anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie odnośnie zwrotów towarów

Sklep-RockBeat
#9 Pomysłodawca#

Klient zwraca towar bo mu nie pasuje ale pudełko oryginalne było niezabezpieczone totalnie zmasakrowane, była to perkusja elektroniczna, brakuje zasilacza, brak paragonu dobrze że inne rzeczy niepogubione. Towar wysłany jako nowy w eleganckim firmowym pudełku przyszedł w fatalnym stanie, oddałem wszystkie wpłacone pieniądze żeby choć prowizję od allegro uzyskać a klient co ? wystawia jeszcze negatywa... Pytam się zaawansowanego grona sprzedawców czy ja jako sprzedający mogę coś więcej oprócz odzyskania prowizji za niesprzedany i zwrócony w fatalnym stanie towar ?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

Halfrunt
#18 Luminarz#

@bek-sanit 

Jak potrącisz nawet złotówka to kupujący założy Ci dyskusje skorzysta POK a allegro zablokuje Ci konto.

Gdzie takich głupot się naczytałeś, jeśli zgodnie z prawem potrąciłeś co masz potrącić to nic ci nie grozi, chyba że masz niską jakość sprzedaży i te ich punktacje, więc może kłody pod nogi rzucają, albo jesteś pracownikiem Allegro jak ten pełnej troski xyz i również twoim zadaniem jest siać tu postrach wśród innych sprzedawców.

oznacz moderatorów

Sklep-RockBeat
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak jest

oznacz moderatorów

bek-sanit
#9 Pomysłodawca#

Zacznijmy od tego że nie jesteśmy na "ty" więc proszę się pochamowac. Tych głupot uczy portal allegro. 

Tak jak pisałem chętnie zobaczę sytuację w której allegro nie stanęło po stronie Konsumenta.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

A jednak TWA tu trwa. 

oznacz moderatorów

Sklep-RockBeat
#9 Pomysłodawca#

Ja też chętnie zobaczę sytuację w której allegro stanęło po stronie Sprzedającego haha

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Owszem, są takie sytuacje. Generalnie to krytykuję większość działań Allegro, ale są sytuacje, że Allegro staje po stronie sprzedających.

Odnośnie opakowania - nie jest ono przedmiotem sprzedaży (są wyroki sądów) - możesz dostać zwrot towaru w worku foliowym (tylko żeby nie dotarł uszkodzony).

Brak zasilacza - kupujący zostawił sobie część towaru, nie zwracasz kosztów wysyłki i pomniejszasz kwotę zwrotu o koszt zasilacza. Oraz o zużycie sprzętu - jeśli są widoczne takie ślady.

Zwrotu prowizji automatycznie nie dostaniesz - piszesz odwołanie z wyjaśnieniem i dostajesz zwrot prowizji od zwróconej kwoty.

Odnośnie pomocy Allegro - myślę, że to zależy od jakości Twojego konta. Jak klient założy dyskusję - odpowiadaj krótko, zwięźle, grzecznie i na temat. Bez osobistych  "uwag i wynurzeń", jak to czasem bywa w weekend po "kilku głębszych" dla "odstresowania się". Zawsze można poprosić All do włączenia się do dyskusji i rozwiązania jej. Miałem przypadki - klient oznaczył dyskusję jako nierozwiązaną - po interwencji Allegro - została rozwiązana.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@Sklep-RockBeat Allegro nie może działać poza prawem i jeżeli mam racje i prawidłowo prowadzę Dyskusje zawsze jest po mojej stronie.😎

oznacz moderatorów