anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Ciąg dalszy przeglądu technicznego moich aukcji 🙂 

Jest sobota, godzina 10.40 - weekend . Pierwsza aukcja z brzegu. Klient kupując w tym momencie  i wybierając wysyłkę paczkomatem dostaje od Allegro obietnicę - przewidywany czas dostawy - wt. 3 mar. w punkcie.  Ja się pytam jakim cudem mam tego dokonać ?

Zaczynam pracę w poniedziałek o godzinie 8.  Żeby przesyłka dotarła paczkomatem na wtorek muszę ją nadać w poniedziałek do 13 bo po tej godzinie kurierzy InPostu już jej nie wyjmą ( tak jest przynajmniej w moim mieście ) .  To ja mam w końcu wspaniałomyślnie podarowane  mi przez Allegro 24 godziny na wysyłkę czy może jednak 4 ? 

I tak oto z moich zadeklarowanych 48 godzin zostało marne 4 . 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

gbetker
#9 Pomysłodawca#

Już kiedyś to pisałem więc napiszę ponownie. O rozsądną popartą logicznymi argumentami odpowiedź ze strony administracji nie masz co liczyć.
Czas pokazał, że jeżeli pojawia się jakaś odpowiedź od administracji to mija się ona z faktyczną odpowiedzią na jakieś trudniejsze pytanie. 

Jestem tu jakiś czas i zastanawiam się nad sensem tego "forum" jeżeli użytkownicy potrafią dosłownie zasypać argumentami administrację na tyle, że przestaje ona w ogóle odpisywać.

Nie, nie jestem uszczypliwy. Stwierdzam fakty, naprawdę przewinęła się masa tematów, w których brakuje przedstawienia postawy allegro po wymianie zdań. 


oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

allegro boi się podania interpretacji prawa, gdyż może okazać się ona błędną, stąd odpowiadanie na głupa i nie na temat

ja się postawiłem allegro w tym temacie

efekt 2 razy blokada konta i usunięcie tysiąca aukcji

tylko dlatego, że napisałem w ofercie i zakładkach jak allegro rozumie czas wysyłki

i gdzie znajdują w zakładkach określone informacje

w wątku

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-%C5%82amie-polskie-prawo/m-p/2782

 

mimo że allegro odpisało mi że czas wysyłki musi być podany w sposób jednoznaczny jako rzeczywisty czas dostawy

to dlaczego podawany w zakładce czas dostawy jest czasem przewidywalnym?

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-twojej-przesylki-AVlrm8wY3Sg

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

PARTNER-GRAWER
#8 Zapaleniec#

Dokładnie ja mam ustawiony czas realizacji i wysyłki 5 dni. Wysyłam towar na specjalne zamówienie - czyli że znakowaniem więc musi to trwać. Pojedyncze rzeczy lub nie którzy chcą bez znakowania i wysyłka od ręki w 24h a że większość ostatnio wysyłam w 24 zaczęło mi pokazywać już na stałe że wysyłam 24h i już przez to miałem problemy. Klient jeden zamówił dostał po 3 dniach i pretensje że nie w terminie i już tego nie potrzebuje i chcę odesłać już oznakowany strata 700 zł. Kolejny przypadek dostał po 4 dniach i też bo miał że 24 nie odebrał przesyłki pobraniowej strata 100 zł.

Głupota z tym czasem sugerowanym odgórnie od allegro nie po to dam ustalam czas żeby później mi zmieniali.

 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@PARTNER-GRAWER Napisz proszę do nas w tej sprawie tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=44362df6-b15a-4eac-a24c-c534495b1bda&subjectId=2d542135-a...

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@cloudcloudAllegro wcina się między strony transakcji, do czego nie ma żadnego prawa!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Allegro za sprzedawców podaje czas wysyłki. Allegro zamiast sprzedawców uzupełnia parametry sprzedaży. Tylko czemu odpowiedzialność zrzuca wyłącznie na sprzedawców?!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@PARTNER-GRAWER   Rada moja taka: ustaw od nowa 5 dni. Tym, którym wyślesz od razu podaj numer przesyłki na maila, albo wcale, nigdy nie w systemie Allegro. Do systemu wpisuj po 5 dniach.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1  A mi szczęka opadła. Na jednej z aukcji klikając w szczegóły dostawy wyświetliło mi się

Czas wysyłki: zwykle do 2 dni roboczych.

Wyliczamy na podstawie wcześniejszych wysyłek tego sprzedawcy. Podczas tworzenia tej oferty, sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar do 3 dni roboczych.

Tylko pytanie, czy ktoś to w ogóle czyta .

 

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Czyżby poszli po odrobinę rozumu do głowy?  Fakt, nikt tego nie przeczyta i niczego to nie zmieni.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg  u nas też już widzę podobne zmiany. BRAWO Allegro! Jest w końcu jakiś kompromis między chybionym pomysłem i sugestiami sprzedawców.

oznacz moderatorów