anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przygotuj się na zmiany w Allegro Smart! i opłatach dla kont Firma

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

W najbliższych tygodniach wprowadzimy szereg zmian w regulaminie, na które warto się już dzisiaj przygotować.

Zaczniemy 18 lutego od obniżenia minimalnej wartości dla przesyłek kurierskich objętych usługą Allegro Smart! Wcześniej klienci mogli z nich skorzystać przy zakupach za minimum 100 zł, teraz opcja będzie dostępna już przy 80 zł. Do 7 kwietnia pokryjemy pełny koszt dostawy dla takich zamówień w przedziale cenowym 80 zł - 99, 99 zł. 

8 marca zaczniemy pobierać od kupujących opłatę 3,99 zł, jeśli wybiorą opcję płatności przy odbiorze w ramach usługi Allegro Smart! Ta kwota trafi do Was razem z zapłatą za przedmioty. Zmienimy też minimalną cenę, jaką możecie ustawić dla metod dostawy z płatnością przy odbiorze, aby Wasza oferta miała oznaczenie Smart!

Tego samego dnia pożegnamy ostatecznie Menedżera Sprzedaży i usuniemy Kuriera UPS z listy dostaw Allegro Smart!

Pod koniec miesiąca - 22 marca - zmienimy opłaty za sprzedaż na kontach firmowych w działach: Elektronika, Dom i ogród, Supermarket, Dziecko, Uroda, Kolekcje i sztuka, Sport i turystyka, Firma i usługi oraz zaktualizujemy regulamin Strefy Okazji. Tutaj znajdziecie szczegóły. 

Od 19 kwietnia nie złożą u Was zamówień osoby bez zarejestrowanego konta. Udostępnimy jeszcze łatwiejszą niż obecna metodę rejestracji - przy użyciu telefonu. Nie musicie się więc obawiać, że ta zmiana zniechęci klientów do zakupów.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

gierland
#12 Orędownik#

Czym są spowodowane podwyżki?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@gierland rok w rok będą podwyżki bo Allegro to spółka giełdowa i musi wykazywać corocznie wzrost dochodów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11 rok w rok, optymista jesteś, spójrz na wpis nat_not, to są podwyżki miesiąc w miesiąc 😁

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Spodziewałem się raczej obniżenia prowizji ze względu na nadal trudną sytuację pandemiczną w Polsce. Wiele firm/osób było i nadal jest pozbawionych dochodów bądź ich dochody są znaczącą mniejsze niż przed pandemią. 

Allegro obniżając prowizję pomogłoby i Sprzedającym i Kupującym. Niższe prowizje mogłoby spowodować obniżenie cen na Allegro a co za tym idzie na zakup niektórych przedmiotów byłoby stać więcej konsumentów. Dla Sprzedawców większa sprzedaż na Allegro to większy obrót i zysk, a dla samego Allegro... jeszcze więcej sprzedanych przedmiotów to jeszcze większy zysk. No szkoda...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@gierland od początku pandemii Allegro co chwila „wspomaga” sprzedających nowymi prowizjami, opłatami, dopłatami. Przecież  ich też pandemia dotknęła. Muszą sobie jakoś radzić.😁

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Lepiej to już nie będzie ,apetyt allegro rośnie w miarę jedzenia i każdy musi się liczyć że zysk z handlu tutaj robi się coraz bardziej trudny i kosztowny.

oznacz moderatorów

pelagia__pl
#8 Zapaleniec#

Czy ja to dobrze rozumiem że jak ktoś ma konto na allegro tylko do zakupów i kupi w aukcji przedmiot z opcją płatności przy odbiorze to na jego konto zostanie naliczona opłata 3,99? A jak się ma taki sam zakup w przypadku braku konta na allegro? 

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@pelagia__pl przy odbiorze zapłaci 4 zł więcej. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pelagia__pl  tu chodzi o smarta, nie będzie w pełni darmowy przy pobraniu kupujący zapłaci z towarem 3,99 zł za zamówienie smart z pobraniem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

browzur
#12 Orędownik#

Wachlarz zmian jest spory, tylko czy klienci nie przyzwyczajeni do trzymania ich "na smyczy" (konto) nie obniżą przez to krzywej wykresu zawartych transakcji na Allegro? Pewnie pójdą na inny bazarek😏

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

"Od 19 kwietnia nie złożą u Was zamówień osoby bez zarejestrowanego konta. Udostępnimy jeszcze łatwiejszą niż obecna metodę rejestracji - przy użyciu telefonu. Nie musicie się więc obawiać, że ta zmiana zniechęci klientów do zakupów."

To powinno być wyłączone na stałe. Chcesz coś zakupić na allegro ? Zakładaj konto.

Już miałem sporo przypadków że kupuje ktoś nie zarejestrowany szczególnie widać to przy wnioskach o zwrot prowizji. Ludzie kupują wyskakuje jakiś błąd z transakcją i nie ma opcji ponów płatność jeżeli nie jesteśmy zarejestrowani. Znowu ta osoba kupuje ponownie i czasem znowu jest jakiś błąd. Przedmioty na aukcji się ściągają i są zamrożone na pewien czas bo nie wiadomo czy kupujący będzie chciał je zakupić czy nie. Ja jestem na NIE dla zakupów bez rejestracji 😎

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

To ostatnie to pierwsze mądra rzecz jaką zrobicie od dawna. Bo to, ze w ten sposób może sobie ktos kupić na adres z Nowej Zelandii i jeszcze wystawić negatywa to była po prostu żenada.

oznacz moderatorów

auta_zabawki
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze wam mało a nas zmuszacie do obniżenia cen sprzedaży pokazywaniem tego samego przedmiotu w niższej cenie u innego sprzedawcy. My złapiemy klienta zachęcimy do zakupu artykułu a wy klientowi pokazujecie na naszej ofercie-kup u innego sprzedawcy bo ma taniej-

I to w ramach dobrej współpracy ze sprzedawcami ja to was proszę o więcej szacunku do nas tylko....lub aż tylko

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Trzeba podawać inne EANy aby nie wyświetlało komunikatów że ktoś inny ma taniej 😀

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@kuba1550  Przecież mam opcję sortowania towaru od najtańszego, z najtańszą przesyłką itd. 

Każdy mądry porównuje ceny i to normalne zachowanie kupujących. 

@auta_zabawki  Z kolei pokazywanie na czyjejś ofercie, że ktoś inny ma taniej, to posunięcie dalece nie fair.

Wiola
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Płacisz za wyróżnienie, więc musisz dać wyższą cenę.  Na tym korzystają Sprzedawcy bez wyróżnień. Ogłaszają się u Ciebie całkiem bezpłatnie 🙂 Można powiedzieć, że płacąc za wyróżnienia, bardziej wyróżniasz swoją konkurencję niż siebie. To jakbyś zapłacił za banner o treści "Nie kupujcie u mnie, bo sklep za rogiem ma taniej!". Wielu Sprzedawców przejdzie do innych serwisów z tego powodu.

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Czy walczycie jakoś z procederem kupowania większej ilości towaru w celu załapania się na Smart, z odgórnym zamiarem zwrotu nadmiaru niepotrzebnych sztuk? Wiele osób tak postępuje, żeby oszukać limit Smarta. Jeśli Sprzedawca dopłaca do przesyłki Smart, to sprzedaż przedmiotu za 10 zł w ramach Smart, jest całkowicie niekorzystny i przynosi straty.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@nikl, Kupujący ma prawo zwrócić bezpłatnie część zamówienia zrealizowanego w ramach usługi Allegro Smart! Pisaliśmy o tym tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Nie o tym piszę. Ludzie zamawiają od razu z zamiarem zwrotu, żeby oszukać system Smart. Dzięki temu realizują sobie każde zamówienie z bezpłatną wysyłką. To jest nieuczciwe. Jak to zwalczacie?

oznacz moderatorów