anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy nie jest gwarantowanym czasem dostawy?

RED
#21 Demiurg#

zmiany zmiany na allegro

w roku 2020 pisałem

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-%C5%82amie-polskie-prawo/m-p/2782

 

na stronie

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/metody-dostawy/przewidywany-czas-dostawy-twojej-przesylki-z8...

pojawiła sie informacja

Przewidywany czas dostawy nie jest gwarantowanym czasem dostawy

Czas dostawy podajemy na podstawie dostępnych danych. Mechanizm nie bierze pod uwagę zdarzeń losowych lub nieplanowanych opóźnień po stronie sprzedających lub przewoźnika.

 

Cieszę się, że ktoś na allegro zrozumiał wreszcie, że serwis robi źle

ale mam pytanie

czy zostanie to zauważone po stronie konsumentów i tzw moderacji w dyskusjach?

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@RED Nie ma żadnego znaczenia, jak Allegro ten czas dopisywany do Waszych umów z kupującymi nazwie. Tam są podane konkretne daty, więc po ich przekroczeniu kupujący może odstąpić od umowy na podstawie art. 5431 Kc. Nie po to są podane te terminy, aby kupujący nie mógł się na nich opierać i miedzy innymi na ich podstawie podejmować decyzji zakupowych. Gdyby było inaczej, konsument byłby przekonany, że zawsze może czekać na dostawę 30 dni, zgodnie z ustawą, a wtedy mało kto zdecydowałby się na zakup na Allegro.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 tak by było gdyby te daty były gwarantowanym czasem wysyłki a nie przypuszczeniem/wróżeniem z fusów allegro

wg mnie daty podawane w zakładce dostawa nie spełniają wymagań opisanych w ustawie konsumenckiej i wprowadzają konsumenta w błąd

 

 tym bardziej, że ten czas wg allegro nie jest liniowy tylko rozciąga się i kurczy

przykład

jeden sprzedawca uczestniczy w programie szybkich wysyłek i wysyła przesyłki jak deklaruje natychmiast a drugi wysyłki w ciągu 24h

to przy zakupie towaru w niedzielę allegro określi taką samą datę dostawy na wtorek

 

oznacz moderatorów