anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizje allegro wysokie?

bambinolandpl
#7 Wielbiciel#

Prowizje allegro to masakra szczegolnie od ofert wyroznionych kwota prowizji wyzsza niz zysk sprzedającego.

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

kostas11
#21 Demiurg#

Płacisz zgodnie z regulaminem który przeczytałeś przed kliknięciem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Liny
#8 Zapaleniec#

a gdzie w tym regulaminie jest napisane że prowizja za sprzedaż  w strefie okazji zostanie naliczona nawet gdy z tej okazji nikt nie skorzysta? Koszty naliczane za "nic"

 

oznacz moderatorów

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

Podobno przed laty prowizje były na poziomie 3,5% teraz dziwnie zróżnicowane w tych samych działach np; Kolekcje- monety to 6% a pozostałe 9%. Ponoć dlatego, że wielu poważnych sprzedawców monet założyło konkurencyjny portal Numimarket i olali Allegro 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Haha.... śmieję się, chyba sam z siebie, bo na płaczę już mnie nie stać. Właśnie przeglądnąłem sobie koszty.

Okazuje się, że od 20 stycznia sprzedaję sporo przedmiotów bez jakiegokolwiek zarobku. Np. przedmiot za 125 zł promowany - jak płaciłem prowizję ok. 10zł, tak teraz wychodzi ok. 30zł. Do tego należy doliczyć dopłatę do kosztów wysyłki w wys. od 1,99 zł do chyba 5 zl. Jest na zero lub do tyłu.

Teraz porada - kalkulujcie wszystko, sprawdzajcie kategorię (niestety, zmienić się nie da, trzeba wystawiać nowe oferty), koszty prowizji od sprzedaży i promowania, konieczność wprowadzania EAN w niektórych kategoriach.

Więc ja powoli, chociaż staram się jak najszybciej, dźwigam ceny i sprawdzam każdą ofertę.

Jest już konkurencyjny portal, trzeba się tam przenosić. A i jak ktoś ma swój sklep internetowy - też warto w niego zainwestować i się nim zająć.

Bardzo zastanawia mnie jednak jedna kwestia - Allegro Biznes.

Jakie to ma szanse powodzenia? Przecież to jest chore. Żebym mógł udzielić rabatu klientowi biznesowemu, to musiałbym jeszcze dźwignąć cenę. Czyżby Allegro zmieniało się w "pastwisko dla jeleni"? Biznesowych?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Client:97372449
#2 Obserwator#

O jaki portal konkurencyjny chodzi? Możesz napisać na priv? Bo Allegro moderuje komentarze. 😛 

 

oznacz moderatorów

gsm-mania0
#8 Zapaleniec#

Mógłbyś napisać na priv o jaki portal chodzi? Odkopałem wątek i mnie zaciekawiłeś 😄

oznacz moderatorów

roslinne_com
#2 Obserwator#

Czy to portal na E?

oznacz moderatorów

arousal
#7 Wielbiciel#

tak

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@rzesiorka masz stare dane od 20 stycznia np. akcesoria 12 % a kategoria pozostałe 15 % 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rzesiorka
#8 Zapaleniec#
"Kolekcje"(podkategoria "Numizmatyka")
Licytacje od 1zł bez ceny minimalnej: 6% nie więcej niż 80 zł
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@rzesiorka zmiany od 20 stycznia 🙂 https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zmiany-na-allegro-od-4-stycznia-K6geggkPnik#kolekcje-i-sztuka

  1. W podkategorii Kolekcje prowizja wyniesie 9%, jednak nie więcej niż 90 zł. Obecnie prowizja wynosi 9%, ale nie więcej niż 80 zł.

  2. We wszystkich podkategoriach z akcesoriami prowizja wyniesie:

  • 12% dla przedmiotów do 50 zł
  • 6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 9% jednak nie więcej niż 80 zł.

  1. We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%, z wyłączeniem kategorii Pozostałe w kategorii Kolekcje, w której stawka wyniesie 15%, nie więcej niż 80 zł.

Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 9%, jednak nie więcej niż 80 zł.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

Analizowałam i nadal nie wiem dlaczego za ten sam przedmiot tego samego dnia z tą samą ceną końcową i takimi samymi kosztami dostawy prowizję są różne.!!??

oznacz moderatorów

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-iii-a-prowizje-od-sprzedazy-dla-kont-zwyklych jak byk napisano Numizmatyka 6% a kilka lat temu było też 9% powstała konkurencja i Allegru zmiękła rura haha

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@rzesiorka Jak byk masz też napisane, że to dot. jedynie przypadku "Licytacje od 1zł bez ceny minimalnej".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

lewgorzkowski
#9 Pomysłodawca#

a ja mam pytanko do starych wyjadaczy...Jak wystawiam przedmiot to na dole, w formularzu wystawiania, jest podana kwota prowizji od sprzedaży, a potem na rachunku jest ona wyższa, z czego to wynika?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@lewgorzkowski  A z tego, że od kosztów dostawy też płacisz prowizję 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

shipie
#7 Wielbiciel#

A co jeśli koszt dostawy to 0 zł to czy wtedy ta "domyślna" prowizja za produkt też idzie w górę?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@shipie jeśli Kupujący nie zapłaci za dostawę nie naliczymy prowizji. Wyjątkiem jest przesyłka Smart! z opcją za pobraniem, wówczas Kupujący płaci 3,99zł i tą kwotę doliczamy do sumy, od której naliczamy odpowiedni % prowizji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

a_jablon
#8 Zapaleniec#

Dziś, przed uregulowaniem rachunku za prowizje Allegro, z ciekawości spojrzałem sobie na pozycje i kwoty. Zdębiałem, to przyznam szczerze.

Przedmiot za 10,00zł + 8.99zł przesyłka. Pobrane prowizji 2,28 za przedmiot + 0,99 za przesyłkę, za którą i tak muszę zapłacić! Sumarycznie: 10zł sprzedaży, 6,73zł zostaje. 33% prowizji!!!

Przedmiot za 37zł, prowizja 1,92zł - tu wygląda to już normalnie.

Przedmiot za 250zł, prowizja 22,50zł + pobrane 5,99 za przesyłkę. Za co k - grzecznie pytam? Przecież nie wysyłam tego własną pokrętną metodą tylko oficjalną przesyłką Allegro! Grosza na przesyłce nie zarabiam, ja dokładam do tego!!! Procentowo wychodzi przeszło 2-krotnie znacznie drożej niż w przykładzie za 37zł.

Kolejny przedmiot 40zł - 1,60zł za przedmiot, 3,49zł za przesyłkę!!!

Najlepsze jest to, że przy takich metodach naliczania NIJAK nie jesteś w stanie przewidzieć opłaty sumarycznej za sprzedaż przedmiotu, bo wynika to bodajże z widzimisię (wyboru - nieświadomego względem konsekwencji dla sprzedawcy) kupującego, co w konsekwencji prowadzi do naliczania dziwnych kwot od przesyłek.

Jedno jest pewne: są kategorie zupełnie NIEOPŁACALNE - ja widzę tu zabawki z prowizją sumaryczną 33%. Po prostu od dzisiaj szkoda mi czasu na wystawianie czegokolwiek w tej kategorii.

Od tej pory będę bacznie obserwował sprzedaż, prowizje i wycofywał się z kategorii, gdzie podsumowanie wygląda po prostu źle.

 

Jestem malutkim sprzedawcą prywatnym, wyprzedaję w większości zalegające graty, jednakże szlag mnie trafia jak widzę taką pazerność, odbierającą mi wręcz chęć do spieniężania tu czegokolwiek.

 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@a_jablon: jak pisałem wczesniej: ja zreczy po prostu wyrzucam lub oddaje. Nic tu nie sprzedam. Strach cokolwiek wystawić. Pod kazdym wzgledem.

oznacz moderatorów