anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja OD KOSZTÓW DOSTAWY propozycja rozwiązania problemu

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Proponuję następujące rozwiązanie problemu.

Allegro ustala maksymalne ceny przesyłek dla różnych form dostawy.

Jeżeli kupujący wybiera formę dostawy którą nadzoruje allegro dodatkowa prowizja nie jest naliczana.

Jeżeli sprzedający musi stosować inne cenniki ( np. węższe opłaty za gabaryt czy ostrożnie) allegro nalicza prowizję od kosztów przesyłki. Zazwyczaj są to droższe produkty i ok 10 zł dodatkowych kosztów bez problemu można doliczyć do ceny produktu

W ten sposób eliminuje się sprzedawców którzy zarabiają na kosztach dostawy.

Każdy szanujący się sprzedawca cenę opakowania zawsze dolicza do ceny towaru, jest to normalne zjawisko.

Jeżeli ktoś ma inne rozwiązanie, to dopisujcie!

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

pinsplash
#21 Demiurg#

@BURZYNSKIDSorry ale to są banialuki : Każdy szanujący się sprzedawca cenę opakowania zawsze dolicza do ceny towaru, jest to normalne zjawisko. Jakby tu były minusy to bym Ci wystawił takiego od morza aż po góry!

Mój przykład : przedmiot za 3/4 PLN ale giętki więc wymaga koperty A4 usztywnionej ( koszt 2PLN) - Jak mam to "ukryć" ????

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Bez problemu zapłacę 6 zł ,

Jak sprzedaję produkt hurtowo do klienta to nie doliczam za opakowanie w które spakowałem produkt. Podaję cenę za produkt w opakowaniu.

Np. czekoladki w bombonierce, buty w pudełku, odkurzacz w pudełku, telewizor w kartonie, przewody ciśnieniowe w skrzyni i.t.p. Pakowanie towaru czyli przygotowanie do sprzedaży detalicznej to tak zwane konfekcjonowanie.

Skupmy się na rozwiązaniu problemu. Może wtedy ktoś na allegro to wykorzysta. W przeciwnym razie zrobią tak jak zaplanowali

oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

@BURZYNSKID Chyba nie wiesz co piszesz. Produkt 2 m niestandardowy w grę wchodzi tylko wysyłka kurierem (chyba że masz takie koperty to będę wysyłać poleconym) koszt 1 szt. np.  5-7 zł to dolicz 10 zł jako "szanujący się sprzedawca" - może klient się nie zorientuje. Powodzenia 😂

 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

100 zł za przesyłkę i 10% prowizji od kwoty 100 zł to daje 10 zł dodatkowych kosztów.

Jeżeli wszyscy będą musieli ponosić ten koszt to nie widzę problemu.

Gorzej gdy towar kosztuje 5 zł a przesyłka 8,99 wtedy 0,50 zł to prowizja od przedmiotu i 0,89 zł od przesyłki 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

bulikingi
#9 Pomysłodawca#

Możesz sobie proponować co tylko zechcesz, to nie strajk i nikt tutaj nie szuka kompromisu.

Allegro podjęło decyzję, wprowadza ją w życie w kwietniu i niech się dzieje! 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Nie głosując, akceptujesz wybór większości. Jeśli masz inne zdanie to udowadniaj że jest dobre. Tylko wtedy możesz liczyć na poparcie i zrozumienie. 

Naszym pracodawcą jest klient. Klientem allegro jesteśmy my. Jeśli klient odejdzie nie zarobi nikt.

oznacz moderatorów

bulikingi
#9 Pomysłodawca#

O jakim głosowaniu piszesz? Może zaglosujmy wogole nad zniesieniem prowizji? Kto za? Zrozum, że Ty coś proponujesz sobie, nie allegro. Ich nie interesuje to co piszesz na tym forum, od czytania tego są moderatorzy, którzy co najwyżej mogą Ci odpowiedzieć na pytanie. Decyzję podejmuje góra, która nie wie i się nie dowie o twojej propozycji rozwiązania problemu, bo problem masz ty nie oni.

oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

@bulikingi  Zrozum, moderatorzy też nie odpowiadają na pytania - przynajmniej nie na moje... tylko na te, na które mają ochotę...

 

oznacz moderatorów

bulikingi
#9 Pomysłodawca#

Czyli jednak odpowiadają, nigdzie nie napisałem, że na wszystkie.

oznacz moderatorów