anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

Adam1969-A1
#8 Zapaleniec#

Co za różnica ?

jeżeli podniosę cenę towaru i dam wysyłkę darmową , to i tak koszt prowizji będzię większy,

Tk samo z podwyższeniem wysyłki , to wogóle spadnie sprzedaż.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Żadna różnica, finalnie wszystko pokryją kupujący. Żaden sprzedawca nie będzie dokładał do interesu.

oznacz moderatorów

fc_dystrybucja
#9 Pomysłodawca#

A co Ty chcesz podwyższać skoro Allegro narzuca Ci maksymalne stawki jakie możesz wpisać jako koszt dostawy. Paczkomaty płacisz 8,99 i tyle Max możesz ustawić. Wiec do czego mam doliczyć prowizję pobieraną od kosztów przesyłki na której nic nie zarabiam? Przeanalizowałem wszystkie metody dostawy i do wszystkich jest dopłata. W wolnej chwili wyślę zapytanie do odpowiedniego urzędu czy taka praktyka jest zgodna z prawem. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@fc_dystrybucja "W wolnej chwili wyślę zapytanie do odpowiedniego urzędu czy taka praktyka jest zgodna z prawem." - UOKiK to podobno od września bada tę kwestię i coś nie może zająć stanowiska w tej sprawie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Adam1969-A1 Mówi się "druga fala uchodźców" 😀 Z mojej kategorii nawiało już11 osób.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Pal sześć jeśli nadajesz poza Allegro paczki (w sensie umowy z brokerem czy bezpośrednio firmą kurierską). Tutaj Allegro nie jest w stanie weryfikować ile tak naprawdę płacisz. Jednak rozbojem to jest dopiero to, gdy masz np. paczkomat za 8,99zł bo taki jest wymóg na SMART, a klient nie ma SMART albo kupi za mniej niż 40zł. Wtedy od 8,99zł i tak ściągną z Ciebie prowizję. Mimo,iż to kwota, którą sami narzucają, a sprzedawca i tak już do niej dopłacał w postaci opakowań czy podatku dochodowego.

Ja mam wiele produktów na których zarabiam po 0,5-1zł na czysto. Więc co? Mam teraz podnieść ich cenę o min. 1zł żeby sobie zrekompensować stratę dodatkowej prowizji i najzwyczajniej w świecie, nie dopłacać do takiej transakcji? TO JEST CHORE!!!

W dodatku wiele z tych rzeczy klienci kupują właśnie jako pojedyncze przedmioty, bez komponowania w większą paczkę i korzystania ze SMART.

oznacz moderatorów

Adam1969-A1
#8 Zapaleniec#

Noestety ale firma DPD pobiera takie opłaty i to nie jest żadną tajemnicą.

Chore jest to że za wszelką cenę Allegro chcą zarobić , i jeszcze narzucają sprzedawcom jak mają wysyłać i koniecznie żeby był smart

oznacz moderatorów

fc_dystrybucja
#9 Pomysłodawca#

Mam tak samo. Jeśli zarabiam na czymś 1 zła klient nie zamówi nic więcej, to zamiast zarobić 1 zł muszę dopłacić do przesyłki. Zastanawiam się nad wycofaniem ofert nieopłacalnych lub podniesieniem ceny. W jednym i w drugim przypadku Allegro nie zarobi nic, bo klient zwyczajnie nie kupi. 

oznacz moderatorów

Client:35717844
#8 Zapaleniec#

Wprowadzone zmiany dotyczące prowizji nie są zgodne z prawem ,gdyż prowizja od wysyłki na jakiej podstawie jest pobierana.Przecież portal allegro nie wysyła tylko Ja i kupujący pokrywamy koszty przesyłki, ,więc dlaczego chcą państwo chcą od pierwszego czerwca naliczać prowizję od przesyłek jeżeli wy nic nie wysyłacie.Jeżeli chcą państwo pobierać prowizję to proszę wziąć na siebie wszelkie koszty wysyłki to jest zakupu taśmy pudełka lub opakowania ,pakowanie , folia dowiezienie do miejsca wysyłki i stracony czas ,kto mi za to zwróci.Za pośrednictwo sprzedaży rozumiem ,korzystam z waszego portalu ,ale wysyłka to jest moja sprawa i jeżeli kupujący ma wgląd jakie są koszty wysyłki to akceptuje to albo nie.A wprowadzenie takich zmian spowoduje skargi do rzecznika spraw konsumentów i nawet sądu dotyczących bezprawnie pobieranych opłat za przesyłkę co się państwu po prostu nie należy bo nie wchodzi to w ramy pobierania opłat za pośrednictwo w sprzedaży ,a tylko chodzi o zwiększenie przychodów  finansowych portalu Allegro.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Od prawnika, mówisz? A  wiesz, co na to Allegro? 

"Mój prawnik jest lepszy, niż Twój".

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:35717844
#8 Zapaleniec#

Przede wszystkim nie jesteśmy na ty Szanowni Państwo.Po za tym wasz Prawnik bardzo ,bardzo się myli  w tej sprawie,a  przekonacie się o tym po doniesieniach wielu osób o bezprawnych działaniach . Bo nie macie prawa pobierać za wysyłkę bo to nie są wasze koszty i wasze środki ponoszone przez sprzedającego ,który sam wybiera operatora do wysyłki ,a nie polega to na tym ,żeby mieć go narzuconego z góry przez wasz portal ( co mnie obchodzą wasze umowy na wyeliminowanie innych dostawców żeby mieć monopol na zysk) -Gdzie konkurencja rynkowa? Serdecznie państwa z całego serca i miłością pozdrawiam.A kary finansowe są naprawdę wysokie bo nie jedna firma już się na takim bezprawiu  przejechała próbując narzucać monopol na swoje. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i proszę bardzo nie usuwać nie wygodnych wpisów podważających legalność poboru opłat za nie waszą wysyłkę  i nie z operatorem z którym macie podpisaną umowę ,a to co w tym momencie robicie jest to po prostu próba wyeliminowania z konkurencyjności rynkowej  poprzez wyeliminowanie innych dostawców ,poprzez zmuszenie wysyłania z góry narzuconym operatorem .

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Jasne, powodzenia, pochwal się wygraną, bye. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@Vryko   z bólem  to stwierdzam, nawet na  srebrnej

oznacz moderatorów

martuszka10
#7 Wielbiciel#

Ta absurdalna prowizja od kosztw dostawy to tylko taki myk , bo Allegro chce się na sam koniec swojej egzystencji w sieci nachapać , zanim wejdzie na polski rynek większy gracz A M A Z O N. 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

...a jak nawet wejdzie - czytałaś, jakie warunki tam musi spełnić sprzedawca? Jak nie, to poczytaj. Allegro przy AMA nie wydaje się takkie straszne. Choć fakt, jest tu nieciekawie.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

smiesznyprezent
#8 Zapaleniec#

czy wiadomo kiedy rozpocznie sie pobieranie prowizji od zapłaconej prowizji?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

od 1 CZE 🙂

oznacz moderatorów

Maxsklep24
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Czytam tutaj rożne posty, osób które piszą do Allegro o nowym sposobie naliczania prowizji łącznie z kosztem dostawy.  Wydaje mi się , że to zupełnie bez sensu.  Właścicielem Allegro jest fundusz  kapitałowy      ( niejeden), a fundusz nastawiony jest na maksymalny zysk. I nie ma w tym opamiętania. Kasa , Kasa i jeszcze raz kasa.

Dopóki Polacy będą na tyle głupi żeby kupując jakiś towar , utrzymywać też pośrednika , tak długo Allegro ma racje bytu. Inne kraje w których wojowało Allegro okazały się mądrzejsze.

Allegro wykorzystuje każdy , dosłownie każdy sposób na wyrwanie z gardło sprzedawcy nawet grosza.

 Nowy sposób zwrotu  prowizji.  Uzależniony od tego czy klient wypełni formularz zwrotu i od ogólnej jakości sprzedaży danego sprzedawcy według wyliczeń Allegro.  Mnie jakiś pracownik, odpisał że nie zwrócą mi prowizji , bo jakość sprzedaży jest niska. ( 99,5%).   Dopiero odwołanie i porównanie z jakością sprzedaży na oficjalnym sklepie Allegro gdzie jest 99,3 % , więc według logiki  tego samego odpisującego, jest wręcz tragicznie, spowodowało zwrot prowizji. Klient nie wypełni formularza i przyśle odstąpienie i numer konta. Zapomnij o zwrocie prowizji. Odwołanie , skany i dowody przelewu.  Klient , nie potwierdzi odesłania towaru. Też dostaniecie odpowiedz , że nie przyznano zwrotu , bo nie można skontaktować się z klientem.

I jakby Allegro zupełnie zapomina, że umowę kupna sprzedaży zawiera klient i sprzedawca i to odstąpienie ma trafić do sprzedawcy, a nie pośrednika . Ale prawo Allegro ma tam , gdzie normalnemu człowiekowi kończą się plecy .

