anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

MCdzaros
#7 Wielbiciel#

To skandal , że dobieracie się do pieniędzy, do których nie macie prawa. Mam nadzieje, że się opamiętacie i wycofacie zmiany. Ja nawet nie mam możliwości na zerową prowizje, ponieważ wysłanym przesyłki dłużycowe, które nie łapią się na smart allegro.

oznacz moderatorów

eOS-kom
#4 Eksplorator#

trzeba nazywać rzeczy po imieniu to złodziejska praktyka.

Allegro zmierza w stronę monopolu i UOKik coraz częściej się będzie nim interesował ale tu nie chodzi o pieniądze tylko o zniszczenie takich małych handlarzy jak ja na tej praltformie (handlarzy, którzy chcą sprzedać coś ze swojej kolekcji, uzywanego itp ale mieć możliwośc sprzedaży w całym kraju anie na jakimś śmiesznym allegro lokalnie).

NIe kwalifikuje się na darmowego kuriera a i często sprzedaję rzeczy do 40 zł więc dowalić prowizję zniszczyć itp.. wasza presja powoduje tylko jedno: coraz poważniej zastanawiam się nad przeniesieniem swojej działalności na inne portale. w większych gabarytach już tam jestem i jestem zadowolony. skoro tak śmierdzi wam moje 100 zł, które płace prowizji co miesiąc to nie będę w ogole płacił.. i na pewno wielu takich jak ja się znajdzie... ale o to chodzi, żeby konkurencja Allegro znikała i ono przejmie sprzedaż na swoim portalu.. komuna wraca.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@eOS-kom nie strasz bo i tak tu wrócisz 😄 

Ich podwórko ich zasady, dolicz prowizję do towaru i zapomnij wszyscy będą to musieli zrobić szkoda nerwów 😉 Myślę że oni próbują wywalić drobnicę mniej roboty, mniejsze obciążenie serwerów, mniej maili itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

eOS-kom
#4 Eksplorator#

też tak myślę, chcą wywalić drobnicę lub żeby drobnica podciągnęła się wyżej.

 

ich podwórko ok ale czuwa nad nimi taki urząd jak UOkik i teraz beda mieli masę pracy a za to znowu będzie kara a karę będzie trzeba znowu odpracować i tak w kółko... 

 

handel internetowy rośnie, więc wykorzystują sytuację jeszcze bardziej..idealny moment na pojawienie się takiego gracza jak ten portal... mże ktorys z istniejących już się do tego nadaje i trzeba tam się przenieść?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Ich głównym zamiarem jest pozbycie się takich kwiatków jak podam w przykładzie.

Asortyment A cena 10 zł

Koszt transportu 250 zł

Prowizja od 10 zł np na 10% kategorii równa się 1 zł.

W rzeczywistości koszt asortymentu to 260 zł.

Takie rzeczy zdarzają się dość często przy wszelkiego rodzaju biletach na imprezy masowe.

oznacz moderatorów

smiesznyprezent
#8 Zapaleniec#

głównym zamiarem na pewnio nie. gdyby o to im chodziło to zrobili by kwotę wolną od prowizji np 15 zł za paczke z przedpłatą. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Z tym głównym trochę przesadziłem. Przyznaje się. Ale to jeden z czynników. Po wczorajszej sesji z Panią z Allegro stwierdzam że chodzi tylko o nasze dobro.

oznacz moderatorów

Grendel66
#9 Pomysłodawca#

serwis-texas - Sam obserwuję od dłuższego czasu przypadek pewnego złodziejskiego sklepu (r*****5), którego nazwy nie wymienię – facet ustawił sobie opcje dostawy tak, że np. sprzedając ważący 0.2 g tranzystorek za 1 PLN i wysyłając go przesyłką kurierską za 26 PLN (bo innych opcji zresztą nie ma) umożliwił umieszczenie maksymalnie 2 szt. w paczce. Co z tego wynikło? Mnóstwo płaczliwych komentarzy, że “kupiłem 10 tranzystorków za 10 zł a za wysyłkę zapłaciłem 130 zł”. Pytanie: Jaki głąb kontynuuje zakup, gdy menadżer wylicza mu takie koszty dostawy?
Ale to chyba jedyny pożytek z tego dodatkowego haraczu, że utemperuje takich r*****5, choć znając życie, sądzę, że takie gnidy nadal będą pasożytować na naiwniakach.

