anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie odnośnie zwrotów towarów

Sklep-RockBeat
#9 Pomysłodawca#

Klient zwraca towar bo mu nie pasuje ale pudełko oryginalne było niezabezpieczone totalnie zmasakrowane, była to perkusja elektroniczna, brakuje zasilacza, brak paragonu dobrze że inne rzeczy niepogubione. Towar wysłany jako nowy w eleganckim firmowym pudełku przyszedł w fatalnym stanie, oddałem wszystkie wpłacone pieniądze żeby choć prowizję od allegro uzyskać a klient co ? wystawia jeszcze negatywa... Pytam się zaawansowanego grona sprzedawców czy ja jako sprzedający mogę coś więcej oprócz odzyskania prowizji za niesprzedany i zwrócony w fatalnym stanie towar ?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

MescotCompany
#12 Orędownik#

Nic nie zrobisz. Kupujący > Sprzedawca

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Sklep-RockBeat - niestety spotkało Cię to co każdego z nas w pewnym momencie... Nic nie zrobisz. Możesz dodać na Czarną Listę i se potupać w nerwach. Przykro mi.

oznacz moderatorów

Sklep-RockBeat
#9 Pomysłodawca#

Lepiej nie mieć nic wspólnego z allegro jako Sprzedający 😞

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Sklep-RockBeat nic nie zrobisz poza wkalkulowaniem takich kwiatków w swoją marżę , ostatecznie za wszystko płaci klient , również za swoje widzimisię .

oznacz moderatorów

Sklep-RockBeat
#9 Pomysłodawca#

Kilka takich kwiatków i wychodzi na to że zamiast zarobić to jesteś na minusie sprzedając na Allegro, nic tylko książkę napisać o Allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Sklep-RockBeat echhhhhhhhhhhhhhhh......🙄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Sklep-RockBeat Nie rozumiem, dlaczego nie potraciłeś za niekompletny towar i używany tak że ma utratę wartości? Chciałeś - to proszę bardzo.

Ps. Tak Allegro nie jest bezpieczne dla sprzedajacych

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Sklep-RockBeat
#9 Pomysłodawca#

Hmm a jeżeli bym potrącił, to Allegro zwraca prowizję ?

oznacz moderatorów

Sklep-RockBeat
#9 Pomysłodawca#

Odpowiedzi nie ma... czyli Allegro nie zwraca prowizji jeżeli potrące kupującemu że mi zniszczył produkt

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Sklep-RockBeat tu masz objaśnienia -https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/czy-moge-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-...

to nie jest zwrot prowizji , aktualnie ładnie się nazywa ,,, rabat transakcyjny,,, czyli sprawa uznaniowa .Kiedyś mi się coś przytrafiło  ,ale fajnie się z klientem gadało i ostatecznie oddalem połowę wartości produktu , prowi.... rabatu transakcyjnego oczywiście mi nie przyznano . @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Trzeba wytłumaczyć autorowi wątku .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Sklep-RockBeat jeśli ustalisz z kupującym, że w wyniku zmniejszenia wartości zwracanego przedmiotu (oczywiście kwota postąpienia musi być relana i merytorycznie uzasadniona) obniżasz kwotę zwrotu to przysługuje Ci rabat transakcyjny (zwrot prowizji). 
@mdrogeria pisałeś do nas w tej sprawie, czy automatycznie nie przyznano rabatu?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 🌞nie pisałem , kwota rabatu była śmieszna 😋

oznacz moderatorów

Sklep-RockBeat
#9 Pomysłodawca#

Oddałem całość kupującemu za zniszczony towar nawet z kosztami wysyłki haha jaki jestem głupi, ale kończę już z Allegro bo więcej tu straciłem niż zarobiłem 🙂 a moja jakość sprzedaży po negatywie kupującego to Nieakceptowalny

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@Sklep-RockBeat Zgodnie z obowiązującym prawem zmniejszamy kwotę zwrotu odpowiednio udokumentują(zdjęcia) otrzymany zwrot i w razie potrzeby udostępniamy Serwisowi Allegro.

 

oznacz moderatorów

bek-sanit
#9 Pomysłodawca#

Jak potrącisz nawet złotówka to kupujący założy Ci dyskusje skorzysta POK a allegro zablokuje Ci konto.

Kupujący to święte krowy, allegro nigdy nie stanie po stronie sprzedawcy.

Nawet jak udokumentujesz to paragrafami, to Ci napiszą żebyś do Sadu poszedł.

O tak allegro traktuje swoich Klientów.

 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@bek-sanit Potrącałem kilka raz ,konto nikt nie blokował.

Sprzedawca który nie  nie potrafi merytorycznie prowadzić dyskusji będzie zawsze [edycja] na allegro.😎

oznacz moderatorów

Sklep-RockBeat
#9 Pomysłodawca#

Nie, sprzedawca nie ma szans kupujący założy dyskusje skorzysta POK i sprzedawca leży, bo zablokują mu konto.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Nieprawda, dość często pomniejszam zwrot na ustaloną z klientem wartość i zawsze otrzymuje cały zwrot prowizji, a jeden klient, który wystąpił do POK o wypłatę różnicy między zwrotem, a wpłatą i po przesłaniu merytorycznych wyjaśnień z mojej strony, Allegro na klienta się wypieło. To nie jest tak że za każdym razem klient ma rację i może wszystko, bo nie może.

oznacz moderatorów

bek-sanit
#9 Pomysłodawca#

Chciałby to zobaczyć ze Allegro się wypięło na Konsumenta.

Na chwil obecną KONSUMENT jest chroniony Prawem do 2 lat od momentu wydania towaru rękojmią, dodatkowo do 1 roku nic nie musi udowadniać.

Wiec wystarczy iż oświadczy iż produkt już taki był.

Z praktyki wiem i pewnie każdy Sprzedawca, że zwrot pomniejszony choćby o złotówkę spotka się z poważnymi konsekwencjami ze strony Allegro (wypłata POK, nierozwiązana Dyskusja i blokada konta)

 

oznacz moderatorów