anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

antykwariat-pan
#9 Pomysłodawca#

Ten portal też ma 15% np. za książki używane- ja jako antykwariat opłacania taką prowizję...

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

ALLEGRO MA TAKŻE KATEGORIE PO 15 % PROWIZJI A O OFERTY WYRÓŻNIONE 23 %

oznacz moderatorów

renifer611
#9 Pomysłodawca#

Czyli po 8 latach sprzedaży,czasami nie małych,dla takich jak ja przy sprzedaży od 5zł,nie zawsze się uda drogo,przy używanych przedmiotach ,nic zwinąć tylko  interes, bo towar kupić,wypromować sprzedać i dzięki nowemu systemowi ,muszę dołożyć do biznesu. Kupuje za 3zł, sprzedaje za 5zł, osoba płaci,cieszy sie ,że kupiła okazyjnie 5+ 8,99 , z tego prowizja,każde moje nabicie na kasę,podatek.

Wyglądana to ,że Allegro będzie tylko dla elity sprzedającej powyżej 100zł. Przykre.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@renifer611 wystawiaj po 6 zł wszyscy tak zrobią 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kwiatuszek7723
#9 Pomysłodawca#

a kto kupi?

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@Vryko    chciałam  podejrzec ten link, a tu ZONK:

Nie masz wystarczających uprawnień dotyczących zasobu lub zasobu nadrzędnego umożliwiających wykonanie tej czynności.

Aby kontynuować, kliknij przycisk Wstecz w przeglądarce.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Widać Maciek zmienił coś w linku.. chodzzi o to: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/zapytaj-eksperta-nowy-spos%C3%B3b-naliczan...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Kwiatuszek7723
#9 Pomysłodawca#

grunt to się nie załamywać tylko dać o sobie znać innym na  innych portalach. litość ich nie wzruszy. mają nas gdzieś i trzeba na to przystać i szukać innych alternatyw

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@Kwiatuszek7723  właśnie mi wygasa sporo aukcji i chyba nie będę ich wznawiać a raczej od jutro przenosze przynajmniej część z nich do konkurencji póki co darmowej jesli chodzi o wystawianie i sprzedaż. 

No i chyba  facebook jest alternatywa, która  staje sie coraz popularniejsza. Własnie postanowiłam ją/go okiełznać. 

oznacz moderatorów

matthias15011994
#7 Wielbiciel#

Witam, dzisiaj otrzymałem od was email ,że prowizja będzie od kosztów dostawy. Jest to kompletny skandal i zdzierstwo. Już tak za sprzedanie czegokolwiek prowizja jest wysoka ,a wy jeszcze nakładacie następną. Pewnie już nie jestem pierwszą osobą ,która do was to pisze. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

KSZAON
#8 Zapaleniec#

Miałeś Smart - to teraz czas odrobić 😄 Podobnie jak wszystkie 500+ i inne "za darmo" 😄

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@matthias15011994 nie jesteś zerknij na posty z dziś 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

wonderbob-eu
#7 Wielbiciel#

Z tego co się orientuję to aby prowadzić i zarabiać na świadczeniiu uslug transportowych należy mieć stosowną koncesję. Pal licho jeśli jakiś większy lub mniejszy sprzedawca dolicza sobie jakieś koszty przesyłkowe ale jak Allegro chce zarabiać na taką skalę na przesyłkach to musi mieć mocnych prawników

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Inne portale też mają prowizję od wysyłki na to nie trzeba mieć koncesji 🙂 Działają bardziej jako broker a to podlega pod zgłoszenie nic po zatym mamy stare prawo pocztowe 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Filip408
#7 Wielbiciel#

To co Państwo chcecie wprowadzić jest absurdalne. Sprzedawca nie zarabia na przesyłce, a ma od tego płacić haracz, ładnie nazwany prowizją. Finalnie i tak zapłaci klient.

oznacz moderatorów

sagarysklep
#11 Animator#

Ciężko w ogóle to ogarnąć . 

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Z tego co dzisiaj widzę w rozliczeniach z Allegro, płacę prowizję towar+dostawa. Ale w ofertach wyróżnionych mam te 60% prowizji od prowizji również od kwoty (towar+dostawa). Czy dobrze rozumiem, że w ofertach wyróżnionych prowizja od, na przykład, dostawy do Paczkomatu wynosi 0,89 + 60% od 0,89 zł? Razem to 1,43 zł tylko z kosztów dostawy? Proszę powiedzieć jak wygląda naliczenie tej prowizji w zamówieniu gdzie kilka towarów są z wyróżnieniem, a kilka bez. Naprawdę jest to trochę nie do zrozumienia. Nie wiem w jaki sposób mam wyliczyć podwyżkę na towarze. Rozumiem że Allegro chce zarobić, zgodziłam się na to. Ale powiedźcie normalnie jak to wygląda, bo również chcę zarabiać, a nie liczyć straty pod koniec czerwca.

 

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

im większy bur-del tym łatwiej kroić sprzedającego - niestety

 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Odpowiedź jest prosta, podnieść cenę jednostkową o kwotę najwyższej zapłaconej prowizji od kosztów dostawy,  ochroni to przed stratą. Zmniejszyć ilość promowanych aukcji do niezbędnego minimum. Spowoduje to znaczne obniżenie przychodów dla allegro! Jak będzie to wpływ znaczący to zareagują. A przede wszystkim czytać regulamin, cennik i liczyć czy wystawianie się opłaci. Nikt za nas tego nie zrobi😎

oznacz moderatorów