anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Prowizje allegro wysokie?

gsm-mania0
#8 Zapaleniec#

Mógłbyś napisać na priv o jaki portal chodzi? Odkopałem wątek i mnie zaciekawiłeś 😄

Odpowiedz
Ładowanie...

kostas11
#21 Demiurg#

@rzesiorka masz stare dane od 20 stycznia np. akcesoria 12 % a kategoria pozostałe 15 % 😄

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

rzesiorka
#8 Zapaleniec#
"Kolekcje"(podkategoria "Numizmatyka")
Licytacje od 1zł bez ceny minimalnej: 6% nie więcej niż 80 zł
Odpowiedz
Ładowanie...

kostas11
#21 Demiurg#

@rzesiorka zmiany od 20 stycznia 🙂 https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zmiany-na-allegro-od-4-stycznia-K6geggkPnik#kolekcje-i-sztuka

1. W podkategorii Kolekcje prowizja wyniesie 9%, jednak nie więcej niż 90 zł. Obecnie prowizja wynosi 9%, ale nie więcej niż 80 zł.

2. We wszystkich podkategoriach z akcesoriami prowizja wyniesie:

• 12% dla przedmiotów do 50 zł
  • 6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 9% jednak nie więcej niż 80 zł.

1. We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%, z wyłączeniem kategorii Pozostałe w kategorii Kolekcje, w której stawka wyniesie 15%, nie więcej niż 80 zł.

Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 9%, jednak nie więcej niż 80 zł.

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

Analizowałam i nadal nie wiem dlaczego za ten sam przedmiot tego samego dnia z tą samą ceną końcową i takimi samymi kosztami dostawy prowizję są różne.!!??

Odpowiedz
Ładowanie...

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-iii-a-prowizje-od-sprzedazy-dla-kont-zwyklych jak byk napisano Numizmatyka 6% a kilka lat temu było też 9% powstała konkurencja i Allegru zmiękła rura haha

Odpowiedz
Ładowanie...

Knowhere
#21 Demiurg#

@rzesiorka Jak byk masz też napisane, że to dot. jedynie przypadku "Licytacje od 1zł bez ceny minimalnej".

lewgorzkowski
#1 Nowicjusz#

a ja mam pytanko do starych wyjadaczy...Jak wystawiam przedmiot to na dole, w formularzu wystawiania, jest podana kwota prowizji od sprzedaży, a potem na rachunku jest ona wyższa, z czego to wynika?

Odpowiedz
Ładowanie...

Kaliope_Brzeg
#18 Luminarz#

@lewgorzkowski  A z tego, że od kosztów dostawy też płacisz prowizję 😊

shipie
#2 Obserwator#

A co jeśli koszt dostawy to 0 zł to czy wtedy ta "domyślna" prowizja za produkt też idzie w górę?

Odpowiedz
Ładowanie...

la_nika
Moderator
Moderator

@shipie jeśli Kupujący nie zapłaci za dostawę nie naliczymy prowizji. Wyjątkiem jest przesyłka Smart! z opcją za pobraniem, wówczas Kupujący płaci 3,99zł i tą kwotę doliczamy do sumy, od której naliczamy odpowiedni % prowizji. 

Monika
   Moderator

Ładowanie...