anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie do '' Starych wyjadaczy '' - opinie od kupujących

UmkaPL
#9 Pomysłodawca#

Jestem świeżym sprzedającym, uczę się i bacznie obserwuję '' środowisko '' 

Sprzedaje od 3 miesięcy, i dość trudno aby każdy kupujący chętnie wystawił ocenę , na ok ponad 500 sprzedaży, opinie wystawiło ok 60 kupujących. Jak wspomniane było obserwuje jak to wszystko tu wygląda. I taki przykład że jest sobie inny sprzedający, który jest na allegro od 5 miesięcy, podobny asortyment do mojego, i ten sprzedający ma aż prawie 1600 opinii, czy jest to możliwe do osiągniecia ? Czy sprzedający mają na to " inne " sposoby. 

Pracowałam swego czasu w firmie która zajmowała się sprzedażą na allegro od kilku lat,  i nawet oni nie mieli tylu komentarzy. 

Ciekawi mnie to 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mdrogeria
#21 Demiurg#

@UmkaPL a więc możliwości są 2 w opisanym przez Ciebie przypadku 

ów sprzedający ma wielokrotnie wyższą sprzedaż od Cieboe 

lub 

hmmm... na początek kupił sobie trochę ocen .

ale podejrzewam ,że właściwa jest 1 opcja .

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@UmkaPL  żeby wystawiała większość to w obecnych czasach towar musiał być chyba za darmo 😪🤣

Allegro popsuło system komentarzy kasowaniem ich po roku od wystawienia i blokadą wystawiania kupującym.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To jakiś chory staroświecki system rodem ze szkoły podstawowej> system ocen.😡

oznacz moderatorów

UmkaPL
#9 Pomysłodawca#

O ludzie 🙄 , no tego to się nie spodziewałam, ze automatycznie kasowane jest cos na co sprzedający pracował 😳

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Niestety tak sprawa wygląda. Jak dostaniesz 20-30% komentarzy ze sprzedaży to trzeba się bardzo cieszyć i podskakiwać do góry ale po roku i tak ci skasują te zapracowane opinie.

Jestem na allegro 20 lat, dokładnie w styczniu 2004r. rejestrowałem konto na dane brata (było to nasze takie rodzinne konto - uzbieranych przez lata ze 200 komentarzy ze sprzedaży) i chciałbym aby to "stare" allegro powróciło 😔

oznacz moderatorów

UmkaPL
#9 Pomysłodawca#

Tragedia, jednym słowem

No dobrze , ale wróćmy do części pytania o te komentarze, czy sprzedający kupują je sobie ? Czy na serio w krótkim czasie są w stanie zdobyć 1500 pozytywnych komentarzy ?

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@UmkaPL nie wiem o czym pisze @mdrogeria ?

Oceny dostaje się za zakupy więc ciężko by było dosłownie kupić ocenę-komentarz ^^.

Niektórzy podobno wkładają do paczek dodatkowo jakieś słodycze, żeby przymilić się kupującemu 😋

Wiem jedno, pisanie z prośbą o komentarz niewiele daje bo ludzie i tak nie chcą wystawiać. (Coś tam wystawiają ale słabo)

"Mali" sprzedawcy oferujący niezbyt różnorodny towar i w małych ilościach po prostu mają pod górkę.

oznacz moderatorów

UmkaPL
#9 Pomysłodawca#

Ja też zaczęłam stosować metodę na cukierki i karteczkę z podziękowaniem, ciekawa jestem czy poskutkuję 🙂 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@UmkaPL metody są różne w zależności od asortymentu.

Jedni wrzucają karteczki i słodycze, ostatnio w przesylce od sprzedawcy u którego regularnie kupujemy dostaliśmy karteczke że jeśli wystawimy dobry komentarz i napiszemy wiadomośc to zwóci 10% wartosci zakupu. Kazdy robi co może

My np po prostu staramy sie systematycznie zwiekszac sprzedaż - wieksza sprzedaż = wiecej komentarzy wiecej komentarzy nakręca sprzedaż . I tak powolutku powolutku...

 

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@UmkaPL z moich wyliczeń wynika, że komentarz wystawia 10-15% kupujących, więc 1500 pozytywów, to mniej więcej 9-10 tys transakcji, jeśli tyle ich było to może mieć 1500 pozytywów.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Skill_Player Za darmo też by mogło nie wystarczyć .Miałem takiego jednego co kupił ode mnie kilkukrotnie taniej niż cena rynkowa a i tak dał mi negatywa . Inny kupił srebrną monetę w licytacji od 1 zł za cenę wywoławczą i uznał że za drogo i anulował zamówienie . 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kolekcjoner608 bo ludzie są z natury podejrzliwi, jak coś jest za tanio, to też źle. Może felerne, może popsute, a może wadliwe, albo kradzione 😁

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów