anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@pinsplash 

Dużo kategorii oberwało.

A co Mamami które chcą sprzedać ciuszki bo dziecko wyrosło? Książki używany bardzo poszły w górę. A co z antykwariatami? Dużo ludzi się tam zaopatruje.

A często książki są droższe niż na stronach wydawnictw i księgarni internetowych.

oznacz moderatorów

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Nie tylko mali sprzedawcy mają produkty wystawione za 1,99 zł czy 9,90 zł. Jest mnóstwo dużych graczy, którzy sprzedają ogromne ilości produktów w niskich cenach i robią przy tym milionowe obroty. Te zmiany uderzą we wszystkich, dużych i małych którzy sprzedają produkty niskiej wartości. 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@GaleriaFlash Dla Allegro chyba to nie jest bardzo istotne, w kogo to uderzy. Skoro podjęli taką decyzję, zapewne mają to całkiem dobrze przemyślane. Firmy robią rózne ruchy zwykle po to, by zwiększyć dochód. I widocznie uznali, że to im go zwiększy. Nasze żale nie mają żadnego znaczenia, tak samo, jak nie ma znaczenia to, że sto, czy tysiąc małych firm pójdzie z torbami. To nie jest problem Allegro. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@GaleriaFlash 

Dokładnie.

Przecież diody, gniazda zasilania, jakieś układy tyle kosztują.

Ostatnio za parę złotych kupowałem jakieś kondensatory.

oznacz moderatorów

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

W kategorii Telefony i Akcesoria/Akcesoria GSM jest wystawionych 7 343 015 ofert. Z tego w cenie do 10 zł wystawionych jest 635 477 ofert. Takich ofert na Allegro są miliony. 

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@GaleriaFlash 

Ja o tym doskonale wiem.

W gniazdach zasilania 27 595 ofert gdzie cena nie przekracza 40 zł (od 10 - 35)

oznacz moderatorów

ooomarcinooo
#7 Wielbiciel#

Wygląda jak "metoda" na serię zmian, jakie chce wprowadzić allegro: zmuszenie do obniżenia cen wysyłek, ograniczenia zawyżania ich cen, wymuszenie na sprzedających rezygnację z usług kurierów niesmartowych. teraz to przede wszystkim sprzedawca będzie musiał zachęcać kupujących do odwiedzenia swoich innych aukcji, dozbierania rzeczy do min. 40 zł i wybrania smart, do którego opłacania też będzie zachęcał sprzedawca, nie allegro. A poza tym potrzeba oferowania pakietów rzeczy, 3 sztuki taniej, gratisów... Załatwili po całości.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ooomarcinooo @pogotowie-it @GaleriaFlash Dodajcie do tego przyjęcie "na klatę" kosztów pakowania ( koperty, pudełka, taśma, folia strech ) przecież w Smarcie nie ma na to miejsca. I jak ukryć np kopertę sztywną za 2 PLN w cenie produktu za 3 czy 4 PLN?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

I te miliony zajmuja sporo miejsca na serwerach, pozbywając sie ich lub zmuszając do komasacji pojedynczych egzemplarzy  i sprzedazy w pakietach, zyskuja sporo miejsca na serwerach.

oznacz moderatorów

1001upominkow
#7 Wielbiciel#

@pogotowie-ita próbowałeś orientować się na eMag?, u nich też można sprzedawać swój towar

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

A to dla dużych sprzedawców nie ma podwyżek ? 

oznacz moderatorów

butyledy-pl
#7 Wielbiciel#

Niekoniecznie.

Można oferować kilka sztuk ( zestaw,komplet ) i dotknąć Smartowe 40zł celem darmowej dostawy.

Tego typu rozwiązanie może ale NIE MUSI oznaczać spadek sprzedaży danego produktu.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@butyledy-plJestem zwykłym szarym kupującym. Upatrzyłem sobie na prezent dla kogoś wazonik za 19,99. Po co mi 3szt ( bo Sprzedawca tylko tak oferuje aby spełnic kryteria Smarta)?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

butyledy-pl
#7 Wielbiciel#

Zależy od klienta.

Jeśli w sklepie stacjonarnym przykładowo wazonik kosztuje 37zł a na Allegro dostanie 2 sztuki za 40zł to różnie to może być.

Nie zaszkodzi spróbować sprzedać zestawów.

Można również skorzystać z wielowariantowości.Może do wazonika za 19,99 będzie jeszcze wypadało "coś" dokupić za 20,01zł?

oznacz moderatorów

-YB-
#8 Zapaleniec#

Tak , a wtedy te dwa zwrócisz po prostu.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Mam nadzieję że ktoś na allegro to przeanalizuje, wystarczy aby nie pobierać prowizji od maksymalnych cen ustalonych przez allegro ( czyli przesyłki allegro) proponuję aby tę listę poszerzyć o listy zwykłe . Poczta Polska dociera wszędzie Inpost również a pozostałe firmy kurierskie niech się dogadują z Allegro. Wtedy nikt nie będzie zarabiał na przesyłkach. Jeśli allegro się nie dostosuje to wszyscy którzy sprzedają przedmioty o niskiej wartości odpadną i prowizja w kwocie 12% (w tej kategorii sprzedaję) również przepadnie.

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Jeżeli kupisz 3szt danej oferty, to ok. Ale jeżeli kupisz 1 komplet skłądający się z 3 sztuk, to Sory Gregory - zwrócić musisz komplet albo nic. Inaczej nie odzyskasz kasy... Takie prawo... 

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Allegro idzie w kierunku hurtowni. Czasy dla zwykłych szarych klientów kończą się - dla takich szarych nas jest teraz Allegro Lokalnie - tam nas kierują po pojedyncze wazoniki. Czyż nie? 

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

co z tego ze cos bedzie warte 40 zl

i bedzie maialo smart jak klient nie wybierzez smarta to i tak zaplacisz prowizje od sprzedazy

oznacz moderatorów

kupowanie-tanie
#9 Pomysłodawca#

Zmiana zasad naliczania prowizji to kolejny dowód na pazerność monopolisty. Jako sprzedawca dużego sprzętu AGD nie mam szans na przystąpienie do programu SMART gwarantującego uniknięcie kolejnych opłat dla operatora platformy. W tym świetle tłumaczenie zmiany interesem konsumentów jest z gruntu fałszywe i podszyte nieuczciwymi intencjami.  Uważam, że taka polityka Allegro powinna się spotkać ze zdecydowanym sprzeciwem sprzedawców. Allegro istnieje i zarabia dzięki żmudnej pracy tysięcy pracowników małych firm ,jednocześnie ignorując potrzeby tych podmiotów. Co więcej nie bacząc na jakiekolwiek konsekwencje Allegro jest zainteresowane głównie maksymalizacją swoich zysków.  Proszę o udostępnienie opcji programu SMART dla przesyłek paletowych lub żądam rezygnacji z dodatkowej ukrytej opłaty dla sprzedawców którzy nie mają możliwości uczestnictwa w programie z winy Allegro. W innym wypadku trudno postrzegać nowe regulacje inaczej niż jako formę kary lub chęć łatwego zarobku .

oznacz moderatorów