anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

JanuszLewan
#7 Wielbiciel#

Sprzedający podaje koszty takie jakie są faktycznie, czy to u kurierów czy w Poczcie Polskiej. Naliczanie prowizji jest absurdalne - nie nalicza się prowizji od kosztów. To kolejny przykład nieuzasadnionych zarobków Allegro. Często podnoszone są prowizje - nagle maksymalna prowizja w Antykach z 50 zł na 80 zł. to tylko jeden przykład. Czy decyzyjni pracownicy w Allegro dojdą wreszcie do wniosku, że podnoszenie prowizji i "wymyślanie" nowych sposobów zarabiania nie służy stabilizacji sprzedaży i konkurencyjnym cenom.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@JanuszLewan oj tam, dolicz do produktów 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Grendel66
#9 Pomysłodawca#

JanuszLewan - "Sprzedający podaje koszty takie jakie są faktycznie". Niekoniecznie. Sam obserwuję od dłuższego czasu przypadek pewnego złodziejskiego sklepu (r*****5), którego nazwy nie wymienię – facet ustawił sobie opcje dostawy tak, że np. sprzedając ważący 0.2 g tranzystorek za 1 PLN i wysyłając go przesyłką kurierską za 26 PLN (bo innych opcji zresztą nie ma) umożliwił umieszczenie maksymalnie 2 szt. w paczce. Co z tego wynikło? Mnóstwo płaczliwych komentarzy, że “kupiłem 10 tranzystorków za 10 zł a za wysyłkę zapłaciłem 130 zł”. Pytanie: Jaki głąb kontynuuje zakup, gdy menadżer wylicza mu takie koszty dostawy?
Ale to chyba jedyny pożytek z tego dodatkowego haraczu, że utemperuje takich r*****5, choć znając życie, sądzę, że takie gnidy nadal będą pasożytować na naiwniakach.

oznacz moderatorów

Grendel66
#9 Pomysłodawca#

Edit: "Sprzedający podaje koszty takie jakie są faktycznie" - Zajrzałem z ciekawości co dzieje się u złodzieja r****** i proszę sobie wyobrazić, że ta kanalia przy przedmiotach za 1 PLN zwiększyła właśnie koszty dostawy z 26 na 30 PLN, przy jednoczesnym ograniczeniu liczby przedmiotów w jednej przesyłce do 1 szt (sic!). czyli przy zakupie 2 szt. kupujący płaci 60 PLN za przesyłkę, przy 3 szt. 90 PLN, przy 4 szt. 120 PLN itd.
A znając głupotę jego klientów (ponad 700 pozytywów sam sobie raczej nie wpisał) to znajdą się tacy, którzy nadal będą u niego kupować. Jaki stąd wniosek?
Taki, że na akcji Allegro stracą wszyscy uczciwi sprzedający, a złodziej jeszcze dodatkowo zarobi (przy np. 3 PLN prowizji od dostawy jeszcze dodatkowa złotówka wyląduje w jego kieszeni).

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ech, nie wiem co o tym myśleć, może allegro chce wymusić na sprzedawcach konkretny towar i żeby były tylko wysyłki smart albo żeby to sprzedawca pokrywał koszty wysyłki. To już się kupy nie trzyma. Podniesiemy ceny, to pewnie sprzedaż spadnie, bo nie ma szans, żeby tego kupujący nie zauważyli, że nagle całe allegro podniosło ceny towaru, gdzie będą prawie równe z cenami w sklepach stacjonarnych i będzie lawina doniesień kupujących, gdzie oczywiście kto dostanie po łapach? Oczywiście SPRZEDAJĄCY 🤣🤣🤣

A może allegro zakłada, że wszyscy kupujący będą płacić za smart, może chcą się pozbyć drobnicy albo małych sprzedających, zostaną tylko ci, co sprzedają bez marży żeby tylko obrót trzepać...

Bardzo ciekawe jak te allegro będzie wyglądać w czerwcu 😉

MOŻE nie będzie tak źle, prowizja jest stała dla wysyłek, więc jak ktoś przykładowo poza smart ma kuriera 18zł w jakimś małym AGD (5%), to zawsze płaci 0,90zł, więc w rezultacie zawsze będzie podstawowa prowizja +0,90zł. Teoretycznie więc ceny "zwykłych" towarów powinny skoczyć 1-3zł w górę. Różnicy to nie zrobi jedynie tym, co mają VIPa i TOPa.

