anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów wysyłki na palecie.

kontaktwloclawek
#8 Zapaleniec#

Ostatnio przeczytałem o zmianach na allego:

Aby wpłynąć na obniżenie kosztów dostawy w serwisie, od 2 kwietnia 2020 roku prowizją od sprzedaży obejmiemy wartość całej transakcji - łącznie z kosztem dostawy opłaconym przez kupującego. Nie obejmie to jednak wszystkich transakcji i wcale nie musi to oznaczać podniesienia kosztów prowadzenia sprzedaży na Allegro. Wystarczy spełnić kilka prostych warunków, aby prowizja nadal obejmowała jedynie koszt sprzedanego towaru. Będzie tak w przypadku, gdy sprzedaż będzie zrealizowana w ramach Allegro Smart!, a więc bez dodatkowych kosztów dostawy dla klienta.

Proszę mi wyjaśnić jak mam według tych zasad wysłać przedmiot "paletowy" Smartem. Bo rozumiem, że jeśli udostępnie koszt wysyłki jaki proponują firmy kurierskie np 120zł i nic na tym nie zarabiam to i tak zapłacę nową prowizję w ramach zasad: nie wysyłasz Smartem tzn, że oszukujesz kupującego.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

a_brod
#12 Orędownik#

@kontaktwloclawek przy takiej wysyłce i tak masz mniejszy problem. Poprostu podniesiesz cenę dostawy o 10 czy tam15% ( nie wiem jaka masz prowizję) i kupujący będzie musiał to pokryć. Nie wiem jak to ma zmniejszyć koszty dostawy 🙂 Gorzej maja Ci, którzy mogą oferować i oferują SMARTA, ponieważ wtedy nie mogą podnieść ceny nawet o 1 grosza. Część klientów skorzysta ze SMATA i wtedy sprzedawca nie zapłaci, a druga część nawet nie wie co to jest i wtedy sprzedający musiałby zapłacić "daninę". Wydaje się logiczne, że również sprzedawcy którzy oferują tzw. "drobnicę" po kilka złotych za sztukę, będą zmuszeni do zrezygnowania z oferowania wysyłki SMART, a koszty przesyłek będą musieli zwiększyć o prowizję.

Endrju
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@kontaktwloclawek  Podziel paletę na pakiety które pasują do smarta, poproś klienta o ponowny zakup oraz odstąpienie od umowy zakupu całej palety towaru. Wyślesz np. 50 przesyłek ale za darmo. Klient zadowolony, ty się narobiłeś, allegro zapłaci za dostawę 50 paczek. Problem jak sprzedajesz w gabarytach nie łapiących się na przesyłki smar. ale to już twój problem nie allegro. Na temat tej bezsensownej obniżki cen na allegro piszemy w wielu watkach. Pozwdrawiam😋

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kontaktwloclawek  Bez szans. W ramach obniżania cen będziesz musiał je podnieść. Ot taki "paradoks" Allegro. Jesteś w kategorii tych którzy muszą podnieść ceny aby nie stracić. Gabarytów nie wyślesz smartem.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów