anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: skandal

renifer611
#9 Pomysłodawca#

Od 1 czerwca daje odbiór osobisty 0 zł, a jak ktoś chce przesyłkę,wpłaca na konto i wysyłam swoim dostawcą i wilk syty i owca 

Odpowiedz
Ładowanie...

Dladzieci1946
#8 Zapaleniec#

Odpowiem Ci krótko. Jeżeli za kuriera płacę miesięcznie ok. 2 500 zł. to przy prowizji 10% mebelki miesięcznie zapłacę 250zł. w skali roku ok. 3 000 zł. Podniesienie kosztu towaru nic nie da i tak zapłacisz 10%. od towaru więc nie wyrównasz kosztów prowizji kurierskiej. Jest jednak wyjście trzeba podnieść opłatę kurierską tak, żeby po opłacie prowizji mieć na zapłacenie kuriera. Podam Ci przykład pod rozwagę: 15 zł opłata kurierska zabierają 1,50 zł. zostaje ci 13,50 zł. No tu jesteś w plecy. Podnosisz opłatę kurierska do 16,67 zł zabierają 1,67 zł zostaje Ci 15,00 zł na opłacenie kuriera. Koszty ponosi tylko kupujący. Jesteś na swoim. Cała sprawa jest nielegalna ponieważ w żadne księdze handlowej czy KPiR nie ma takiej możliwości rozłożenia kosztów opłaty np. za Allegro na dwie pozycje odpisujące koszty z tego samego konta. Faktura Allegro na pewno nie będzie też miała pozycji prowizja od kuriera. Sprawa musi się skończyć w sądzie. Jestem ciekaw kto  będzie pierwszy., Ja chyba złoże doniesienie do rzecznika praw konsumenta. To by było na tyle. Narka

Odpowiedz
Ładowanie...

AptekaNatolinska
#12 Orędownik#

@Dladzieci1946   Tylko pozew zbiorowy

Odpowiedz
Ładowanie...

prowizja od wysyłki

Magdalena0208
#8 Zapaleniec#

A co jeśli wysyłamy ponadgabaryt. Przecież wasze prowizje w dzisiejszych czasach zwalają z nog, coraz mniej wszystkim opłaca się wystawiać swoje produkty na allegro. Skąd pomysł pobierania prowizji od wysyłki, przecież to jest dodatkowa opłata  za wysyłkę, musicie być monopolistą na wszystko, również na wysyłki. Myślę że jest to jawne okradanie sprzedających, nie wszyscy chcą korzystać z oferty smart. Zakładając konto firmowe na allegro nie było mowy w regulaminie o możliwości takich zmian jak wprowadzanie prowizji od wysyłki. Wasz smart opłaca się tylko wykupić przy małych wysyłkach, a co z dużymi paczkami, nieregularnymi kształtami ? 

Odpowiedz
Ładowanie...

Nieuczciwe praktyki handlowe allegro zwiazane z naliczniem oplat za wysylke

t12tom
#8 Zapaleniec#

Dzien dobry

W zwiazku z tym, ze programu smart nie moga miec osoby bez dzialanosci gospodarczej, uwazam ze allegro przez wprowadzenie oplat za wysylki i brak mozliwosci wlaczenia w takim przypadku sprzedawcy do programu smart stosuje nieuczciwe praktyki handlowe. Wynika to z tego, ze osoby bez dzialanosci sa pozbawione mozliwosci oferowania programu smart i sa zmuszone do placenia haraczu na rzecz serwisu.  Moze warto posukac rozwiazania, zanim ktos to zglosi dalej...

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Nieuczciwe praktyki handlowe allegro zwiazane z naliczniem oplat za wysylke

kostas11
#21 Demiurg#

@t12tom możesz mieć jako osoba prywatna, podnieś ceny o prowizję 😄

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Nieuczciwe praktyki handlowe allegro zwiazane z naliczniem oplat za wysylke

t12tom
#8 Zapaleniec#

Nie mozna wejsc do programu smart bez umowy w ktorej wymogiem jest dzialanosc. Czyli nip i regon. Uwazam ze serwis wykorzystuje swoja pozycje do stosowania praktyk monopolistycznych.

Odpowiedz
Ładowanie...

zakupy_to_pasja
#7 Wielbiciel#

Możesz normalnie być w Smart! bez działalności.

Odpowiedz
Ładowanie...

kostas11
#21 Demiurg#

@t12tom pewnie że możesz, nie musisz mieć żadnej umowy żeby nadawać inposta w smarcie nawet raz w miesiącu 🙂  Zakładasz konto w menadżerze paczek i robisz doładowanie przedpłatę jak jest w smarcie nic nie pobierają jak poza smartem 8,99 zł 😄

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

t12tom
#8 Zapaleniec#

tak, ale nioe moge oferowac swoim klientom darmowej wysylki w ramach smart. Jest to zablokowane przez uslugodawce.

Odpowiedz
Ładowanie...

Vryko
#18 Luminarz#
Odpowiedz
Ładowanie...

mdrogeria
#21 Demiurg#

otwórz biznes .... proste prawda ?

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: prowizja od wysyłki

kostas11
#21 Demiurg#

@Magdalena0208 od kilku miesięcy o tym trąbią, podnieś ceny jak wszyscy, prowizja nie jest z górnej półki inne portale mają większą nawet 15 % 😞

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

Magdalena0208
#8 Zapaleniec#

Chyba tak zrobię, nie mam innego wyjścia

Odpowiedz
Ładowanie...

wspomnienieprlu
#9 Pomysłodawca#

Ciekawe które?

Odpowiedz
Ładowanie...

mdrogeria
#21 Demiurg#

sprawdź jakie prowizje ma a....n zbije cię z nóg . Reklama , programy bonusowe , smart , pomoc , itp wszystko kosztuje , a nikt nie ma zamiaru robić dla idei 

Odpowiedz
Ładowanie...

antykwariat-pan
#9 Pomysłodawca#

Ten portal też ma 15% np. za książki używane- ja jako antykwariat opłacania taką prowizję...

Odpowiedz
Ładowanie...

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

ALLEGRO MA TAKŻE KATEGORIE PO 15 % PROWIZJI A O OFERTY WYRÓŻNIONE 23 %

Odpowiedz
Ładowanie...

sposób naliczania prowizji

renifer611
#9 Pomysłodawca#

Czyli po 8 latach sprzedaży,czasami nie małych,dla takich jak ja przy sprzedaży od 5zł,nie zawsze się uda drogo,przy używanych przedmiotach ,nic zwinąć tylko  interes, bo towar kupić,wypromować sprzedać i dzięki nowemu systemowi ,muszę dołożyć do biznesu. Kupuje za 3zł, sprzedaje za 5zł, osoba płaci,cieszy sie ,że kupiła okazyjnie 5+ 8,99 , z tego prowizja,każde moje nabicie na kasę,podatek.

Wyglądana to ,że Allegro będzie tylko dla elity sprzedającej powyżej 100zł. Przykre.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: sposób naliczania prowizji

kostas11
#21 Demiurg#

@renifer611 wystawiaj po 6 zł wszyscy tak zrobią 🙂

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...