oznacz moderatorów

Grendel66
#9 Pomysłodawca#

Edit:  - Zajrzałem z ciekawości co dzieje się u złodzieja r****** i proszę sobie wyobrazić, że ta kanalia przy przedmiotach za 1 PLN zwiększyła właśnie koszty dostawy z 26 na 30 PLN, przy jednoczesnym ograniczeniu liczby przedmiotów w jednej przesyłce do 1 szt (sic!). czyli przy zakupie 2 szt. kupujący płaci 60 PLN za przesyłkę, przy 3 szt. 90 PLN, przy 4 szt. 120 PLN itd.
A znając głupotę jego klientów (ponad 700 pozytywów sam sobie raczej nie wpisał) to znajdą się tacy, którzy nadal będą u niego kupować. Jaki stąd wniosek?
Taki, że na akcji Allegro stracą wszyscy uczciwi sprzedający, a złodziej jeszcze dodatkowo zarobi (przy np. 3 PLN prowizji od dostawy jeszcze dodatkowa złotówka wyląduje w jego kieszeni).

oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Stwierdziłem że od jutra do każdej przesyłki będę dołączał kartę z informacją o tej całej sprawie - o podniesieniu cen, o prowizji od przesyłki wraz z podanym przykładem i jak to wpłynie na cały rynek na allegro. Proponuję abyście Wy też to robili, jedna kartka Was nie zbawi a niech ludzie się dowiedzą na czym stoją.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@eOS-kom im brakuje kasy na smarta i walkę z konkurencją reklamy ads google też kosztują a końcowy rozrachunek musi być na +, pamiętaj jak allegro się reklamuje i inwestuje w markę, przyciąga kupujących my też na tym zarabiamy, popatrzcie szerzej, a czy to dobry krok czy nie to już zobaczymy za jakiś czas 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fartpl
#8 Zapaleniec#

Już teraz szukam na Allegro sprzedawców w mojej okolicy i kupuję bezpośrednio u nich. Wychodzi dużo taniej. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jaki jest na to sposób?

Wchodzimy w listę ofert, zaznaczamy wszystko, w edycji grupowej klikamy Cena -> opcja 2: dodaj 10% do ceny 🤣

oznacz moderatorów

BodyNatural_pl
#8 Zapaleniec#

a jak sprzedajesz coś po 1,8-2 zł? To jest o 50-70% w góre. A wtedy konkurencja na sklepach wygra ceną... proste...

oznacz moderatorów

slon2008
#7 Wielbiciel#

Nie wygra bo będą musieli zrobić to samo co Ty 😄

oznacz moderatorów

BodyNatural_pl
#8 Zapaleniec#

w sklepie, a nie na Allegro nie musza tego zrobic!!! w sklepie bedzie coraz wiecej ofert tanszych niz na allegro i bardzo dobrze. Ludzie zaczna kupować poza allegro by miec taniej.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Teraz zaczną się przenosić na własne sklepy, to jest dobry moment dla firm hostingowych na reklamowanie ofert sklepów internetowych 😄

oznacz moderatorów

eOS-kom
#4 Eksplorator#

poniekąd fajnie ale przykład karma dla kota, już teraz w lidlu tańsza, wolałbym wspierać polskie małe sklepy internetowe bądź stacjonarne ale aktualnie muszę kontrolować koszty bardziej niż zwykle z pewnych przyczyn zaleznych od covida więc pójdę do lidla.. finalnie taka miachinacja kończy się wspeiraniem i tak tych dużych? na to wygląda 

oznacz moderatorów

Grendel66
#9 Pomysłodawca#

BodyNatural "A jak sprzedajesz coś po 1,8-2 zł? To jest o 50-70% w góre." Chyba o 500-700% - kłopoty z liczeniem? Od 1.8-2 zł płacisz np. 18-20 gr prowizji, a gdy doliczysz do tego np. 8.99 zł, to zapłacisz 1.01 zł prowizji, więc chyba ponad 5-krotnie więcej...

oznacz moderatorów

BodyNatural_pl
#8 Zapaleniec#

Mowilismy o podniesieniu ceny towaru a nie % wzrostu prowizji... Bo prowizja w tym przypadku faktycznie wzrasta o 500-700% a aby zbilansowac to na cenie towaru trzeba podniesc jego cene o 50-70%. Nie kolego, nie mam kłopotów z liczeniem 🙂

 

oznacz moderatorów