anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Chce otrzymać FV" dla firm przy zakupie domyślnie na tak - sugestia

Pascon
#9 Pomysłodawca#

Taka sugestia żeby pole "Chcę otrzymać FV" przy zakupie, czy jak to tam jest nazwane, było dla firm(kupujących) domyślnie zawsze włączone. Obecnie jest to duży problem. Mamy dużo reklamacji z tego powodu, dyskusji. Teraz jeśli tylko "podejrzewamy" o chęć zakupu na firmę to dzwonimy, piszemy. A to nie o to chodzi... Jak wystawimy paragon to problem bo ktoś musi robić zwrot zamówienia żeby otrzymać FV. A w drugą stronę to albo nie wrzuca w koszty FV albo można mu korektę zrobić i dosłać np. FV imienną.

nie mówiąc już o takiej "ameryce" żeby było miejsce gdzie robimy w allegro upload dokumentu zakupu - FV. Bo teraz jeśli wysyłamy w paczce - trafia do śmieci razem z listem przewozowym lub wypełniaczami, jeśli mailowo - do spamu albo nikt tego nie czyta (obok maili z powiadomieniami allegro). Wówczas taki dokument jest do pobrania z konta allegro a przy okazji pewnie jest wymóg wysyłki więc allegro by wysyłało go mailem do Klienta po uploadzie.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Pascon Ciekawy pomysł. Dziękuję, że opisałeś jak, Twoim zdaniem, ta opcja powinna działać. Będziemy o tym pamiętać przy projektowaniu zmian.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ta opcja powinna być wprowadzona już od początku tego roku, jak zabroniono wystawiać faktury do paragonów

mamy często sytuacje, że kupujący odstępują od umowy bo nie otrzymali faktury

twierdzą że wybierali taką opcje, a my tego nie widzimy

bo ptaszek sie odznaczył

 

oznacz moderatorów

strus_05500
#7 Wielbiciel#

Kiedy to wprowadzicie?

Dziś znowu muszę wystawić notę do faktury, bo się nie zaznaczyło "wystaw fakturę".

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@strus_05500 

allegro ma nadal gdzieś, że jest tutaj ewidentna niedoróbka

xkomy morele nie mają z tą opcją żadnych problemów - a allegro nadal ma

oznacz moderatorów

komputery_piotr
#1 Nowicjusz#

minęło 8 miesięcy i NIC Proszę żeby to natychmiast zmienić jak opisał to @Pascon pole "Chcę otrzymać FV" przy zakupie powinno  dla firm kupujących domyślnie zawsze włączone. Pomyłka generuje koszty no i wygląda to tak, że promujecie szarą strefę - zakupy bez faktury i sprzedaż również. Ciekawe co odpowiedzą na: https://www.gov.pl/web/finanse/wnioski-i-skargi

 

oznacz moderatorów

-PROKA-
#7 Wielbiciel#

Kiedy coś zostanie zmienione w tym temacie? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@-PROKA- Jeśli zdecydujemy o wprowadzeniu takiej zmiany, napiszemy Wam o tym. W tej chwili nie mamy takich informacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

-PROKA-
#7 Wielbiciel#

Trochę szkoda bo tracimy czas i pieniądze na odkręcając coś co powinno być domyślne.

oznacz moderatorów

turboklima
#7 Wielbiciel#

Popieram w 100%. Miałem taki okres, że FV się ciągle odznaczały przy zakupie (robiłem to za szybko i internet nie wyrabiał) Dostawałem paragon, a jak chciałem FV to szłyszałem "proszę odesłać paragon". A faktury jak nima tak nima.

Czemu na kontach firmowych nadal niektórzy sprzedający nie mają opcji "wystawiam fakturę VAT"?

Też dużo kupuje przez allegro i ciągle muszę się upominać o FV. To chore! Odechciewa się zakupów.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@turboklima możesz być firmą i nie być płatnikiem VAT.

Do tematu faktur. @nat_not Dobrym rozwiązaniem było by umożliwienie wystawiania faktur VAT np. w M.S. Allegro. Nie wystawiam ich dużo i prowadzenie oddzielnej numeracji faktur nie jest dla mnie problemem. Problemy opisał kolega więc je cytuję "Bo teraz jeśli wysyłamy w paczce - trafia do śmieci razem z listem przewozowym lub wypełniaczami, jeśli mailowo - do spamu albo nikt tego nie czyta (obok maili z powiadomieniami allegro). Wówczas taki dokument jest do pobrania z konta allegro a przy okazji pewnie jest wymóg wysyłki więc allegro by wysyłało go mailem do Klienta po uploadzie. "

oznacz moderatorów

strus_05500
#7 Wielbiciel#

Minęło siedem miesięcy i Allegro nic w tej sprawie nie robi. I nie zrobi - jak to monopolista. Na własny użytek zakupy robię tak: wyszukuje na Allegro produkt i sprawdzam wiarygodność dostawcy. Następnie wyszukuję sklep internetowy dostawcy. Z reguły nie z tym problemu. Proponuję cenę z Allegro - minus 5-10% (marża Allegro). Z reguły kupuję za niższą cenę. I wilk syty i Kansas City, jak mawiał klasyk.

 

oznacz moderatorów

mcomppl
#1 Nowicjusz#

Popieram w 100%. Często zdarza mi się zamówić towar i zapomnieć o znaczniku FV. W opcjach konta powinna być opcja czy Faktura VAT ma by domyślnie zaznaczona czy nie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mcomppl masz firmę i jeszcze się nie nauczyłeś ,że pomyłki kosztują ? . Nie kadży kupujący z konta firmowego potrzebuje F-vat .Trzeba uważać .

oznacz moderatorów