anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od wysyłki.

La-Cucaracha
#9 Pomysłodawca#

Od kiedy w końcu wchodzi prowizja od wysyłki? Startuje od początku maja?

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

Client:85360083
#2 Obserwator#

Jest tu też post kobiety, która handluje znaczkami na listy. Większość produktów w cenie 1-3 zł. Jak klient zamówi coś i wybierze Allegro SMART to do wysyłki poleconej dokłada 30-40 groszy. Jeśli klient wybierze przesyłkę kurierską za kilkanaście zł (a zdarzają się tacy co kupują produkt za kilka zł i wybierają wysyłkę kurierem) i Allegro naliczy od tego prowizję 10% to nawet cena przedmiotu nie pokryje kosztów tej prowizji. Gdzie tu logika?

Allegro tłumaczy się tym, że walczy ze sprzedającymi, którzy zaniżają ceny produktów, odbijając sobie różnicę zawyżonymi kosztami przesyłki. Rozumiem Allegro. Biznes jest biznes. Ale można to było zrobić zupełnie inaczej. Określić widełki cenowe za określone typy wysyłek i jeśli sprzedający przekroczy ustaloną cenę to naliczyć mu wtedy prowizję. Tylko, że w tej wersji wiele by nie zarobili. W tej swojej i owszem. Nie jest to też pomysł w 100% fair wobec sprzedających, bo faktycznie poza kosztami przesyłki ponosi się koszty opakowania. Niby niewiele, ale w skali miesiąca wydatki na koperty bąbelkowe czy kartony to spora, o ile nie największa pozycja kosztów stałych.

Allegro narzuca sprzedającym handel jak w gospodarce centralnie planowanej. Czy takiego monopolisty nie ograniczają żadne wytyczne UOKiK?

Czymś muszą sfinansować te SMARTy i monety. Nie obejrzymy się a powrócą do opłat za wystawianie wszystkich aukcji. Chyba, że jeszcze coś można obłożyć haraczem?

oznacz moderatorów

Client:86354185
#4 Eksplorator#

jest wiele antywariatów , prywatnych sprzedawców książek które głownie sa w cenie 1-5 zł a prowizja to 15 % są to głównie pasjonaci który szkoda wyrzucić na śmietnik ale w zaistniałej sytuacji lepiej opłaca się wywalić do kontenera niż dopłacac tłustemu zarzadowi w prowizji uczynili sobie z Polski kolonie i pasą swój tłuszcz jak w latach 39-45

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

to jest właśnie ta hipokryzja allegro - zarabiają na kosztach wysyłki aż miło - takie psy ogrodnika - ciekawe ile oddają inpostowi z tych 8,99 za paczkomat bo nie ma opcji, że 8,99 😉

oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Stwierdziłem że od jutra do każdej przesyłki będę dołączał kartę z informacją o tej całej sprawie - o podniesieniu cen, o prowizji od przesyłki wraz z podanym przykładem i jak to wpłynie na cały rynek na allegro. Proponuję abyście Wy też to robili, jedna kartka Was nie zbawi a niech ludzie się dowiedzą na czym stoją.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

to jest właśnie ta szczególna "troska" o przedsiębiorcę w dobie CV-19 ale nie tylko - allegro to ogólnie ban...ckie procedery

oznacz moderatorów

toy_boy
#8 Zapaleniec#

nie mogę znaleźć nowego cennika, ja w umowie mam nową cenę 6,2 netto allegro przesyłka polecona. Co daje brutto 7,63. To musiałbym dopłacać do każdej?

oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

A ktoś wie jak to będzie w szczegółach wyglądać? 

Ja teraz to sobie rozpisuje i już mam problem na początku.

 

W moim dziale prowizja wynosi 9% lecz nie mniej niż 1 zł to do 100 zł, powyżej 100 zł wynosi 9 zł + 7% od kwoty 100 zł.

Ale jak mam rozumieć taką sytuację?

