anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

www_18650_pl
#8 Zapaleniec#

jestem za !!!! jak tylko coś takiego będzie podpisuję się obiema rękami. niech im dowalą 100milionów kary albo miliard najlepiej

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@AptekaNatolinska mi pozew zbiorowy doradzono w tej sytuacji gdy zadzwoniłem do UOKiK. Oni oczywiście ten temat mają na tapecie chyba od 2 miesięcy, ale doradzono właśnie zbiorowy pozew.

oznacz moderatorów

pmgarden
#8 Zapaleniec#

Z chęcią się przyłączę !  Dopłaty DPD w kwietniu 2660zł na 96 paczkach - w regularnym gabarycie, standardowe, waga nigdy nie przekroczona.....Kwoty doliczeń od 30,99 do 144 zł. 😞

oznacz moderatorów

TravelShop_PL
#7 Wielbiciel#

Trzeba doić ludzi , **piiip** zagląda z za rogu. 

Masakra kto sie tym wszystkim zajmuje , daczego ciagle sa rzucane klody pod nogi sprzedajacym , niechcecie aby ludzie handlowali na allegro spoko , google ads z checia przymie pieniadze .

oznacz moderatorów

butik_minnie
#7 Wielbiciel#

szczerze ja też coraz bardziej zastanawiam się nad inna platformą ... założenie własnej strony ze sklepem wyjdzie taniej niż ładowanie bez końca w allegro

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@butik_minnie  Nie zgodzę się z Tobą, Odpowiednie ustawianie cen sprzedaży towaru oraz kosztów przesyłki pozwala zarabiać na przesyłkach. Ten proceder allegro w prosty sposób wykaże. Trzeba pamiętać również o tym, że gdy udostępniamy klientom możliwość darmowej dostawy to nie musimy w przypadku zwrotu towaru zwracać kosztów dostawy. Ustawodawca zobowiązuje nas sprzedających do zwrotu ceny za towar oraz ceny najniższych kosztów dostawy jakie oferowaliśmy kupującemu. Oferowaliśmy kupującemu, jest bardzo istotne.

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

NAJTAŃSZEJ DOSTAWY TAK ALE POWSZECHNIE DOSTĘPNEJ DOSTAWY A NIE KAZDY MA MIEC OBOWIĄZEK POSIADANIA SMARTA

oznacz moderatorów

Gandini
#7 Wielbiciel#

Nie powinniście zabierać pieniędzy naliczając prowizję od kosztów dostawy. My na dostawie nie zarabiamy, a często tracimy od czasu jak przy Allegro smart ponosimy część kosztów dostawy za kuriera. Dostawa nie ma nic wspólnego z ceną za sprzedaż. Jeśli klient płaci za dostawę daną kwotę, to my również płacimy za dostawę tyle samo + dodatkowe koszta związane z pakowaniem artykułu, to z jakiej racji pobierana jest opłata za coś, co i tak nie zostaje na naszym koncie i nie przynosi nam sprzedawcom żadnego zysku? To cios poniżej pasa, i jest to wysoce niesprawiedliwe, i wręcz złodziejskie.

oznacz moderatorów

lysy198012
#8 Zapaleniec#

Przecież Allegro zawsze było złodziejskie.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Lepiej nie zakładać nowych tematów, bo zaczną pobierać za to prowizję 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

krzysia070503
#4 Eksplorator#

Właśnie zakładajcie jak leci należy to w powodztwie cywilnym odznaczyć pozatym należy zgłosić. Wiele nie ścisłości 

oznacz moderatorów

www_18650_pl
#8 Zapaleniec#

może urządzimy pikietę przed siedzibą allegro ? zabierzemy po palecie jajek (ja takie zbutwiałe wezmę) i pokażemy im co tym myślimy 🙂

oznacz moderatorów

krzysia070503
#4 Eksplorator#

Pikietę należy zrobić odpowiednio co ty myślisz że wyjdą dobre przecież nawet donich się nie dodzwonisz trzeba zrobić bałagan a przedewszystkim zniszczyć ten monopol

oznacz moderatorów

www_18650_pl
#8 Zapaleniec#

Witam. piszę w tym temacie ponieważ to jest jakaś kpina. Sprzedajemy sporo przedmiotów w cenie po kilka złotych jak na przykład akumulator 18650 za 6.99zł na którym mam 2zł zarobku i teraz ktoś kupi wysyłkę za pobraniem i na dzień dobry jesteśmy na zero. Pobieranie prowizji od kosztów wysyłki jest zwykłą kradzieżą. Nie wiem jaki jest w tym ukryty cel.. wydaje mi się e chodzi o to aby przejść na przesyłki oferowane przez allegro albo wysyłać za darmo co w ogóle jest kpiną.. jak mam wysłać przedmiot za 7zł za darmo ? Za niedługo tusza mój sklep internetowy, kwestia jeszcze może tygodnia i niestety będę uciekał z allegro, to zwykła mafia i banda złodziei. Niestety ale początkowo będziemy zmuszeni podnieść ceny na tańsze przedmioty o co najmniej 20-40% aby skompensować prowizję od wysyłki. Nie ma mowy że przejdę na wysyłki allegro poza paczkomatem i minikurierem... prędzej zrezygnuję z allegro niż poddam się mafii

oznacz moderatorów

wodtech_pl
#7 Wielbiciel#

Witam,

Nie rozumiem jak można pobierać prowizję za przesyłkę ?

przecież na tym się nie zarabia !

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

ja odpowiedz allegro 

We wskazanej transakcji Klient zakupił dwa przedmioty w jednej transakcji. Koszt dostawy to 19,99 zł. Podzieliliśmy zatem koszt dostawy na 2 oferty po zaokrągleniu wychodzi 10 zł prowizji dla allegro za transport 

oznacz moderatorów

Client:35717844
#8 Zapaleniec#

Wprowadzone zmiany dotyczące prowizji nie są zgodne z prawem ,gdyż prowizja od wysyłki na jakiej podstawie jest pobierana.Przecież portal allegro nie wysyła tylko Ja i kupujący pokrywamy koszty przesyłki, ,więc dlaczego chcą państwo chcą od pierwszego czerwca naliczać prowizję od przesyłek jeżeli wy nic nie wysyłacie.Jeżeli chcą państwo pobierać prowizję to proszę wziąć na siebie wszelkie koszty wysyłki to jest zakupu taśmy pudełka lub opakowania ,pakowanie , folia dowiezienie do miejsca wysyłki i stracony czas ,kto mi za to zwróci.Za pośrednictwo sprzedaży rozumiem ,korzystam z waszego portalu ,ale wysyłka to jest moja sprawa i jeżeli kupujący ma wgląd jakie są koszty wysyłki to akceptuje to albo nie.A wprowadzenie takich zmian spowoduje skargi do rzecznika spraw konsumentów i nawet sądu dotyczących bezprawnie pobieranych opłat za przesyłkę co się państwu po prostu nie należy bo nie wchodzi to w ramy pobierania opłat za pośrednictwo w sprzedaży ,a tylko chodzi o zwiększenie przychodów  finansowych portalu Allegro.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

TyPOwy, niemiecki serwis nienawistny w stosunku do polskiego użytkownika 

oznacz moderatorów

krzysia070503
#4 Eksplorator#

To wałek ale Polski 

oznacz moderatorów

krzysia070503
#4 Eksplorator#

Zapraszam do kontaktu to nie jedyne bezprawne działanie allegro biuro.isia.consulting@gmail.com

oznacz moderatorów