Bardziej mnie martwi jak to będzie ze sklepami sprzedającymi towar po < 2,00zł lub ci, co mają spore gabaryty...

oznacz moderatorów

smiesznyprezent
#8 Zapaleniec#

gdyby była solidarność wśród sprzedających nie poczynali by sobie z nami w taki sposób. Jest jak jest więc hulaj dusza końca podwyżej nie ma

oznacz moderatorów

wspomnienieprlu
#9 Pomysłodawca#

Jestem solidarna, chętnie dołaczę do zdecydowanego  protestu, skierowaniu sprawy do wyższych instancji, ale ktoś jeszcze chętny ?

oznacz moderatorów

fenstebret
#7 Wielbiciel#

Należy ich zgłosić do ochrony konkurencji i konsumenta 

oznacz moderatorów

pietja1a
#8 Zapaleniec#

Może się skrzyknąć i na tydzień zawiesić sprzedaż - to nas zauważą.

oznacz moderatorów

Kwiatuszek7723
#9 Pomysłodawca#

Już to pisałam tutaj. ja kończę definitywnie w połowie czerwca - będę stratna ( dużo się sprzedaje drobnicy 1zł 2zł, ) jak policzyłam prowizja od sprzedaży plus prowizja od wysyłki) jakieś 150zł. kategoria antyki czyli 10%, poczta polska 15zł. ciesze sie tylko że poinformowałam klientów, którzy pójdą za mną na nowy portal. nikt mnie nie będzie okradał i robił łaski, bo w końcu za wszystko sie płaci, nic nie jest za darmo.

oznacz moderatorów

ninoshop_pl
#8 Zapaleniec#

u mnie jest to samo PRZYKLADOWO ALLEGRO ZABIERA NA JEDNYM PRODUKCIE U MNIE PONAD 10ZŁ PROWIZJI A MI ZOSTAJE 4 ZŁ ZAROBKU.TO ZŁODZIEJSTWO I PO 8 LATACH KONCZE Z NIMI DZIALALNOSC

oznacz moderatorów

bougieitems
#10 Popularyzator#

A na jaki portal się udajesz ? 

oznacz moderatorów

ninoshop_pl
#8 Zapaleniec#

jestem za

oznacz moderatorów

egzotyczneogrody
#8 Zapaleniec#

na pewno się tym zmartwią

 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Od kiedy allegro płaci za smarta, pokrywamy to my, z prowizji jaką od nas pobiera.

Policz o ile wzrosła prowizja od transakcji, od kiedy  pojawił się smart?

Jedno jest pewne , w ten sposób na kosztach przesyłki już nikt nie zarobi.😎

 

oznacz moderatorów

Grendel66
#9 Pomysłodawca#

DarkStoorM
"zostaną tylko ci, co sprzedają bez marży żeby tylko obrót trzepać" - mógłbyś rozwinąć tę myśl?
Jaki sens ma trzepanie obrotu bez marży? 0% marży od 1000000 PLN to nadal 0 PLN.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Grendel66  Zapomniałem dopisać, że chodzi głównie o dużych sprzedawców, którzy okresowo nie boją się sprzedawać bez zysku, żeby jedynie nabić popularność produktu. Opiekun u pewnego hurtownika sprzedał mi info, że klienci u nich stokują po kilkaset sztuk, żeby wykupić cały zapas i wystawiają towar po niemożliwej do przebicia cenie, żeby wyjść na zero + z jakimś tam wykalkulowanym minimalnym zyskiem po prowizjach, dzięki temu wykupują następną dostawę po 2000 szt. i po tym czasie produkt ma od groma opinii, sprzedawca sporo powracających klientów i są jedynymi posiadającymi dany model (lub jednymi z niewielu). Kończy się akcja Hit i produkt wraca do normalnej ceny, a sprzedaż się nadal kręci, bo przyciągają większość kupujących produktem cieszącym się nabitą przez nich popularnością + wywindowana trafność przez taką akcję.

Tacy na allegro zawsze zostaną, bo zawsze zarobią po pierwszej inwestycji i przy okazji kogoś ściągną do swojego sklepu.

oznacz moderatorów

sklep_ifloor
#8 Zapaleniec#

Mogą też liczyć na bonus od obrotu od producenta. 

oznacz moderatorów

Client:40037788
#3 Debiutant#

I tu się mylisz! Odemnie  Allegro zamiast 10% pobiera 10,30 % Właśnie przez przesyłkę. uwaga jeżeli kupujący zakupi więcej produktów na ta samą przesyłkę to wtedy windują prowizje. Pomarańczowi znaleźli nowy sposób na okradanie. 

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

czas pokazał, że smart nic nie daje - allegro i tak rżnie po całości albo 1 albo 2 pln - niby zwracają ale nie zależy to od sprzedającego a od podmiotu trzeciego (inpost) - kompletne dno - no ale to w końcu allegro i kto to ma logicznie ogarnąć - wyłudzanie niezgodne z regulaminem to jest to co łatwo przychodzi

oznacz moderatorów