anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów wysyłki

Cezi_86
#9 Pomysłodawca#

Nie wierzę... Właśnie doświadczyłem cenzurowania nazw innych serwisów na tym "forum". Odpowiadałem [edit] moderatorowi, czy pamięta regulaminy wszystkich serwisów gdzie kupuje rzeczy i wymiałem z głowy bez jakichkolwiek podtesktów żeby użytkownicy kupowali gdzie indziej. Opublikowałem wiadomość, a tam ***piiip*** w miejscu każdego serwisu. Brawo Allegro! Serwis ma już tylu wrogo nastawionych kupujących i sprzedających że jeszcze przy takich skandalicznych prowizjach nie wróżę im dobrze. A do tego jeszcze prowizja od kosztów wysyłki, jeżeli aukcje nie są objęte Allegro SMART! Jakiś żart!

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ejczbi
#12 Orędownik#

Otóż nie. Przy aukcjach objętych SMART też płacimy prowizję. Brak prowizji jest tylko wtedy kiedy klient korzysta ze SMARTa. A na to czy to zrobi czy nie nie mamy już żadnego wpływu.

oznacz moderatorów

Cezi_86
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam - wyraziłem się niejasno. Dokładnie o to chodziło.

oznacz moderatorów

RegDos_eu
#9 Pomysłodawca#

Ale to wiadomo już od jakiegoś czasu. Ferment już był na tym forum i na FB.

Allegro jednak twierdzi, że to prawie jak obniżka  :))

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@RegDos_eu  Właśnie tego nie potrafię ogarnąć, gdzie tutaj allegro widzi potencjał do obniżki ceny? Gdyby chociaż nie żądali prowizji od wysyłek: allegro polecony, allegro inpost itp., tych gdzie max. kwota jest ustalona przez nich, to można jeszcze jakoś próbować wytłumaczyć. Niestety jeżeli w kwietniu wejdzie w życie regulamin w formie wcześniej zprezentowanej, to jedynym wyjściem będzie podniesienie ceny wysyłek i rezygnacją z form dostawy allegro, przynajmniej w przypadku handlu tzw. drobnicą. Tutaj nie ma jak manewrować ceną. 

Endrju
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

 

@a_brod  "jedynym wyjściem będzie podniesienie ceny wysyłek i rezygnacją z form dostawy allegro" - im zdaje się dokładnie o to chodzi. Obsługa Smart kosztuje Allegro kilkaset milionów rocznie, a w tym roku być może nawet miliard (sic!).

Dlatego wszelkimi sposobami będą skłaniać sprzedawców, by ograniczyli oferowanie tego "dobrodziejstwa". Z tym że w robocie będzie raczej kij niż marchewka

 

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Cenzura to jest dopiero w tematach wątków. Pierwotny temat tego wątku:

"CENZUROWANIE nazw innych serwisów w allegro Gadane "

"Sprytnie" zamienione na temat poboczny w tym poście 😄

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

A ja głupi myślałem, że PRL się skończył  😎

oznacz moderatorów