anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizje allegro wysokie?

bambinolandpl
#7 Wielbiciel#

Prowizje allegro to masakra szczegolnie od ofert wyroznionych kwota prowizji wyzsza niz zysk sprzedającego.

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

kostas11
#21 Demiurg#

To trzeba podnieść marze o prowizje 😉 Ich podwórko pasi sprzedajesz nie szukasz innego portalu lub zakładasz własny sklep, każdy wie jak tu drogo a wszyscy siedzą widocznie nie jest tak źle 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Carol-la
#7 Wielbiciel#

Widzę, że nikt nie analizuje tego, że Allegro ma jasny plan który skrupulatnie realizuje. Teraz jeszcze sprzedawcy są im potrzebni, bo uzależniają kupującego od serwisu, z czasem jednak Allegro najprawdopodobniej będzie chciało przejąć większość rynku- powoli już ma wiele produktów w swojej  indywidualnej ofercie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Carol-la ohh chyba nie do końca. Popatrz że raczej portale w drugą strone idą : duży portal na A... który wszedł w tym tygodniu do Polski . Czy też portal obuwniczy na Z... oni zaczynali od własnej sprzedaży a potem udostepnili swoje sklepy innym sprzedawcom

oznacz moderatorów

Carol-la
#7 Wielbiciel#

Na ich warunkach. Postępująca centralizacja rynku.

oznacz moderatorów

miliwolt
#7 Wielbiciel#

Gdyby podatek PIT wynosił 75% i większość by nie uciekła do innego kraju, znaczy że jest im dobrze?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

kostas11 dobrze nie jest. Zaczynalem 3 lata temu to w porównywarkach cenowych było mnóstwo ofert z allegro na wysokich miejscach. W tym momencie jest ich zupełnie niewiele gdyz z powodu wzrostu kosztów sprzedawcy popodnosili marże. A to tylko 3 lata. W tym momencie allegro sie mocno trzyma tylko dzieki chołubieniu klienta koncowego. Który czy ma racje czy jej nie ma to i tak ją ma. Wiec z powodu dużej ilosci klientów sprzedawcy zaciskają zęby i płaca. Problem w tym że wzrost opłat i kosztów allegro nie hamuje i moment kiedy wyhamuje sprzedaż bo różnica w cenie będzie zbyt duża jest tuż tuż. W koncu nawet dla klienta koncowego cena ze sklepu poza allegro bedzie dużo bardziej atrakcyjna. Sprzedawcy juz to robią ja także sporo kupuje i już dawno nie dostałem przesyłki gdzie by nie było ulotki zapraszającej mnie do sklepu sprzedawcy gdzie cena za ten sam produkt jest 10-15% niższa Chociaz 3 lata temu cena na allegro i w sklepie była taka sama

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Zwiększ cenę, szanuj swój czas pracy i zarabiaj na tym co sprzedajesz godnie, nie na ochłapach

Lepiej sprzedać raz z zyskiem dobrym niż 10 razy z niewidocznym zyskiem, a czas zaoszczędzony poświecić na produktywne rzeczy 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma obowiązku sprzedawać tutaj, skoro koszty są zbyt wysokie. Nie będzie sprzedawców, koszty zmaleją.

oznacz moderatorów

lombard-mcom
#8 Zapaleniec#

Fajny portal do wyszukiwania rzeczy , jak już się coś znajdzie to szukam przez google i kupuje w sklepie sprzedawcy taniej , ale czasami na allegro cena taka sama to wtedy przez allegro.

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

ja tego właśnie nie rozumiem ma ktoś konto na Allegro i własny sklep a w sklepie takie same ceny albo nawet i wyższe niż na Allegro 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@bambinolandpl  Dla mnie też za drogo, więc znalazłam sobie inne rynki zbytu i generalnie mam wywalone na Allegro. Sprzedam, to dobrze. Nie sprzedam, to drugie dobrze 🙂 Jak opłaty były przyzwoite, nie szukałam innych miejsc do sprzedaży.  Teraz na Allegro sprzedaję 1/4 tego, co kiedyś.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Również od dłuższego czasu traktuję sprzedaż na Allegro jako dodatek, nie jest to główne źródło sprzedaży

oznacz moderatorów

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

Znajomy, który też ambitnie wystawiał na Allegro nie mogąc zdzierżyć ich rosnących prowizji za 2500 zł założył własną stronę internetową - mówiąc, że ta kwota to 3 miesięczna prowizja dla Allegro i teraz ma na nich wywalone. Czyli to jest dobra podpowiedź przy większej ilości wystawianego towaru.

oznacz moderatorów

phuemilia
#7 Wielbiciel#

Są darmowe sklepy, tylko trzeba je zareklamować. 

oznacz moderatorów

roslinne_com
#2 Obserwator#

Oczywiście, my też mamy sklep ale co z tego, jak marketing i przebicie się to jest kolejne mega wyzwanie. A co myślicie o portalu podobnym na literę E? (early)

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Kilka lat temu allegro dawało mi chleb (z masłem), prowizja w mojej kategorii, jeśli dobrze pamiętam, 6% - teraz 15%. Sumarycznie, nie mniej niż 20%, al Capone by nie pogardził.

A na czas po 2 kwietnia, kiedy trzeba będzie usunąć całą drobnicę żeby nie dopłacać, nie mam jeszcze pomysłu. 

 

oznacz moderatorów

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

Jak się dowiedziałam w 2001 r. Prowizja w całym dziale Kolekcje wynosiła 3,5% teraz od 9% do 15% a nawet ponad 20% przy drobnych innych przedmiotach (wyjątek przy monetach 6% bo jest portal konkurencyjny Numimarket) A kto im zabroni? Jak rósł w siłę portal Świstak to go ponoć wykupili.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@rzesiorka "Jak rósł w siłę portal Świstak" - "Mamy już 0 aukcji"🤣
"to go ponoć wykupili" - o, a to nowinka🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Liny
#8 Zapaleniec#

zgadzam się w 100% 

W niektórych ofertach miałem ustawiony rabat 5 sztuka za 50% ceny . Przy części z tych ofert włączyłem oznaczenie rabatu ilościowego na liście ofert . Rozumiem opłaty związane z oznaczeniem . Rozumiem dodatkową prowizję za sprzedaż w strefie okazji , ale wtedy jak kupujący z okazji skorzysta czyli w przypadku moich ofert kupujący zakupi 5 sztuk i otrzyma rabat 50% na piątą sztukę . Jak można doliczać dodatkową prowizję za sprzedaż w strefie okazji w przypadku gdy ktoś kupi tylko jedną sztukę i tym samym z rabatu ani okazji nie skorzysta ??????? przesada

oznacz moderatorów