasady, słowo Samsung czy Galaxy, procownik nie byl na tyle inteligentny by odpowiedzieć. Odsyłął do regulaminu z którego nie wynika jasna odpowiedź. Więc wystawiłem nowe aukcje z pominięciem słowa Samsung "Etui Spigen Rugged Armor Mat do Galaxy S20 FE" I dziś zamknięto ponownie. Nie wiem jak poinformować kupującego, do jakiego modelu telefonu sprzedaję etui, by było jasne. Mało tego aukcji w kategorii Etui jest mnóstwo z użyciem wyrazów Samsung Galaxy. Dlaczego ktoś złośliwie zamyka tylko wybrane bez żadnego uzasadnienia. Czy może to złośliwa działalność konkurencji, która ma dojścia do Allegro? Nie mogę zrozumieć, dlaczego wyrazy Samsung i Galaxy są zabronione, skoro używane jest w nazwach kategorii. Bardzo proszę o jasną odpowiedź pracownika allegro, co jest powodem zamknięcia aukcji. Konkretnie bez głupich wykrętów, jak w korespondencji na zapytanie. Przykładowy numer aukcji - 11200046400.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
xyz96
#21 Demiurg#

@Waszko O wyjaśnienie pracownika Allegro poproś tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e...

Tak na marginesie - dajesz tylko rok rękojmi na przedmioty nowe, co jest niezgodne z prawem.

oznacz moderatorów
Waszko
#9 Pomysłodawca#

Niestety pisałem w piątek, albo procownik nie ma pojęcie albo złośliwie nie chcial odpowiedzieć. Na pytanie co jest niedozwolone słowo Samsung czy Galaxy, nie odpowiedzial.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ale to jest proste. Sprzedajesz nieoryginalne produkty i posługujesz się nazwą marki lub zastrzeżonym znakiem towarowym.

oznacz moderatorów
Waszko
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem czy potrafisz czytać czy udajesz, "Etui Nillkin Camshield Samsung Galaxy A52 osł apar" Co sugeruje że sprzedaję nieoryginalny produkt? Etui jest Nillkin do Samsunga S20 Fe. Po zmianie wygląda tak :Etui Spigen Rugged Armor Mat do Galaxy S20 FE" jak wyciągnąłeś wniosek że coś jest nieoryginalne. Gdzie wynika że sprzedaję etui Samsunga a nie do Samsunga?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To jest oryginalny produkt Samsunga? Masz pozwolenie na używanie znaku towarowego Galaxy? Wiesz, co to manipulowanie słowami kluczowymi?

Mam nadzieję, że rozumiesz po polsku.

oznacz moderatorów
Waszko
#9 Pomysłodawca#

Upierasz się przy czymś czego chyba nie rozumiesz. Nillkin to firma, jak również Spigen. Etui tych firm sprzedaję do podanych modeli telefonow. Jak np. Samsung Galaxy S20 FE. Skoro jesteś tak blyskotliwy to jak poinformować kupującego do czego jest to etui, jeżeli nie wolno użyć wyrazów Samsung, Galaxy i S20 FE bo pewnie też zastrzeżone?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ale to jest bardzo proste. Zadaj to pytanie pracownikowi Allegro. On będzie musiał Ci odpowiedzieć w sposób zgodny z prawem i regulaminem Allegro. Na tym forum nie otrzymasz lepszej odpowiedzi.

Moim zdaniem nie powinieneś sprzedawać towarów nieoryginalnych, posługując się nazwą marki.

oznacz moderatorów
Waszko
#9 Pomysłodawca#

Rozmowa z tobą jest raczej skazana na porażkę. Nie sprzedaję towarów nieoryginalnych. Ale jak widać ty nie rozumiesz. Sprzedaż etui do konkretnych telefonów nie jest zarezerwowana wylącznie dla producenta telefonu. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To Ty mało co rozumiesz. Allegro nie usuwa ofert bezpodstawnie.

Powinni Ci usnąć wszystkie oferty, bo wszystkie są niezgodne z prawem. Na towary nowe przysługuje 2 lata rękojmi.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96  co do rękojmi masz 100% racji. Powinno być 2 lata.

Natomiast co do zdjęcia aukcji za prawa autorskie to mnie to dziwi.

@Waszko  napisal tylko do jakiego modelu telefonu pasuje etui które sprzedaje. Podał prawidłową nazwe producenta wiec ja tez nie rozumiem jakie prawa autorskie naruszył.

Jełsi to było naruszenie praw autorskich to 99% ofert w dziale motoryzacja je narusza. Jesli ktos podaje do jakiego modelu pojazdu pasuje dana część ( a czasem jest wymienionych kilkadziesiąt różnych modeli  jednej aukcij)to robi dokładnie to samo co założyciel wątku

Ja nie znam sie dokładnie na prawach autorskich bo nie miałem takiej potrzeby ale na logike jak dla mnie to sytuacje analogiczne.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   co o tym myslicie ????

oznacz moderatorów
Waszko
#9 Pomysłodawca#

Okres rękojmi już zmieniony, ustawiony dawno i zapomniany i stąd błąd.  Co do tytulu to jest bezmyślne usówanie aukcji, żadnej weryfikacji. Jakiś **piiip**a który nie zna polskiego, zgłasza a allegro bez zastanowienia zamyka. Dane tytuły akcji dla normalnej osoby są jasne że jest to etui np. Nillikna do danego telefonu. Tytul aukcji ma 50 znaków, i glupie jest wymaganie dodatku "do" Samsung Galaxy S20 FE, gdyz często nie da się zmieścić w tej ilości znaków by jasno okrślić przedmiot i do czego sluży.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ Oferta, którą podał w swoim poście @Waszko, nie została zakończona przez pracownika Allegro w związku z tą sprawą. Sytuacja dotyczy innych przykładów.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Waszko Widzę, że otrzymałeś już odpowiedź wraz ze wskazówką jak powinien wyglądać opis Twoich ofert, by podobne sytuacje się nie powtórzyły:

Pana powyższe oferty usunęliśmy po otrzymaniu wiarygodnego zgłoszenia od firmy (...), podmiotu uprawnionego na podstawie przedstawionego pełnomocnictwa, do reprezentowania praw własności intelektualnej marki Samsung (Galaxy).

W zgłoszeniu wykazano, że takie użycie zarejestrowanego znaku towarowego (w tytule oferty lub jej dalszym opisie), które mogło wprowadzać w błąd kupujących co do pochodzenia oferowanego produktu oraz sugerować powiązania handlowe z producentem części oryginalnych, a tym samym naruszać prawa właściciela danego znaku towarowego.
(...)
Podczas wystawiania kolejnych ofert, prosimy o precyzyjne i jednoznaczne opisanie przedmiotu. W taki sposób, aby uniknąć ewentualnego nieuprawnionego użycia zastrzeżonego znaku towarowego. Już sam tytuł oferty wskazywać powinien na zamienny charakter produktu, dalszy opis przedmiotu jednoznacznie określać jego pochodzenie, a wybrany parametr nie może być sprzeczny z opisem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Waszko
#9 Pomysłodawca#

Niestety nie otrzymalem jasnej odpowiedzi. Zaczyna się plywanie jak w piątek. Unikanie jesnej odpowiedzi. A pytanie jest jasne czy użycie "do" załątwia sprawę? Jak na przykladzie - "Etui Spigen Rugged Armor Mat do Galaxy S20 FE". Czy nadal jest to naruszenie? Jeżeli tak to jak powinien brzmieć tytul poprawnie okrślający sprzedaż Etui Spigena do telefonu Samsun Galaxy S20 FE?

oznacz moderatorów