anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
329 ODPOWIEDZI 329

DarkStoorM
#16 Inspirator#

Ech, nie wiem co o tym myśleć, może allegro chce wymusić na sprzedawcach konkretny towar i żeby były tylko wysyłki smart albo żeby to sprzedawca pokrywał koszty wysyłki. To już się kupy nie trzyma. Podniesiemy ceny, to pewnie sprzedaż spadnie, bo nie ma szans, żeby tego kupujący nie zauważyli, że nagle całe allegro podniosło ceny towaru, gdzie będą prawie równe z cenami w sklepach stacjonarnych i będzie lawina doniesień kupujących, gdzie oczywiście kto dostanie po łapach? Oczywiście SPRZEDAJĄCY 🤣🤣🤣

A może allegro zakłada, że wszyscy kupujący będą płacić za smart, może chcą się pozbyć drobnicy albo małych sprzedających, zostaną tylko ci, co sprzedają bez marży żeby tylko obrót trzepać...

Bardzo ciekawe jak te allegro będzie wyglądać w czerwcu 😉

MOŻE nie będzie tak źle, prowizja jest stała dla wysyłek, więc jak ktoś przykładowo poza smart ma kuriera 18zł w jakimś małym AGD (5%), to zawsze płaci 0,90zł, więc w rezultacie zawsze będzie podstawowa prowizja +0,90zł. Teoretycznie więc ceny "zwykłych" towarów powinny skoczyć 1-3zł w górę. Różnicy to nie zrobi jedynie tym, co mają VIPa i TOPa.

Bardziej mnie martwi jak to będzie ze sklepami sprzedającymi towar po < 2,00zł lub ci, co mają spore gabaryty...

oznacz moderatorów

smiesznyprezent
#8 Zapaleniec#

gdyby była solidarność wśród sprzedających nie poczynali by sobie z nami w taki sposób. Jest jak jest więc hulaj dusza końca podwyżej nie ma

oznacz moderatorów

wspomnienieprlu
#9 Pomysłodawca#

Jestem solidarna, chętnie dołaczę do zdecydowanego  protestu, skierowaniu sprawy do wyższych instancji, ale ktoś jeszcze chętny ?

oznacz moderatorów

fenstebret
#7 Wielbiciel#

Należy ich zgłosić do ochrony konkurencji i konsumenta 

oznacz moderatorów

pietja1a
#8 Zapaleniec#

Może się skrzyknąć i na tydzień zawiesić sprzedaż - to nas zauważą.

oznacz moderatorów

Kwiatuszek7723
#9 Pomysłodawca#

Już to pisałam tutaj. ja kończę definitywnie w połowie czerwca - będę stratna ( dużo się sprzedaje drobnicy 1zł 2zł, ) jak policzyłam prowizja od sprzedaży plus prowizja od wysyłki) jakieś 150zł. kategoria antyki czyli 10%, poczta polska 15zł. ciesze sie tylko że poinformowałam klientów, którzy pójdą za mną na nowy portal. nikt mnie nie będzie okradał i robił łaski, bo w końcu za wszystko sie płaci, nic nie jest za darmo.

oznacz moderatorów

ninoshop_pl
#8 Zapaleniec#

u mnie jest to samo PRZYKLADOWO ALLEGRO ZABIERA NA JEDNYM PRODUKCIE U MNIE PONAD 10ZŁ PROWIZJI A MI ZOSTAJE 4 ZŁ ZAROBKU.TO ZŁODZIEJSTWO I PO 8 LATACH KONCZE Z NIMI DZIALALNOSC

oznacz moderatorów

bougieitems
#10 Popularyzator#

A na jaki portal się udajesz ? 

oznacz moderatorów

ninoshop_pl
#8 Zapaleniec#

jestem za

oznacz moderatorów

egzotyczneogrody
#8 Zapaleniec#

na pewno się tym zmartwią

 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Od kiedy allegro płaci za smarta, pokrywamy to my, z prowizji jaką od nas pobiera.

Policz o ile wzrosła prowizja od transakcji, od kiedy  pojawił się smart?

