anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o liczenie - Szybkiej wysyłki (tego samego dnia)

Doschrupania
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Mam pytanie odnośnie liczenia przez allegro jednej z miar - Szybka wysyłka" Mam zadeklarowany czas wysyłki zamówień 1 dzień. Wszystkie zmówienia wysyłam na bieżąco, zgodnie z deklaracją. Na około 80 zamówień miałem tylko opóżnienie w kilku paczkach. O co chodzi z szybką wysyłka - tego samego dnia?? Czy weekendy też są liczone? skoro kurierzy nie pracują, bo wychodzi na to, że tak. Wychodzi na to że dzisiaj dostałem ujemne punkty, za to że wczoraj kurier nie odebrał moich paczek.? Straciłem status Super sprzedawcy przez to że tylko 12 procent wysyłek nastepuje tego samego dnia,  Co jest nie możliwe.. co musze zmienić w ustawieniach, żeby było to liczone jakoś  " normalnie"? Rozumiem, że system zalicza paczke jako wysłana, gdy kurier ją zeskanuje. Czy paczki nadawane w weekedny, ale nie odbierane przez kurierów , np z paczkomatów, też są liczone jako ujemne punkty?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

System liczenia jest kompletnie niedopracowany . Liczą na podstawie czasów wysyłek jakie ostatnio były osiągane. Sam zauważyłem że minusują mi konto a mam ustawione wysyłka w jeden dzień ,nawet ostatnio 20 punktów w plecy tylko za to że kupujący opłacił trochę przed godziną graniczną a ja zdążyłem nadać zaraz po niej a kurier odebrał z paczkomatu dnia następnego . Wychodzi na to że nawet jak wyślesz w ciągu pół godziny od otrzymania wpłaty możesz mieć punkty karne za nieterminowość wysyłek . W przypadku paczkomatów ,automatów paczkowych jak i nadawania w punktach czy oddziałach czas nadania powinien być liczony od momentu złożenia a nie odbioru .Również allegro nie powinno ingerować w czasy jakie ustala sprzedawca ,nawet jak większość wysyłek stara się robić szybciej niż ma ustalone ,to nie jest powód by do takiego tempa go zmuszać z wszystkimi przesyłkami.

oznacz moderatorów

Doschrupania
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odpowiedź,

Dramat, człowiek robi co może, wysyłam zgodnie z deklaracją, pakuje późno po godzinach, a dostaje minusy..

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

czyli system działa.....  sprzedający biegają jak tresowane piseki dla samych punktów..... Zupełnie jak Black Mirror w odcinku "Nosedive"

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Doschrupania do której godziny masz ustawione wysyłkę dzisiaj? Czy po tej godzinie nadajesz? W jakim czasie zadeklarowałeś wysyłkę?

oznacz moderatorów

Doschrupania
#9 Pomysłodawca#

Mam wysyłkę ustawiona do godziny 11:00, głównie paczkomaty. Tak nadaje pp tej godzinie do paczkomatow cały dzień. Lepiej ustawic pozniejsza godzinie? Żeby dobrze liczyło?

oznacz moderatorów

Doschrupania
#9 Pomysłodawca#

A Wysyłkę zadeklarowałem w ciągu jednego dnia

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Doschrupania jeżeli jesteś wstanie wysłać w tym samym dniu później możesz wydłużyć. Tylko w przypadku paczkomatu system odnotowuje nadanie w momencie skanowania w sortowni (nie włożenia do maszyny) lub w momencie odbioru paczek od ciebie po złożeniu zlecenia odbioru.

oznacz moderatorów

Doschrupania
#9 Pomysłodawca#

Dzięki, tak też zrobie. Specjalnie ustawiłem godzine 11:00, bo wiem, że kurier odbiera z tego paczkomtu przesyłki do godziny 12:30 i jedzie na sortownie. Przesyłki po tej godzinie są odbierane czasami jeszcze przez drugiego kuriera do 15, albo już nastepnego dnia.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

 

Pewno musisz przełączyć opcję liczenia wysyłki z algorytmów allegro na deklaratywne. Dziwne, że to już kolejny raz wyłączam tę opcją, a ona sama co jakiś czas się włącza. 
Dzisiaj dostałem negatywa za to, że klientka kupująca produkt w sobotę i nie otrzymała paczki w niedzielę do punktu!  I kłamie, że z w ofercie obiecuję dostawę następnego dnia. 
Teraz: albo uległa zafałszowanej rzeczywistości algorytmów allegro, albo nie potrafiła pojąć oferty, chociaż w systemie mam czas na danie paczki poniedziałek do 23:59 i tak się stało. 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Odpisz uprzejmie, że liczą się tzw "dni robocze" czyli od poniedziałku do piątku i poproś na tej podstawie o usunięcie negatywa.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@AptekaNatolinska odpisałem i poprosiłem zarówną ją jak i Allegro o usunięcie nieprawdziwego komentarza. Zobaczymy. Nawet wytłumaczyłem jak krowie na rowie czym jest dzień roboczy, a czym świąteczny. 

oznacz moderatorów

virtualeye
#9 Pomysłodawca#

Mógłbyś podesłać gdzie jest to ustawienie bo kopię we wszystkich i nie potrafię znaleźć tych opcji liczenia wysyłki. Z góry dzięki 

oznacz moderatorów

Doschrupania
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów