anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rękojmia - wyłączona dla przedsiębiorców

Ekspres-shop
#8 Zapaleniec#
Rękojmia wyłączona dla przedsiębiorców w zakresie dopuszczalnym przez prawo.
Jak rozwiązać taka reklamację? Kupujący to firma ( spółka) wystawiona fakturę vat. Jak ją rozwiązać.
W przypadku osób fizycznych i 1os. działalność sprawa jasna a tutaj?
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ekspres-shop masz wyłączona rękojmię to z problemem niech się uda do gwaranta .

oznacz moderatorów

Ekspres-shop
#8 Zapaleniec#

Allegro mówi, że  rękojmia  w przypadku osób fizycznych i 1 osobowych działalności gospodarczych powinna zostać rozpatrzona. W przypadku firm, które zatrudniają osoby od razu mogę taka reklamację odrzucić, gdy mam zapis "Rękojmia wyłączona dla przedsiębiorców w zakresie dopuszczalnym przez prawo."

W takim razie jak mam rozpatrzeć reklamację skoro nigdzie nie ma informacji, czy dana firma ma pracowników. 


oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ekspres-shop zweryfikuj za pomocą NIP-u co to za firma  i wróć do nas z informacją , pamiętaj o ukryciu danych osobowych .

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Ekspres-shop jaki to rodzaj spółki?

oznacz moderatorów

Ekspres-shop
#8 Zapaleniec#

Sp. z o.o. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ekspres-shop no i git , masz prawo reklamację odrzucić powołując się na wyłączona rękojmię  ,pamiętaj jednak ,że medal ma 2 strony ....

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Ekspres-shop no to jeśli masz wyłączoną rękojmię dla przedsiębiorców, to sp. z o.o. może się na nią powołać jeśli wadę potajemnie zataiłeś. Tylko muszą to udowodnić.

Pamiętaj, jedynie spółka cywilna, może powołać się na rękojmię jako konsument. Natomiast jeśli chodzi o IDG i S.C., to nie ma znaczenia czy zatrudnia taka firma pracowników, czy nie. Wchodzisz sobie w CEIDG i patrzysz na profil działalności (kody PKD), jeśli jakikolwiek, niekoniecznie główny profil, obejmuje swoim zakresem zakupiony produkt, można się uchylić od przyjęcia takiej reklamacji.

oznacz moderatorów