Mam produkt za 95 zł więc 'łapie' się na pierwszy próg prowizji a co gdy klient nie ma smart to jak to będzie wyglądać? 

W smart: 

95 zł x 9 % prowizji

Poza smartem:

95 zł + 12,99 (kurier DPD) x 9 % prowizji czy

95 zł + 12,99 (kurier DPD) + 9 zł + 0,56 zł ( 95 + 12,99 = 107,99 ) to drugi próg prowizji czyli plus 9 zł i od 7,99 zł trzeba jeszcze pobrać 7% prowizji???

Ktoś to ogarnął?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@XxperfumeriaxX  wiadomo, że chodzi o to, żeby nikt tego do końca nie rozgryzł, bo wtedy nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy opłaty są naliczane poprawnie. Niestety wprowadzając taki system pobierania prowizji allegro staje się bardzo mało wiarygodnym podmiotem, a dodając do tego ostatnie problemy z dopłatami do paczek DPD, czy inpost oraz "złodziejski" system pobierania opłat na allegro lokalnie (opłata za transakcję nawet jak nie dojdzie do skutku) rodzi się pytanie dokąd zmierza ten serwis ??

Te wszystkie kruczki regulaminowe i nowości są już tak zagmatwane, że sami pracownicy allegro się w nich gubią, a co dopiero użytkownicy serwisu. I jestem pewien, że nie jest to pozbawione sensu, a raczej celowe działanie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Szczerze mówiąc, nawet nie zamierzam rozgryzać - bo i tak się nie da. Po raz kolejny przypominam, że sprzedawca nie ma żadnego wpływu na to, czy prowizja zostanie naliczona - bo to zależy od tego, jak zachowa się kupujący.

Dlatego w momencie wprowadzenia tych chorych prowizji zamykam biznes na koncie TomBanknoter z drobnymi przedmiotami, bo nie uśmiecha mi się sytuacja, w której Allegro na moim towarze zarabia więcej niż ja.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@XxperfumeriaxX  @mikeza @toy_boy 

Przestańcie to przeliczać jak wspomniał @TomBanknoter bo nie uda się ja doliczam do każdego produktu 50 groszy do 2 zł i na koniec miesiąca zarobię na dodatkową prowizję, bo wszystko zależy od ilości produktów w paczce i nie da się tego oszacować, a jak klient będzie miał smarta to całe wyliczenie się rypie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11  finalnie tak trzeba będzie zrobić, ale dużo zależy od branży i działań konkurencji 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Jak masz rzeczy od 3-5 zl, to nie da rady tyle doliczać. Dlatego handel drobiazgiem padnie. Niektórzy to już wiedza, inni się przekonają po jakimś czasie, jak już zabulą o kilkadziesiąt procent wyższe rachunki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter Da się 🙂

Produkt za 1 zł + 0,20 zł

Produkt za 5 zł + 0,60 zł

Produkt za 20 zł + 1 zł

Produkt za 50 zł + 3 zł

Klienci i tak dają do koszyka po 10 - 15 banknotów więc przelicz ile jesteś do przodu 🙂  zarobisz nawet na pakowanie 🙂 od listu masz 0,70 zł prowizji !!!

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

@kostas11 

Produkt za 1 zł + 0,20 zł

Produkt za 5 zł + 0,60 zł

Produkt za 20 zł + 1 zł

Produkt za 50 zł + 3 z

Chyba coś za mało obliczyłeś tych kosztów, albo jest to najbardziej korzystna wersja jaką wziąłeś pod uwagę.

 

U mnie najtańszy produkt jest za 1,89 zł a najdroższy za 115 zł.

I niestety muszę przyjąć najgorszy scenariusz, a więc prowizję od najdroższej przesyłki, kuriera DPD pobranie - 16,99 zł 

Przy najdroższym produkcie 'tragedii' jeszcze nie będzie ale przy najtańszym...to jest śmieszne:

1,89 + 16,99 = 18,88 x 9 % = 1,70 

1,89 + 1,70 = 3,59 zł!!  Prawie 100% 

Ojj masa klientów odleci, Allegro będzie najdroższe że wszystkich możliwych form sprzedaży. 

Pozostaje mi tylko zrobić wielosztuki czyli wystawiać te tanie produkty jako komplety, a więc: 5x;10x;25x;50x;100x i tylko w ten sposób rozłożyć prowizje. 

Będzie to niestety narzucanie klientom że muszą kupić kilka sztuk mimo iż potrzebują jedną, ale nie mam innego wyjścia, przecież nie podniosę cen o 100% ani też nie zostawię ich tak jak teraz są bo za darmo nie ma sensu. 

To powinno być opublikowane na każdej aukcji aby klienci widzieli jak Allegro o nich dba, że będą musieli dużo drożej kupować, że wszyscy z drobnicą będą musieli podnieść ceny i że są nawet okradani, gdyż za kuriera DPD zapłacą 12,99 a my kupimy od allegro tą przesyłkę za 11,99 i ta magiczna złotówka pójdzie na konto serwisu. W głowie się to wszystko nie mieści.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Nie patrzcie na konkurencję bo i tak w perspektywie czasu wszyscy podniosą ceny a tak będziecie walczyć o grosze, ja z jakieś dwa lata temu przestałem się tym przejmować i sprzedaż mi rośnie, więc cena to nie wszystko 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 mi  się nie udało zmienić żadnej ceny w aukcjach w których nie uzupełnione parametry obowiązkowe

wybieram zmień cenę i uzyskuje komunikat: w xxx ofertach nie udało się zmienić ceny

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Proponuję szukania innych alternatyw sprzedaży.... Ja już na Allegro wrzucam niewielki procent produktów... 

 

oznacz moderatorów

AndrzejKom39
#7 Wielbiciel#

Ech trzeba się będzie stad zwijać, za dwa konta płace miesiąc w miesiąc ok 10000 i ciągle im mało...

oznacz moderatorów

siesio
#10 Popularyzator#

A teraz wyczajcie to. Dzisiaj DOPŁACIŁEM do produktu wysyłanego klientowi mimo, że mam na num marżę 30%!! czyli niemałą.

Koszt towaru: 11,99zł (farba)
Koszt wysyłki: 8,99zł

Prowizja 15% (dział rękodzieło, niestety zdziercy straszni po stronie allegro).

Prowizja od produktu: 1,80zł
Prowizja od produktu i przesyłki: 3,15zł (tyle allegro ściągnęło)

O ile wcześniej jakoś jeszcze wychodziłem na tym ok, to teraz DOPŁACIŁEM do transakcji klienta! Zysk z produktu wyszedł 2,96zł, a ja za prowizję zapłacę 3,15zł! PARANOJA!

To co, mam wszystkie produkty poniżej określonej kwoty podwyższyć jeszcze o 15% albo i więcej?

Pozdrawiam

Sebastian

PS. Współczuję sprzedawcom, którzy lecą na niskich marżach. Pewnie nie wiedzą, że dopłacają do interesu.

 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@siesio "Współczuję sprzedawcom, którzy lecą na niskich marżach. Pewnie nie wiedzą, że dopłacają do interesu" - zapewne prędzej czy później się połapią. Dla nich będzie lepiej, jeśli prędzej 😋

Oczywiście, transakcje z dodatkową prowizją stanowią tylko część, ale nie jest ona taka mała. Jak na złość, ostatnio mam wysyp zakupów do paczkomatu za 20-30 zł - chociaż przedtem prawie się takie nie zdarzały. Albo banknot za 4,99 i polecony za 5,90 zł. W sumie sprzedaż drobiazgu po kilka złotych przestaje być tu opłacalna - szczególnie jeśli Allegro nie pozwala ustalić minimalnej wartości zamówienia. Ja z końcem czerwca zamykam ten dział na Allegro.

oznacz moderatorów