anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
329 ODPOWIEDZI 329

wrumwrum80
#9 Pomysłodawca#

Tylko czekac az allegro wprowadzi prowizje za otwarcie strony na ich lichwiarskim portalu,jakim prawem pobieracie prowizje od kosztow dostawy....to rozumiem ze juz i tak wszystko mogacy kupujacy ma jeszcze miec wysylki gratis zebyscie na naliczali sobie kolejnych prowizji,a jak kupujacy nie odbierze przesylki to i tak sprzedawca za nia zaplaci i bedzie jeszcze sie modlil azeby kupujacy go negatywem nie potraktowal !!!!!!!!!! ZENADA

oznacz moderatorów

ploterarz1
#7 Wielbiciel#

Tak się zastanawiam dlaczego wprowadzacie prowizję od przesyłek, która wam się nie należy.

Pewnie allegro smart zbyt dużo kosztuje i trzeba szukać pieniędzy. Bardzo dobry pomysł gratulacje dla tego co to wymyślił. Jeszcze kilka takich działań i będziecie postrzegani jak człowiek z Torunia któremu zawsze mało. 

oznacz moderatorów

e-mde2_pl
#8 Zapaleniec#

Jeśli musimy utrzymać cenę"pojedynczej przesyłki nie przekroczą kwoty wskazanej w tabeli znajdującej się pod tym" m.in. allegro paczkomaty, allegro kurier itp. Cena ta jest identyczna jaką płacimy za wysyłkę. Teraz będziemy musieli płacić dodatkowo prowizję od tej kwoty, na której i tak nie zarabiamy, a teraz będziemy dodatkowo ponosić koszty. W takim przypadku warto rozważyć zmianę regulaminu na podwyższenie cen tych przesyłek o kwotę pobranej prowizji aby nas nie obciążać dodatkowymi kosztami.  Również konsumenci powinni być poinformowani o podwyższeniu cen przesyłek w wyniku pobranej przez Państwa prowizji. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Jak nie jedziesz na smarcie to dolicz do dostawy jak masz smarta to trzeba doliczyć do towaru 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

renifer611
#9 Pomysłodawca#

proste , szybkie odpowiedzi,dla ludzi ,którzy przez lata zżyli się z klientami,nie każdy potrafi [edycja] klienta tak jak  Allegro,które z dniem Allegro.pl dokłada ,dokłada i dokłada prowizje,wszystko ma swoje granice , balon pęcznieje aż pęknie i tak się stanie z Allegro.

Media , klienci,biznesmeni są poruszeni haraczem za coś co nie jest przychodem, zapewne znajdzie się ktoś kto zrobi konkurencyjną platformę sprzedaży i na Allegro "ostatni zgasi światło",bo odejdą sprzedawcy a wraz z nim klienci!

 

oznacz moderatorów

Eco-Puch
#7 Wielbiciel#

haracz od wysyłki to juz 100% przegiecia , mam nadzieje ze **piiip** szybko wystartuje u nas i sprowadzi na ziemie pomaranczowych. 

oznacz moderatorów

Client:40037788
#3 Debiutant#

Przeliczać należy koszty prowizji które Allegro od nas pobiera. Bo rżnie nas równo pobiera np zamiast 10% pobiera 10,3%. I tłumaczy to zaokrągleniem w górę. Niestety jak by nie liczył z zaokrąglenia tyle nie wyjdzie. A teraz należy przemnożyć to przez np 2mln i wychodzi suma na utrzymanie tego cyrku. 

oznacz moderatorów

rockda
#3 Debiutant#

Fakt. W mojej kategorii miało być 16%, a wyszło 18,3%. Szok, nie. Allegro okrada sprzedawców z uśmiechem na twarzy. Nam nie potrafiło udowodnić wykonania usługi, za którą naliczyli ogromne opłaty. Płacić musisz, bo konto Ci zablokują. Do sądu w pojedynkę z gigantem? Tylko pozew zbiorowy. My straciliśmy 1700 zł, nasz kolega 8000 zł, inna firma 10 tys, kolejna 12 tys. Jak walniesz w stół nożyce się odezwą i okradzionych sprzedawców jest od groma. A doliczanie dodatkowej prowizji za udział w Black Week to jest plucie w twarsz sprzedawcom. Nie dość że spuszczasz cenę w dół, bo taki jest wymóg tej akcji, to na koniec okazuje się że dzięki Allegro zostajesz bankrutem, bo sprzedajesz poniżej ceny produkcji/zakupu. 

oznacz moderatorów

maxr01
#15 Entuzjasta#

To tak jak podobna sytuacja z Biedronką....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

Do towaru raczej nie bardzo bo jak klient odbiera osobiście to dlaczego ma pokrywać koszt którego nie ponosi? To raczej mało logiczne

oznacz moderatorów

egzotyczneogrody
#8 Zapaleniec#

A ilu klientów na Allegro odbiera towar osobiście?! 0,4 - 0,6 %?

 

oznacz moderatorów

SMA_MBODY
#9 Pomysłodawca#

Jeśli Klient chce odebrać osobiście i zależy mu na cenie to nie kupuje na allegro tylko dzwoni i od razu dostaje rabat -10% (prowizja allegro) na dzień dobry 😉

oznacz moderatorów

AVIS_balustrady
#2 Obserwator#

Dzień dobry,

Otrzymaliśmy dzisiaj informację o zmianach w sposobie naliczania prowizji w stosunku do kosztów transportu. Nasza firma z powodzeniem sprzedaje poprzez Allegro elementy dłużycowe, których nie ma możliwości wysyłać za pomocą usługi SMART. W tym momencie, gdy sama przesyłka dłużycowa jest bardzo wysokim kosztem i doliczymy do niej prowizję poniesiemy znaczące straty finansowe i będziemy zmuszeni do dźwignięcia ceny naszego produktu. W tym momencie już nie będziemy konkurencyjni wobec takich firm jak OBI, Castorama itd. Obawiamy się, że potencjalny klient po skalkulowaniu kosztów całościowych jednak skłoni się do zakupu produktu w sieciówce. Na dzień dzisiejszy nasze prowizje miesięczne wynoszą 20 tyś/mieś. Po wprowadzeniu zmiany nikt na tym nie zarobi. Ja stracę klientów, a Wy moje prowizje!

z poważaniem

Szymon Szpitalny

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AVIS_balustrady taki zamysł allegro, dolicz prowizję i czekaj na efekty 😞

Ps. nie dziś bo trąbią już o tym od pół roku 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AVIS_balustrady
#2 Obserwator#

Już od pół roku sygnalizuję, że jest problem! Za każdym razem była informacja zwrotna, że Allegro pochyli się nad problemem i będą szukać rozwiązania... Niestety nic nie zrobili z tym fantem.

 

oznacz moderatorów

renifer611
#9 Pomysłodawca#

Przecież nie jest chyba zabroniona  sprzedaż tylko  z odbiorem osobistym,klient się kontaktuje przelewa na konto wraz z kosztem wysyłki,a mając stałych klientów zrozumieją . Gdyby Allegro podniosło prowizje od towaru ,pokrzyczeliby  i tyle ,ale jawne zdzierstwo , haracz to już przesada,wyjdzie jemu ...

oznacz moderatorów

JanuszLewan
#7 Wielbiciel#

Sprzedający podaje koszty takie jakie są faktycznie, czy to u kurierów czy w Poczcie Polskiej. Naliczanie prowizji jest absurdalne - nie nalicza się prowizji od kosztów. To kolejny przykład nieuzasadnionych zarobków Allegro. Często podnoszone są prowizje - nagle maksymalna prowizja w Antykach z 50 zł na 80 zł. to tylko jeden przykład. Czy decyzyjni pracownicy w Allegro dojdą wreszcie do wniosku, że podnoszenie prowizji i "wymyślanie" nowych sposobów zarabiania nie służy stabilizacji sprzedaży i konkurencyjnym cenom.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@JanuszLewan oj tam, dolicz do produktów 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Grendel66
#9 Pomysłodawca#

JanuszLewan - "Sprzedający podaje koszty takie jakie są faktycznie". Niekoniecznie. Sam obserwuję od dłuższego czasu przypadek pewnego złodziejskiego sklepu (r*****5), którego nazwy nie wymienię – facet ustawił sobie opcje dostawy tak, że np. sprzedając ważący 0.2 g tranzystorek za 1 PLN i wysyłając go przesyłką kurierską za 26 PLN (bo innych opcji zresztą nie ma) umożliwił umieszczenie maksymalnie 2 szt. w paczce. Co z tego wynikło? Mnóstwo płaczliwych komentarzy, że “kupiłem 10 tranzystorków za 10 zł a za wysyłkę zapłaciłem 130 zł”. Pytanie: Jaki głąb kontynuuje zakup, gdy menadżer wylicza mu takie koszty dostawy?
Ale to chyba jedyny pożytek z tego dodatkowego haraczu, że utemperuje takich r*****5, choć znając życie, sądzę, że takie gnidy nadal będą pasożytować na naiwniakach.

oznacz moderatorów

Grendel66
#9 Pomysłodawca#

Edit: "Sprzedający podaje koszty takie jakie są faktycznie" - Zajrzałem z ciekawości co dzieje się u złodzieja r****** i proszę sobie wyobrazić, że ta kanalia przy przedmiotach za 1 PLN zwiększyła właśnie koszty dostawy z 26 na 30 PLN, przy jednoczesnym ograniczeniu liczby przedmiotów w jednej przesyłce do 1 szt (sic!). czyli przy zakupie 2 szt. kupujący płaci 60 PLN za przesyłkę, przy 3 szt. 90 PLN, przy 4 szt. 120 PLN itd.
A znając głupotę jego klientów (ponad 700 pozytywów sam sobie raczej nie wpisał) to znajdą się tacy, którzy nadal będą u niego kupować. Jaki stąd wniosek?
Taki, że na akcji Allegro stracą wszyscy uczciwi sprzedający, a złodziej jeszcze dodatkowo zarobi (przy np. 3 PLN prowizji od dostawy jeszcze dodatkowa złotówka wyląduje w jego kieszeni).

oznacz moderatorów