anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przelewy od DPD czy przez Allegro ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

Czy przelewy za wysyłki pobraniowe Allegro-DPD są rozliczane na waszym rachunku Allegro czy przychodzą bezpośrednio na wasze konto bankowe  z DPD ?

Pytam bo myślałem że wszystko jest rozliczane w ramach Allegro ale po tym jak zauważyłem dziwne obciążenia direct debit mojego rachunku bankowego za wysyłki Allegro zauważyłem też na moim rachunku bankowym  wpłaty bezpośrednio od DPD za wysyłki Allegro z pobraniem i coś mi to dziwnie wygląda a od DPD nie sposób się czegokolwiek dowiedzieć  

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ELEKTROMARKET kwoty za pobrania są przesyłane przez przewoźnika bezpośrednio na konto podane na umowie z przewoźnikiem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

ślicznie dziękuję, pozostaje już tylko pytanie za co  DPD ściąga mi z rachunku opłaty za wysyłki Allegro-DPD, małe kwoty ale 2 razy w miesiącu i to od dawna, na to na razie nikt mi nie potrafi odpowiedzieć, DPD milczy od 2 tygodni 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ELEKTROMARKET rozumiem, że opłata nie pojawia się w Rozliczeniach z Allegro tylko na Twoim koncie? Jeśli tak, to należy to wyjaśnić z DPD i nie będę mogła niestety pomóc. 
Co dwa tygodnie może być pobierana opłata za gotowość systemową jest to 120 zł netto, przesyłki rozliczane z Allegro nie wliczają się do tego, ale pozostałe już tak. Czy może to być to? W tym artykule znajdziesz więcej informacji na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

Na pewno nie jest to opłata za gotowość systemową bo do faktur załączane są specyfikacje dotyczące konkretnych wysyłek Allegro-DPD, najczęściej są to kwoty 1,23 zł za przesyłkę ale na ostatniej f-rze było aż 23 zł za jedna przesyłkę, wysyłam do nich zapytania w tej sprawie od 2 tygodni wszelkimi dostępnymi kanałami ale odpowiedzi ciągle brak, z tego powodu zblokowałem płatność direct debit dla DPD  może to spowoduje jakąś reakcję z ich strony   

oznacz moderatorów
AutozlomKOSspzoo
#7 Wielbiciel#

A gdzie można pobrać jakieś zestawienie pobrań dpd ?

oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

ja mam zestawienie razem z fakturą od DPD a jak to jest z Allegro to trzeba szukać w rachunki Allegro co jest dosyć żmudne

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ELEKTROMARKET jeśli korzystasz z Wysyłam z Allegro to możemy wygenerować dla Ciebie takie zestawienie, w tym celu napisz proszę do nas tutaj
Jeśli nie korzystasz z Wysyłam z Allegro to możesz wygenerować zestawienie sprzedaży  znajdziesz w nim informacje m.in. odnośnie do dostawy i kwoty. Aby to zrobić wejść prosze do zakładki Zamówienia kliknij zestawienie sprzedaży na dole strony, wybierz okres, za jaki chcesz otrzymać zestawienie sprzedaży i kliknij [zamów]. Zestawienie otrzymasz mailem w formacie csv. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

dziękuję La-niko za dobre chęci ale takie zestawienie nie jest mi już potrzebne, problematyczne były f-ry, które otrzymywałem bezpośrednio od DPD za wysyłki Allegro-DPD, teraz jak nadaję te przesyłki wyłącznie przez stronę Allegro "NADAJ PRZESYŁKĘ"  DPD już mi nie dorzuca żadnych dodatkowych kosztów i tylko o to mi chodziło  

oznacz moderatorów