anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie skierowane do doświadczonych sprzedawców

musicman76
#12 Orędownik#

Mam taki oto problem, zawiesiłem działalność prawie miesiąc temu ale zgłosił się do mnie klient, kupił prawie rok temu ode mnie na allegro głośnik za 835zł teraz zgłosił że głośnik mu się zepsuł czy jako że mam zawieszoną działalność muszę rozpatrywać ta sprawę ? I drugie pytanie w przypadku zwrotu pieniędzy oczywiście oprócz straty na Vacie bo został zakupiony w cenie netto to dochodzi strata prowizji 50zł z allegro ? ponieważ starsza sprzedaż ponad 45dni to allegro już mi nie odda prowizji za zwrócony przedmiot ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

komis-bell
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@musicman76 Co do drugiego pytania - również tak. 

oznacz moderatorów

RF-connectors
#7 Wielbiciel#

Reklamacje to niestety ryzyko biznesowe. Na wszystkie pytania jest odpowiedź tak

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Pisz dokładnie. Nikt nic nie wie dokładnie o tej transakcji.

Klient zgłosił, że głośnik mu się zepsuł. 

To całkowicie nic nie znaczy, potraktuj to jako zgłoszenie, że głośnik mu się popsuł. I nic więcej, do niczego to Cię nie zobowiązuje. 

Klient musi zgłosić reklamację - stosowne wzory zgłoszenia reklamacji są bez problemu dostępne w internecie. Jak kupujący zgłosi Ci oficjalną reklamację, czyli wyśle stosowny formularz zgodny z prawem, odeśle towar do reklamacji, sprawdzisz sobie swoje plomby gwarancyjne (chyba je nakleiłeś na sprzedawany towar? - ja tak robię i zaoszczędzam na tym sporo kasy - odmawiam zwrotu , gdy towar nie ma moich plomb). A bywa różnie... 

Sprawę musisz rozpatrzyć - pozytywnie lub negatywnie - to zależy tylko od Ciebie, masz na to 14 dni od zgłoszenia od kupującego. Jak się nie ustosunkujesz w tym terminie - reklamacja zostaje uznana jako rozpatrzona pozytywnie - na rzecz kupującego.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów