anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o przewidywany czas dostawy

MrMarco
#13 Ambasador#

Moje drogie Allegro co wy od...cie z z tym przewidywanym czasem wysyłki, który jest widoczny przy ofertach sprzedających i jednocześnie wprowadza w błąd co do prawdziwej treści oferty, czyli deklaracji czasu w jakim sprzedawca wyśle paczkę?

W zeszłym tygodniu deklarowałem czas wysyłki na 2 dni robocze - wiadomo święta, covid, zawaleni kurierzy, L4 w niespodziewanych momentach - natomiast wy wyświetlaliście przy aukcjach, jakieś bzdurne informacje, że dostawa do klienta nastąpi w 2 dni - bo przed okresem świątecznym zdarzało nam się wysłać paczkę nawet w 1h od zamówienia?

Teraz mam milion telefonów "gdzie jest moja paczka??? miała być w sobotę!!!! " a zakup był w czwartek po południu - po godzinie granicznej kuriera.

Problem w tym, że klienci nie widzą czasu dostawy deklarowanego przez sprzedawcę, tylko wasze wróżby i biorą to za treść oferty. Czas wysyłki podany przez sprzedającego jest na tyle skutecznie ukryty, że klienci już do tej informacji nie docierają.

Nie byłoby problemu, bo przecież my sprzedawcy w większości realizujemy umowę zgodnie z deklaracją i nikt nie powinien się czepiać, jednak w takiej sytuacji klienci już zapowiadają wystawienie subiektywnych komentarzy - za wasz - Allegro - błąd. Chociaż chyba raczej nie błąd a świadome działanie, bo wiadomo, klient wrzuci negatywną ocenę, spadnie jakość sprzedaży i nie trzeba będzie oddawać prowizji. Brawo, gratuluję podejścia....

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

MrMarco
#13 Ambasador#

@mr_oma dla każdej deklaracji liczycie osobno, pewnie, ale wykorzystujecie dane o czasie dostawy ze wszystkich ofert i wyciągacie średnią 🙂

I tak mam oferty, które wysyłam natychmiast (chociaż deklaracja 24h na wszelki wypadek) i przy tej ofercie widnieje czas dostawy w środę, chociaż akurat ta oferta w 100% była dotychczas u klienta w 24h (podkreślam u klienta, a nie wysłana po 24h).

Są też oferty, które deklaruję wysyłkę w 2 dni i też jest dostawa w środę 🙂

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@MrMarco, podasz przykłady dwóch takich ofert, o których mówisz? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#
@mr_oma mogę podać w prywatnej wiadomości, bo nie zamierzam udostępniać swoich danych osobowych na publicznym forum
oznacz moderatorów

Monecjusz
#9 Pomysłodawca#

Przewidywany to realny..... 🙂 🙂 :-), czy Wy jakieś szkoły w ogóle pokończyliście???? Czy może nawet nie umiecie przeczytać tego co napisaliście.

oznacz moderatorów

mala_planeta
#9 Pomysłodawca#

Kiedy zrobicie coś z deklarowanym czasem wysyłki? Od 5 rano klient pisze do mnie, że paczka nie została do niego wysłana w ciągu 24h (deklarowany czas wysyłki to 2 dni robocze). Pomimo wyjaśnień oraz przesłania wszystkich informacji dot. "przewidywanego czasu dostawy", klient napisał że czuje się oszukany i na pewno nie zostawi mi pozytywnej opinii. Stwierdził również, że zrobił zakupy u mnie, a nie u Allegro i problemy tego portalu (wprowadzanie w błąd jaskrawym komunikatem - DOSTAWA JUTRO) go nie obchodzą. Klient podobno nie ma czasu na czekanie na paczkę, ale ma czas na pisanie ze mną przez cały dzień w tej sprawie. Sytuacja robi się już zabawna. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mala_planeta  czy możesz podać numer zamówienia, którego dotyczy ten problem? Przykro mi i rozumiem, że nie jest to komfortowa sytuacja, ale wyliczenie czasu dostawy opieramy nie tylko na deklaracji sprzedającego, ale również na historycznych danych dotyczących Twoich zamówień. Dlatego pomimo deklaracji 2 dni robocze, w ofertach może pojawiać się inny przewidywany czas dostawy. Dlatego to ważne, aby nadawać przesyłki zgodnie z deklaracją.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Monecjusz
#9 Pomysłodawca#

Ha ha ha, Sprzedawcy pamiętajcie, deklarujecie dwa dni na wysyłkę, to nie wysyłajcie dzień po zamówieniu lub  nie daj boże tego samego, bo nam się algorytmy popierniczą.... Tak żałosnych uzasadnień to w przedszkolu nie maja.

oznacz moderatorów

jbtech_pl
#7 Wielbiciel#

Ja również dorzucę swoje 3 grosze, gdyż dziś też mnie to spotkało. W treści "dostawa jutro" algorytm nie przewiduje, że klient wybierze wysyłkę "polecony Allegro" i też oczekuje dostawy na następny dzień podczas gdy deklarowany czas dostawy to 4-5, który często przez pocztę nie jest dotrzymywany.

Wyjaśnianie działania algorytmu jest mniej istotne, fakt jest taki że kupujący nie rozumieją przekazu jaki kryje się pod pojęciem, co jest źródłem problemu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

o to jest pwód ,dla którego zrezygnowalem z poleconych .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@la_nika Czegoś tu nie rozumiem.
Piszesz, że ważne jest aby nadawać przesyłki zgodnie z deklaracją - to oczywiste, że to ważne.

Problem jednak jest taki, że deklaracja brzmi następująco:
"Podczas tworzenia tej oferty sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar do 7 dni roboczych."

DO 7 dni roboczych.
Jeśli wyśle dnia np. trzeciego to wszystko jest w pełni zgodne z deklaracją ponieważ deklaracja brzmi jasno "do 7 dni" - więc może być to równie dobrze dzień pierwszy jak i siódmy.
Tak czy nie?

Gdyby deklaracja brzmiała "Podczas tworzenia tej oferty sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar siódmego dnia roboczego po zakupie" to można się czepiać, za to że wyśle towar szybciej bo wtedy byłoby to niezgodne z deklaracją.


oznacz moderatorów

mala_planeta
#9 Pomysłodawca#

Numer zamówienia: cb352522-3388-11ed-b54e-b1c1557be4f1

Oznaczenie "dostawa jutro" sprzedawca powinien włączać na własne życzenie, jeżeli stwierdzi, że jest w stanie spełnić takie warunki i bierze za to odpowiedzialność. W moim przypadku nie ma to sensu, ponieważ mam kilka cenników dostaw. 

Gdybym chciała oferować opcję szybkiej wysyłki sama wybrałabym opcję typu: zamów do 15, dostawa jutro. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mala_planeta dziękuję! Czy kupujący przesłał do Ciebie zrzut ekranu z informacją o dostawie jutro? Sprawdziłam to zamówienie i w momencie zakupu "przewidywany czas dostawy" pokazywał 3 dni robocze. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mala_planeta
#9 Pomysłodawca#

Tak, przesłał zrzut ekranu. Na moim koncie również wyświetlała się informacja - przewidywany czas dostawy 3 dni robocze, ale zalogowałam się z drugiego konta i rzeczywiście: wszędzie zielony napis: dostawa jutro. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mala_planeta czy mogę poprosić Cię o przesłanie tego zrzutu tutaj lub na adres spolecznosc@allegro.pl? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mala_planeta
#9 Pomysłodawca#

Zrzut klienta z wczoraj. Screenshot_2022-09-15-08-10-00-903_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mala_planeta czyli  kupujący nie posiada zrzutu z informacją jaka była dostępna w ofercie w momencie zakupu? Na tym zrzucie nie widać ani jaka to oferta ani kiedy zrzut został wykonany, więc przykro mi, ale nie mogę tego wykorzystać przy konsultacji. 
Bardzo proszę, abyś w przyszłym tygodniu np. w poniedziałek sprawdziła te oferty i czy wyświetla się tam informacja o dostawie jutro. Jeśli tak będzie to poproszę o zrzut ekranu, będę to wyjaśniać.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@la_nika Czy mogę prosić o odniesienie się do mojej wczorajszej wypowiedzi?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@komis-bell prezentowany czas wysyłki nie opiera się jedynie na deklaracji Sprzedającego, lecz wynika ze statystyk dotyczących historycznych przesyłek. Nie weryfikujemy tego czy sprzedający wysyła zgodnie z deklaracją czy nie, ale jeśli wysyła przesyłki szybciej to będzie to widoczne w statystykach i uwzględnione w przewidywanym czasie dostawy. Więc okej jeśli sprzedający ma ustawione, że wysyła do 7 dni, a wyśle 3 dnia, to nie otrzyma żadnego upomnienia, że wysyła niezgodnie z deklaracją, ale wpłynie to na przewidywany czas dostawy.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@la_nika Właśnie o tym mówię - sposób liczenia 'przewidywanego czasu dostawy' jest bez sensu. Ponadto jest prezentowany w taki sposób, że ogrom kupujących traktuje go jako gwarantowany czas dostawy.
Nie widzę sensu rozpisywania przykładów bo każdy z nas doskonale wie o co chodzi.
Naprawdę tego nie widzicie czy tylko udajecie?

oznacz moderatorów

mala_planeta
#9 Pomysłodawca#

Sprawa ucichła, a u mnie znowu to samo. Przesyłka nie została wysłana od nas następnego dnia po złożeniu zamówienia i już klient pyta gdzie jego paczka (czas wysyłki dni robocze). Na nic się zdają tłumaczenia, że to komunikat allegro wprowadzający w błąd.

Kiedy ktoś coś z tym zrobi?

Wystarczy pozostawienie opcji sprzedawcom: zamów do określonej godziny, dostawa jutro. I nikt nie będzie miał więcej pretensji. 

oznacz moderatorów