anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - mój przykład - Allegro - opamiętajcie się!

psalm18_pl
#8 Zapaleniec#

Wiem, temat jest wałkowany od tygodni więc dodam mój przykład. Oferuję SMARTA i jestem super sprzedawcą, sprzedaję książki więc często są to towary poniżej 40zł.

Dlaczego jestem karany dodatkową prowizją, za to że niektórzy "nie wybierają Smarta*?

 

Dla aukcji na kwotę 40zł+ w ostatnich tygodniach w 139 przypadkach na 285 kupujący wybierali *płatny* Allegro Paczkomat 8.99zł choć mogli *za darmo(!!!)* mieć SMARTA.

Czy to moja wina, że Allegro słabo promoje SMARTa?

Dlaczego mam za to płacić prowizję?

Nie moge podnieść ceny paczkomatu bo wypadnę ze SMARTa, do Inpostu z otrzymanych 8.99zł przekazuję 8.99zł i nie mam wpływu, że niektórzy wolą zapłacić za przesyłkę. Ponoszę i tak koszty pakowania.

Dla mnie to chora pazerność, która skłania mnie do podwyższania cen przedmiotów, usunięcia tych najtańszych oraz podwyższenia wszystkich nie Allegrowych form dostawy

 

Ale najbardziej irytuje mnie, że Allegro zamiast powiedzieć wprost: "jesteśmy pazernym monopolistą" albo "chcemy by sprzedawcy płacili za przesyłką zawsze" plecie bzdury o tym, że sprzedawcy zawyżają koszty dostawy i to pomoże...

 

Osobiście, gdzie mogę staram się już ograniczać kupowanie na Allegro na rzecz bezpośrednich zakupów poza, by nie popierać tego biznesu

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

majster_man
#14 Krzewiciel#

Allegro jest jak ALFONS bierze pieniądze za usługi których samo nie świadczy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@psalm18_pl Moim zdaniem jak ktoś kupuje na Allegro to SMART jest dostatecznie widoczny !!!

oznacz moderatorów

psalm18_pl
#8 Zapaleniec#

Co z tego, że jest *widoczny* skoro blisko 50% moich klientów z niego *nie* korzysta?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@psalm18_pl To co proponujesz ???

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

wg mnie to powinna zostać obniżona prowizja od towaru.Wszędzie obniżą o 1% i większość zapomni o prowizji od wysylki.

Tym samym tam gdzie kombinowali z niskim kosztem towaru, a wysokim za wysylke nie bedzie sie to kalkulować

Ponadto wprowadzic wyliczenie, ze towary do 40zł w ktorych koszt wysylki jest do 15zł są bez prowizji od wysylki

Wszelkie gabaryty zwolnić z prowizji od wysylki ( lodówki, kuchenki, zderzaki, maski, szafy itp ) ustalając np powyzej 70zł - mozna to zrobić na zasadzie odwolania po przedstawieniu podsumowania wyliczeń kurierskich przy nadawaniu paczek, jesli masz powyzej to nie placisz

I pozostać przy pomyśle by nie pobierać prowizji od wysylki w zakupach z pakietem SMART

 

oznacz moderatorów

psalm18_pl
#8 Zapaleniec#

Rozwiązaniem byłoby:

nie pobierać prowizji od jakichkolwiek przesyłek "Allegro..." których cenniki są narzucone od góry i *nie są zawyżane*.

Obecna zmiana powoduje, że dobry sprzedawca zamiast skupiać się na dobrych cenach i przejrzystych cennikach wysyłek musi kombinować(!) i wyliczać ile % osób u niego kupuje ze Smartem a ile bez i znowu kombinować(!) z różnymi cennikami dla przedmiotów poniżej 40zł i powyżej 40zł

oznacz moderatorów