anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

3Tel_GSM1
#9 Pomysłodawca#

 Allegro wprowadza prowizję od wysyłek jak to u was wygląda u mnie po zrobieniu analizy liczeniu kalkulatorem wychodzi podwyżka na towarach o 1,40 zł  w przypadku gdy klient zamówi więcej niż jedną szt wychodzi nam dodatkowy zysk w postaci 1 zł  a dość często mamy zamówienia po 4- 10 szt ciekawi mnie czy to wpłynie na ilość zamówień teraz jak myślicie ? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@3Tel_GSM1 opinii masz cała stronę na forum 🙂 Dobrze liczysz a czy klienci nie zaczną kupować w sklepach bo taniej czas pokaże 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pawelsko
#7 Wielbiciel#

Proszę mi napisać jaki ja mam wpływ na to że mimo że oferuje allegro smart kupujący nie wybierze tej opcji bo jej notabene nie posiada?

Jak zmusze kupującego aby taką formę sobie wykupił.

Oferuje przedmioty w licytacji od 5,99 zł . Kupujący zakupi jeden przedmiot , mam mu oferować jeszcze darmową przesyłkę....?

Dlaczego mam być "karany" prowizją za wysyłkę której to koszty dostosowałem do wymogów allegro, gdzie materiały pakowe itp. 

Proszę podać podstawę prawną naliczania dodatkowej prowizji za koszty przesyłki....

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Proszę podać podstawę prawną naliczania dodatkowej prowizji za koszty przesyłki....

Ich portal ich regulamin ich zasady, prawo nie ma tu nic do tego 😞 Pasi wystawiasz nie pasi idziesz na inne podwórko 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fartpl
#8 Zapaleniec#

"portal ich regulamin ich zasady, prawo nie ma tu nic do tego"

Bzdura, według ciebie jeśli Allegro na to pozwoli to amfetaminę lub trawkę też można będzie sprzedawać. Nasza kochana władza też już kiedyś próbowała wprowadzić podatek od podatku.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Zrozum allegro nie jest czymś co Ci się należy , to biznes jak każdy inny . Szukają kasy w jakimś celu ... to ich sprawa , może niebawem się dowiemy 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11

ich regulamin, ale wszystko musi być zgodne z przepisami. W przypadku oficjalnego sklepu allegro, też się zarzekali, że wszystko jest ok, a finał poniżej:

Wykorzystywanie dominującej pozycji w polskim e-commerce kosztem sklepów internetowych, a pośrednio również konsumentów. Taki zarzut pod adresem Allegro formułuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Allegro broni się, że jego własny sklep odpowiada za mniej niż 1 proc. całej sprzedaży na platformie.

 

Tekst został zaktualizowany o odpowiedź Allegro.

 

Postawiliśmy spółce zarzuty nadużywania pozycji dominującej. Podejrzewamy, że wykorzystując swoją znaczną siłę rynkową, faworyzowała własną działalność sprzedażową w stosunku do działalności sprzedażowej prowadzonej przez innych sprzedawców na swojej platformie

– mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.
______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

no nie do końca - to tak jakby złodziej napisał sobie regulamin/kodeks, że kradzież jest dopuszczalna

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów

tom_andrz
#8 Zapaleniec#

ja przechodzę na **piiip** i wiecie gdzie będę miał allegro

oznacz moderatorów

benju3
#8 Zapaleniec#

Jeszcze ma być wprowadzona prowizja od kosztów wysyłki , to w ogóle sobie nie wyobrażam olbrzymich kosztów jakie trzeba będzie ponosić na rzecz Allegro. Też nie wyobrażam sobie że sprzedawałbym TV za 8000 , prowizja na wstępie 360 zorałaby pobrana a uszkodziłby się przy pakowaniu to co 360 zł w plecy? Nie za bardzo korzystne . Każda rezygnacja równa się stratą finansową. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@benju3 bo to było z myślą żeby **piiip**oły wystawiać, i usunąć je z allegro, wystawiaj ogłoszenia bez kup teraz będzie bez prowizji 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

Cfffaniaki dogadują się z każdą firmą kurierską, Pocztą, podpisują umowy i sami zarabiają na rozliczeniach bezpośrednio z nami a nie z przewoźnikiem i jeszcze mało. Trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni bo jak się jest monopolistą to trzeba doić ile się da. Jak chcą tak ciągnąć kasę to niech przestaną dyktować jaki ma być maksymalny koszt wysyłki. Allegro to reżim i dyktatura, jednak cały czas twierdzą że zmieniają się na lepsze. Wszyscy sprzedawcy powinni się skrzyknąć i powinniśmy coś z tym zrobić bo za chwilę znowu prowizje podniosą a my na wszystko się godzimy. Cały czas sprawdzają jak daleko mogą się posunąć.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Oni się zmieniają na lepsze. Dla nich...

Przecież ich prezesik powiedział w wywiadzie, który był na onecie, że w kwietniu co 5 minut rejestrowała się u nich nowa firma. Teraz dolicz te podwyżki i wyjdzie Ci co miesiąc kwota liczona w milionach, dodatkowo, za nic.

 

Gdyby sprzedawcy mieli jaja, to by zrobili prawdziwy strajk. Na początek np. 1-2 dni zamykając wszystkie swoje aukcje. To jest do zrobienia. Nikt z nas też strasznie nie zbiednieje od tego, a im może dałoby do myślenia. Tylko jak to zawsze bywa, i tak nie wszyscy wzięliby w tym udział...

Choć może powoli uda się nam jakoś skrzyknąć i zorganizować jakąś konkretną akcję.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Nie płakać, dostosować się i przeżyć! jak im wpływy spadną to allegro coś zmieni, jak wzrosną to zostanie tak jak zrobili. Tak było z opłatami za wyróżnienie. Na początku 15 zł za ofertę i ciągłe promocje, po czasie 19 zł i stała zniżka przy ofertach wielowariantowych. Najgorsze jest to, ze ciągle trzeba tracić czas na analizowanie opłacalności promocji.🤐

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@BURZYNSKID  nie zapominaj o potrojeniu zysków przez zmianę okresu rozliczeniowego z 30 dni na 10 🙂

oznacz moderatorów

Jakubunitra
#7 Wielbiciel#

Dlaczego pobieracie prowizję za przesyłki skoro nie macie z nimi nic wspólnego? Dlaczego namawiacie ludzi by korzystali z waszego Allegro Smart? Przecież to jest chore, ja zamawiam kuriera przez portal furgonetka i jeszcze mam płacić jakieś prowizje dlatego że zamówiłem kuriera a nie wasze Allegro Smart? żenada.

oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

Dokładnie tak a później udać się bezpośrednio do nich bo tak być nie może. Musimy być wszyscy solidarni i wreszcie im się postawić, zobaczymy wtedy co sami bez nas zdziałają. Cały czas zapominają o tym że gdyby nie sprzedawcy to mieli by wielkie G a teraz właśnie nam tak dziękują ciągłymi podwyżkami.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Czy szanowne Allegro wzięło pod uwagę konsekwencje koszmarnego krachu gospodarki? Czy wie, że 20% ludzi straci pracę od lipca (teraz trwa okres wypowiedzeń). Czy wie, że 60% społeczeństwa straci około 30% swoich dochodów? Czy zdaje sobie sprawę, że pies z kulawą nogą tutaj nie zajrzy, jeśli ceny cokolwiek wzrosną? A wzrosnąć muszą, bo sprzedawcy za friko pracować nie będą. Może Pani Ekspert wie jak się to wszystko skończy? Proszę uspokoić sprzedawców.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

CZAS POKAŻE , MĄDRE GŁOWY NAD TYM PRACOWAŁY , W KOŃCU TO ICH PODWÓRKO 

oznacz moderatorów