Jedno jest pewne , w ten sposób na kosztach przesyłki już nikt nie zarobi.😎

 

oznacz moderatorów

Grendel66
#9 Pomysłodawca#

DarkStoorM
"zostaną tylko ci, co sprzedają bez marży żeby tylko obrót trzepać" - mógłbyś rozwinąć tę myśl?
Jaki sens ma trzepanie obrotu bez marży? 0% marży od 1000000 PLN to nadal 0 PLN.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#16 Inspirator#

@Grendel66  Zapomniałem dopisać, że chodzi głównie o dużych sprzedawców, którzy okresowo nie boją się sprzedawać bez zysku, żeby jedynie nabić popularność produktu. Opiekun u pewnego hurtownika sprzedał mi info, że klienci u nich stokują po kilkaset sztuk, żeby wykupić cały zapas i wystawiają towar po niemożliwej do przebicia cenie, żeby wyjść na zero + z jakimś tam wykalkulowanym minimalnym zyskiem po prowizjach, dzięki temu wykupują następną dostawę po 2000 szt. i po tym czasie produkt ma od groma opinii, sprzedawca sporo powracających klientów i są jedynymi posiadającymi dany model (lub jednymi z niewielu). Kończy się akcja Hit i produkt wraca do normalnej ceny, a sprzedaż się nadal kręci, bo przyciągają większość kupujących produktem cieszącym się nabitą przez nich popularnością + wywindowana trafność przez taką akcję.

Tacy na allegro zawsze zostaną, bo zawsze zarobią po pierwszej inwestycji i przy okazji kogoś ściągną do swojego sklepu.

oznacz moderatorów

sklep_ifloor
#8 Zapaleniec#

Mogą też liczyć na bonus od obrotu od producenta. 

oznacz moderatorów

Client:40037788
#3 Debiutant#

I tu się mylisz! Odemnie  Allegro zamiast 10% pobiera 10,30 % Właśnie przez przesyłkę. uwaga jeżeli kupujący zakupi więcej produktów na ta samą przesyłkę to wtedy windują prowizje. Pomarańczowi znaleźli nowy sposób na okradanie. 

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

czas pokazał, że smart nic nie daje - allegro i tak rżnie po całości albo 1 albo 2 pln - niby zwracają ale nie zależy to od sprzedającego a od podmiotu trzeciego (inpost) - kompletne dno - no ale to w końcu allegro i kto to ma logicznie ogarnąć - wyłudzanie niezgodne z regulaminem to jest to co łatwo przychodzi

oznacz moderatorów

MCdzaros
#7 Wielbiciel#

To skandal , że dobieracie się do pieniędzy, do których nie macie prawa. Mam nadzieje, że się opamiętacie i wycofacie zmiany. Ja nawet nie mam możliwości na zerową prowizje, ponieważ wysłanym przesyłki dłużycowe, które nie łapią się na smart allegro.

oznacz moderatorów

eOS-kom
#4 Eksplorator#

trzeba nazywać rzeczy po imieniu to złodziejska praktyka.

Allegro zmierza w stronę monopolu i UOKik coraz częściej się będzie nim interesował ale tu nie chodzi o pieniądze tylko o zniszczenie takich małych handlarzy jak ja na tej praltformie (handlarzy, którzy chcą sprzedać coś ze swojej kolekcji, uzywanego itp ale mieć możliwośc sprzedaży w całym kraju anie na jakimś śmiesznym allegro lokalnie).

NIe kwalifikuje się na darmowego kuriera a i często sprzedaję rzeczy do 40 zł więc dowalić prowizję zniszczyć itp.. wasza presja powoduje tylko jedno: coraz poważniej zastanawiam się nad przeniesieniem swojej działalności na inne portale. w większych gabarytach już tam jestem i jestem zadowolony. skoro tak śmierdzi wam moje 100 zł, które płace prowizji co miesiąc to nie będę w ogole płacił.. i na pewno wielu takich jak ja się znajdzie... ale o to chodzi, żeby konkurencja Allegro znikała i ono przejmie sprzedaż na swoim portalu.. komuna wraca.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@eOS-kom nie strasz bo i tak tu wrócisz 😄 

Ich podwórko ich zasady, dolicz prowizję do towaru i zapomnij wszyscy będą to musieli zrobić szkoda nerwów 😉 Myślę że oni próbują wywalić drobnicę mniej roboty, mniejsze obciążenie serwerów, mniej maili itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

eOS-kom
#4 Eksplorator#

też tak myślę, chcą wywalić drobnicę lub żeby drobnica podciągnęła się wyżej.

 

ich podwórko ok ale czuwa nad nimi taki urząd jak UOkik i teraz beda mieli masę pracy a za to znowu będzie kara a karę będzie trzeba znowu odpracować i tak w kółko... 

 

handel internetowy rośnie, więc wykorzystują sytuację jeszcze bardziej..idealny moment na pojawienie się takiego gracza jak ten portal... mże ktorys z istniejących już się do tego nadaje i trzeba tam się przenieść?

oznacz moderatorów