Na temat prowizji w wysokości 9 % i więcej procent  , szkoda się wypowiadać . Jeżeli pośrednik zarabia więcej niż ktoś , kto musi utrzymać magazyn , dbać o towar , ponosić koszty logistyki , pracowników , to nie jest normalna sytuacja.

Klient składa nieuzasadnianą reklamację . Zapomnijcie o odrzuceniu reklamacji.  Jak będziecie chcieli postawić na swoim , to Allegro zablokuje wam konto. Bo sprzedawca według Allegro nie ma żadnych praw. Jest tylko płatnikiem prowizji i dawcą danych co się sprzedaje , aby Allegro włożyło to na swój Oficjalny sklep Allegro. Sklep który jest przedmiotem zainteresowania UOKiK, za łamanie zasad uczciwej konkurencji.

I znowu Allegro zapomina że reklamacje składa nabywca sprzedawcy . I to sprzedawca zgodnie z prawem jest obowiązany do zajęcia stanowiska w sprawie reklamacji , a nie pośrednik. Pośrednik zgodnie z prawem nie jest stroną w umowie kupna -sprzedaży .

Teraz kolejny kwiatek.  Prowizja od kosztów dostawy. 

Allegro wymyśliło smarta. W teorii dobry pomysł. Znaleziono dwóch jeleni ( Inpost i Pocztę Polską) którzy sprzedali się  symboliczna złotówkę i zaczęło się.

Dlaczego złotówkę ?. Skoro smart obowiązuje od 40 zł , to prowizja 9% wynosi 3,6 zł. Więc koszt jaki ponosi Allegro za dostawę musi być niższy , bo fundusz kapitałowy nie dołoży do tego . Proste.

Zrobiono Kuriera Smart. Tez fajny pomysł , kosztem sprzedawcy .   Sprzedawca dostaje 8 zł , mimo iż koszt przesyłki to np 10,95 i informację ze resztę musi dołożyć w formie dodatkowego rabatu.

Czyli Allegro daje kuriera , a sprzedawca musi udzielić dodatkowego rabatu. O tym aby prowizja w tego typu przesyłkach była niższa, jakiś nie doczytałem.

Teraz jak klient okazjonalny , bez Smarta kupi coś od biednego i niczemu niewinnemu sprzedawcy to biedaczysko zapłaci lichwiarską prowizję od wartości towaru i prowizje od kosztów wysyłki.  W przypadku tanich towarów , prowizja od przesyłki przewyższy zysk z ewentualnej sprzedaży. 

I nikt w tym Allegro nie pomyślał , że koszt wysyłki to nie tylko kwota płacona przewoźnikowi.  To też koszt opakowania ,  etykiety , drukarki , prądu , taśmy , foli , wypełniacza  itp.

Najważniejsze , aby jeszcze od tego naliczyć prowizję .

Allegro w swojej łaskawości pozwoliło , podnieść koszty przesyłek Poczty Polskiej. Jak by się ktoś nie domyślał po co , to tylko po to aby od wyższej kwoty przesyłki naliczyć wyższą prowizję. Bo tylko kasa się liczy.

I tyle w temacie.

Pamiętajcie . Świat nie kończy się na Allegro. Raczej , jeżeli Allegro nie wyhamuje ze swoją zachłannością to Allegro skończy się na świecie.  Mimo tego że na razie notuje rekordowe zyski. 

Ale wystarczy przegiąć i spadek gwarantowany. Bardo mądry ekonomista , opisał to dokładnie.  Nazywa się to  " Krzywa Laffera".

 

 

oznacz moderatorów

sezamikantyk
#9 Pomysłodawca#

Allegro chce wejść na giełdę i dlatego ''doi'' w takim stylu w jakim to opisałeś

oznacz moderatorów

_MindCircus_
#7 Wielbiciel#

Chciałbym się dowiedzieć czy dobrze rozumiem.

Sprzedając dwie karty w cenie łącznej 5zł w kategorii "kolekcje", gdzie prowizja wynosi dotychczas 10%, zapłacę przy wybraniu paczkomatu przez klienta 1,4 zł prowizji, zamiast jak dotychczasz 50 groszy ? 

W tym wypadku wzrost prowizji o prawie o 200% ? 


Analogicznie sprzedając towar w tej kategorii za 100 zł wzrost prowizji w tym wypadku to 10%. 

+ brak naliczania kosztów pakowania takiej paczki i kolejny ukryty koszt przerzucony na sprzedawcę.

oznacz moderatorów