anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizje od wysyłki a niestandardowe paczki

MONTERS_PL
#7 Wielbiciel#

Sprzedaję na allegro już wiele lat i do prowizji od sprzedaży nie miałbym żadnych zastrzeżeń gdyby było to uczciwie i sprawiedliwe dla wszystkich. Być może allegro tego nie zauważyło, ale smart dotyczy tylko małych standardowych paczuszek. A co w przypadku jak ktoś tak jak my - spory procent swojej sprzedaży to przesyłki 2-3 metrowe??

Nieustannie sprawdzamy rynek i np paczki 3 metrowe płacimy w tej chwili 80zł a wystawiamy za 75zł czyli 5zł dopłacamy do każdej paczki aby cena wyglądała atrakcyjnie.

Teraz jak ma dojść jeszcze prowizja od sprzedaży to cena będzie musiała wynosić nie 75zł a 90zł i komu znowu sie oberwie? oczywiscie że nam. Jesteśmy już przyzwyczajeni, że na super sprzedawce nie mamy szans, chociaż działamy dużo lepiej niż większość sprzedawców na allegro handlujących małym towarem - wiem bo często robię zakupy u "Super sprzedawców", ale notoryczne zaniżanie oceny za koszt wysyłki to norma. Tak nie da sie mieć "Super sprzedawcy".

Jesteśmy z góry skazani na straty przez asortyment jaki sprzedajemy, choć to właśnie zróżnicowanie asortymentu daje siłę allegro bo każdy wie, że na allegro można kupić prawie wszystko. Ale za to, że babramy sie w trudne niestandardowe paczki dostajemy tylko nieustannie po dupie w postaci a to problemy z kurierami, a to problemy z wykluczeniem przez allegro, całkowite ograniczenie w udziale w programie SS. A teraz jeszcze sie pogorszy bo oceny będą jeszcze niższe. Sprzedaż zapewne tez spadnie, bo za różnice w cenie klientom będzie opłacało się bardziej jechać 50km do marketu z danym asortymentem.

Mam propozycje - jak negocjujecie smarta - negocjujcie go kompleksowo, dla wszystkich sprzedawców (także dla tych co nadają np paczki 3m czy palety) a nie tylko dla tech którzy nadają małe regularne paczuszki a tych co czynią allegro bardzo zróżnicowanym i wszechstronnym wykluczacie i jeszcze dowalacie im prowizje co tylko pogłębi zaniżanie ocen za koszt wysyłki i stopniowo, będzie budowało świadomość, że na allegro nie opłaca się kupować dużych czy długich przedmiotów. Bo drastycznie wysokie koszty wysyłki czynią taki zakup nieopłacalnym. Ja już to wiem, ale przeciętny kupujący z czasem też to zauważy.

Mi też zależy aby sprzedaż na allegro była jak największa, ale pamiętajcie że wszyscy ciągniemy ten wózek, i jeżeli będziecie wykluczali jakieś branże, to z pewnością przyczyni sie to do ogólnego spadku sprzedaży.

Piszę już o tym któryś raz, mówiliście że zbadacie sprawę, ale nic sie z tym nie dzieje. Mam nadzieje, że w końcu ktoś pochyli sie nad sprawą i zacznie traktować równo wszystkich sprzedających.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@MONTERS_PL Dziękuję, że przedstawiłeś nam swój punkt widzenia. Niestety nie mogę Ci obiecać, że w najbliższym czasie zasady Allegro Smart! zmienią się z korzyścią dla Ciebie jako sprzedającego. Niemniej Twoje uwagi są dla nas cenne. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

germanrower
#9 Pomysłodawca#

Z rowerami ta sama sytuacja - nie dosc ze fochy kurierow- notoryczne zanizone oceny i jeszcze dopalata do kazdej paczki 

oznacz moderatorów

motogruszek_pl
#8 Zapaleniec#

dokładnie mam ten sam problem bo sprzedaje osłony dolne silników sa to paczki gabarytowe 

i zaden kurier nie wezmie tego taniej jak 25zł netto 

oznacz moderatorów

germanrower
#9 Pomysłodawca#

mozna spytac jaka firma wysylasz ? 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@MONTERS_PL @germanrower Jesteście w grupie mniej istotnych. Tak samo jak sprzedawcy drobnicy nie łapiący się na Smarta. Po prostu wg Allegro ta obniżka cen dla Kupujących będzie w rzeczywistosci podwyżką - bo nie każdy weźmie to na klatę tylko doliczy do ceny wysyłki.

@nat_not Natomiast uważam, za NIE FAIR niemożność umieszczenia w opisie aukcji informacji że podwyżka jest wynikiem działań Allegro, a nie "widzę Misie" Sprzedającego.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów