anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od sprzedaży dla Allegro 50%, czy to jest możliwe?

Idź do rozwiązania
Larum
#8 Zapaleniec#

Szanowni Państwo, czy wy też płacicie Allegro tak wysokie prowizje?

Wystawiłem Baterie AAA. Klient kupił 40szt po 1 zł brutto. Allegro pobrało prowizję 20zł.

Proszę o komentarz

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Larum komentarz ? ... proszę bardzo 

Nie zapoznałeś się z cennikiem opłat .Pewnie jeszcze nie wiesz ,że zostanie naliczona dopłata od przesyłki , ale tam ... biznes jest biznes ... prawda ?

oznacz moderatorów
majster_man
#13 Ambasador#

Biznes można było by zrobić ale nie oplaca się wystawiać przedmiotów dlatego sprzedaje je w sklepie stacjonarnym. Na drobnicy sporo się zarabia ale ten zarobek nie moze być po jednej stronie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A będzie coraz więcej, należy wszystko przeczytać przed sprzedażą.

oznacz moderatorów
mrpartner
#12 Orędownik#

Właśnie odkryłeś, że jesteśmy rypani... przez allegro. 

Następny zadowolony sprzedawca na allegro. 

A od 1 listopada zostanie jeszcze doliczona złotówka. 

 

Czyż nie lepiej i taniej jest to wyrzucić? 

Co do czytania cenników to nie każdy jest w stanie przeczytać cały regulamin i zapamiętać. 

Wątpię żeby była choć jedna osoba nie **piiip**ona na allegro bo źle zinterpretowała regulamin. 

oznacz moderatorów
mrpartner
#12 Orędownik#

A on zrobi zwrot 38 bo potrzebował tylko dwie.

Prowizje Ci oddadzą ale już za smarta nie... Bo paczkę zrealizowałeś 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Larum pamiętaj o minimalnej prowizji, produktów po 1 zł nie opłaca się sprzedawać 🙂

  1. Minimalna wartość jednorazowo naliczonej prowizji za każdą sztukę zależy od kategorii i wynosi:

 
 
Podkategorie "Budownictwo i Akcesoria" oraz "Wyposażenie" w ramach kategorii „Dom i Ogród”, "Artykuły szkolne", "Karmienie dziecka", "Okazje, przyjęcia", "Biuro i Reklama", "Przemysł", "Rękodzieło", "Kolekcje", "Sporty wodne", "Wędkarstwo", "Artykuły dla zwierząt", "Produkty spożywcze", "Manicure i pedicure", "Higiena osobista", "Domowa apteczka", ,, “Części i akcesoria” w ramach podkategorii “Instrumenty”, podkategoria “Kolekcjonerskie” w ramach podkategorii “Karciane”, “Akcesoria” w ramach podkategorii “Towarzyskie”
0,30 zł
Podkategorie "Narzędzia", "Ogród" oraz "Oświetlenie" w ramach kategorii „Dom i Ogród”, podkategorie, "Akcesoria dla mamy i dziecka", "Zabawki" oraz "Zdrowie i higiena" w ramach kategorii “Dziecko”, podkategorie "RTV i AGD" oraz "Sprzęt estradowy, studyjny i DJ-ski" w ramach kategorii „Elektronika”, "Design i Antyki", "Sztuka", "Książki i Komiksy", podkategoria "Odzież, Obuwie, Dodatki" w kategorii „Moda”, podkategorie "Chemia", "Części do maszyn i innych pojazdów", "Narzędzia i sprzęt warsztatowy", "Wyposażenie i akcesoria samochodowe" w ramach kategorii „Motoryzacja”, "Bieganie", "Rowery i akcesoria", "Sporty ekstremalne", "Sporty towarzyskie i rekreacja", "Utrzymanie czystości", podkategorie "Makijaż" i "Pielęgnacja" oraz "Profesjonalne wyposażenie salonów" w kategorii „Uroda”, podkategorie "Higiena jamy ustnej", "Telemedycyna (Vouchery)", „Sprzęt i wyposażenie medyczne”, "Urządzenia medyczne" w ramach kategorii „Zdrowie”
0,50 zł
Podkategorie "Meble" w kategorii „Dom i ogród”, podkategorie "Foteliki samochodowe", "Obuwie", "Odzież”, "Pokój dziecięcy", "Rowery i pojazdy", "Wózki" oraz "Zabawki ogrodowe" w ramach kategorii “Dziecko”, podkategorie "Fotografia", "Komputery", "Konsole i automaty" oraz "Telefony i Akcesoria" w kategorii „Elektronika”, "Kursy online", "Produkty inwestycyjne", podkategorie "Filmy", "Gadżety", "Gry", "Instrumenty" oraz "Muzyka" w ramach kategorii „Kultura i rozrywka”, "Biżuteria i Zegarki", "Części i wyposażenie motocyklowe", "Części samochodowe", "Opony i felgi", podkategorie "Elektronika sportowa", "Militaria", "Siłownia i fitness", "Skating, slackline", "Sporty drużynowe", "Sporty walki", "Sporty zimowe", "Tenis i pokrewne" oraz "Turystyka" w ramach kategorii „Sport i turystka”, "Perfumy i wody", "Dermokosmetyki", "Erotyka", "Korekcja wzroku", "Medycyna naturalna"
1,00 zł
________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#18 Luminarz#

musisz robić zestaw, jakby kupił w zestawie 40szt, to prowizja wyszłaby pewno ok 4zł, a tak od każdej sztuki poszło po 50gr, bo taka jest minimalna. niestety tak tanich rzeczy nie opłaca się sprzedawać na allegro pojedynczo.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Larum
#8 Zapaleniec#

Sprzedaż na Allegro to jest moja dodatkowa praca. Allegro przy swoich milionie zmian nie pozwala takim jak ja nadążyć za nimi. Ta podpowiedź jest dla mnie nauką. Dziękuję.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Tak, wszyscy tak płacą. Min prowizja za przedmiot w tej kategorii to 0,50 zł. Nieważne czy towar kosztuje 1 zł, czy 6 zł - 0,50 zł musisz zapłacić. 40 szt. x 0,50 zł = 20 zł. Plus prowizja od kosztów wysyłki + koszt obsługi transakcji + koszt opakowania i zapakowania. 

Ile na tym zarobiłeś? 

Dlatego pojedynczy przedmiot zakupiony za np. 0,50 zł brutto trzeba na Allegro sprzedawać za min. 4 zł - żeby nie wyjść na zero.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów