anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nierozwiązana dyskusja z klientem i obniżony rating

kdtrade
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

Mam problem z kupującym, który kupił laptop i zażądał obniżenia ceny z uwagi na rzekome wady produktu, pod groźbą wystawienia negatywa. Odpisałem, żeby odesłał towar na reklamacje, a on wystawił negatywny komentarz i rozpoczął dyskusję (nie miałem negatywa od ponad 4 lat). Ja cały czas wyrażałem gotowość rozpatrzenia reklamacji. Kupujący najpierw stwierdził, że jest konsumentem (chociaż z CEIDG wynika, że niekoniecznie, ale ok), więc nie wyśle towaru. Stwierdziłem, że dobra, wyślę kuriera po towar, to kupujący stwierdził, że nie ma go w co zapakować i że wchodzi w grę tylko odbiór osobisty (ja jestem z Krakowa, klient z Poznania). Potem, że ostatecznie może zapakować, ale muszę mu zapłacić za pakowanie 400 zł (to jest kwota roszczenia). Jak już Allegro przymusiło go, żeby wyznaczył termin odbioru, to wyznaczył na godz. 21.00 w niedzielę. I tak w kółko od 10 października, gość sobie leci w kulki, Allegro wyznaczało mu kolejne terminy, on za każdym razem wymyślał inny powód, żeby nie wysłać (albo uniemożliwić odbiór) towaru. Ze strony Allego za każdym razem zmieniał się moderator dyskusji, który wyznaczał kolejne terminy, sprawa była odsyłana do konsultacji, chyba ze 4 razy, i w końcu po ponad miesiącu Allegro zamknęło nierozwiązaną dyskusję. Po czym Kupujący otworzył ją na nowo i wygląda na to, że wszystko zaczyna się od początku.

Ja od początku listopada mam zablokowane konto ze względu na rating, który wynosił już chyba - milion.

Mam 2 pytania do moderatorów tego czatu.    @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

1. Czy mimo tak kuriozalnej sytuacji, Kupujący może sobie w nieskończoność otwierać zamykane dyskusje, pomimo tego, że w ewidentny sposób próbuje wyłudzić obniżenie ceny, (nie chce odesłać towaru na rozpatrzeni reklamacji ani nie przedstawił żadnego dowodu na to, że towar jest wadliwy)?

2. Jak już Allegro zamknęło dyskusję, to mój rating skoczył w okolice 0 do poziomu "wymagający poprawy" jednak sprzedaż dalej jest zablokowana, ale najlepsze jest to, że w najlepszy obszar mam: "nierozwiązane dyskusje" a mam pracować nad " Blokada wystawienia i zakończenie ofert". To proszę o informację jak mam nad tym pracować?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kdtrade widzę, że prowadzisz już z nami korespondencję na ten temat (sprawa nr 36971820). Z ostatniej wiadomości wynika, że sprawa jest w toku, więc w tej chwili nie mogę zrobić nic więcej. Widzę, że zamieściłeś wiadomość, zgodnie z prośbą Doradczyni, poczekaj proszę na naszą odpowiedź.
Jeśli chodzi o Twoje pytania, to kupujący nie może w kółko otwierać zamkniętych dyskusji, natomiast każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie przez dział zajmujący się dyskusjami, więc tutaj nie mogę zapewnić jakie będą dalsze działania. 
Kwestie blokady konta można wyjaśniać tylko z Działem bezpieczeństwa, przykro mi, ale nie jestem w stanie tutaj pomóc. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kdtrade
#7 Wielbiciel#

no tak, wiele to się nie spodziewałem 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@la_nika po 1 kupującemu bana na konto i koniec z otwieraniem dyskusji widać jasno że próbuje wyłudzić kasę, po 2 @kdtrade odrzuć reklamację ponieważ nie odesłał towaru w dyskusji i zakończ temat, do tego powinieneś po ceidg w dyskusji sprawdzić jaką działalność wykonuje bo jak pokrewną do twojej to jest to czyn nieuczciwej konkurencji i zgłaszasz do uokiku jak mu przywalą karę to se siądzie na tyłku 

@la_nika zgłosiłem kilka postów z nowego konta trola do zbanowania, dalej macie zamiar pozwalać na stalking, szydzenie i wkręcanie użytkowników forum czy w końcu zrobicie coś by proceder trwale uciąć?

oznacz moderatorów

kdtrade
#7 Wielbiciel#

Wszystko zrobiłem (oprócz tego uokiku), temat opisany w dyskusji, problem jest w tym moim zdaniem że zamiast jednego opiekuna w dyskusji, co chwile jest ktoś nowy. Bo gdyby ktoś ta dyskusje od początku w Allegro na poważnie przeanalizował to by gość już miał dawno bana

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kdtrade a zapomniałem ty się nie baw w wyznaczanie mu kiedy twój kurier ma po paczkę prrzyjechać tylko wyślij mu opłaconą etykietę na kuriera lub paczkomat zobacz co ma w okolicy adresu firmy i zakończ temat. Nie odeśle uwal reklamację i wszystko w temacie dopełniłeś obowiązku odbioru ma swój koszt etykieta się przeterminuje to sam sobie zapłaci za wysyłkę wrócisz do tematu odpiszesz że etykieta opłacona była wysłana i zrób to przez panel dyskusji i wiadomość do kupującego. Jeszcze nie próbowałeś polecieć z paragrafów w zależności od zachowania jakie przejawia mogą być różne stalking, nękanie, próba oszustwa, szantaż, próba wyłudzenia. Z kc to pewnie pozew za utratę dobrego imienia firmy, dochodów, nieuczciwą konkurencję etc odaje przykłady bo dyskusji nie czytałem i nie wiem jak on rżnie janusza ale może taniej będzie pójść do prawnika czy radcy prawnego na konsultacje by ci jakieś pismo narychtował z stemplem kancelarii i wskazaniem odpowiednich paragrafów

oznacz moderatorów

kdtrade
#7 Wielbiciel#

Etykieta wysłana, pismo od prawnika poszło do Allegro, być może poskutkowało bo potem zamknęli dyskusję i co z tego jak znowu ją otworzył, a jak do nich zainterweniowałem to mi odpisali że nie mogą bo każdą sprawę rozpatrują indywidualnie

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael ad. 1 Przykro mi, ale na pewno wiesz, że to nie do mnie należy decyzja w tej sprawie, a jeśli odpowiedni dział uzna, że kupujący próbuje wyłudzić kasę, to podejmie odpowiednie kroki.

ad. 2 Dzięki za Twoje zgłoszenie! Zablokowałam już to konto. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@la_nika zaraz założy nowe i tak się będziemy ganiać od pół roku dalej bo dział bezpieczeństwa nie potrafi przybanić po ip, kolejna rzecz z 3 czy 4 tygodnie temu pisałem zgłoszenie o łapkach na forum że sumują sie mi i odemnie z opóźnieniem, a przez ponad rok było klik i naliczona i mam zero odpowiedzi co z tym grane a nawet raz się do tej najnowszej moderatorki upominałem żeby ponowiła zgłoszenie bo nadal brak odpowiedzi dla przykładu dam ci łapkę ciekawe kiedy naliczy 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael rozumiem to, ale tak jak Maciej tłumaczył Ci w wiadomości e-mail, ta osoba doskonale pilnuje się, aby nie było żadnych powiązań między kontami, z których korzysta. Reagujemy na każde łamanie naszego regulaminu i na bieżąco usuwamy wpisy i blokujemy konta.
Przepraszam, że nie otrzymałeś odpowiedzi, ale czy problem wciąż występuje?
 Widzę, łapkę od Ciebie dla mnie i na Twoim koncie widoczna jest też łapka od mdrogerii, więc wygląda na to, że system działa prawidłowo. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@la_nika problem w tym że to się dziwnie nalicza raz dostałem z 15łapek w godzinę a naliczylo po prawie 3 dniach dodatkowo mam też takie akcje że chce komuś dać łapkę i mi przycisk potrafi zareagować za 10razem i to nie wina urządzenia bo używam na zmianę 2 laptopów i telefonu. Jakbym był paranoikiem to powiedzialbym że weryfikację przechodzę co komu i za co łapkuję np @mdrogeria daję łapkę bo daje sensowne porady to często mam tak że dałem mu łapke i odłapkowałem i znów dałem bo przycisk zareagował za 10 razem a tobie za 1 razem kliknąłem i od razu wbiło. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael okej, na pewno to jak działa dawanie łapek nie jest sterowane w taki (jak sam przyznałeś) spiskowy sposób 🙂
Ponowna łapka od mdrogerii dla Ciebie jest od razu widoczna. Abym mogła zgłosić problem, muszę mieć do tego podstawy, a na razie po prostu nie widzę, żeby cokolwiek źle działało. 
W związku z tym, czy mogę Cię poprosić, abyś jeśli problem pojawi się powtórnie, nagrał co się dzieje, gdy próbujesz przyznać komuś łapkę? Lub gdy (bo rozumiem, że o tych 15 łakach w godzinę dowiedziałeś się z powiadomienia mailowego) nie zgadzały się liczby kudosów (w takiej sytuacji poproszę o zrzut z datą o powiadomieniu e-mail).
Prześlę to od razu do naszych informatyków i będziemy szukać przyczyny, ale oni muszą to zobaczyć, sam opis nie będzie wystarczający 😞 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@la_nika maile o łapkach to mi chyba nie przychodzą bo bym poczte spamem zapchał zaobserwowałem coś takiego po wejściu w ja w społeczności i miałem w krótkim czasie kilka info w punkt dla ciebie jedno za drugim w krótkim czasie chyba z 11, a na statach ogólnych licznik stał a nawet spadł potem jakoś to urosło po pewnym czasie. Pierwsze zgłoszenie o tym puszczalem messengerem przez fb w weekend a zmiany na plus dopiero w poniedziałek wskoczyły raczej bo też nie określe co ile i za co mi kiedy wpada bo mam duży przerób na koncie tj ruch łapki rozwiązania posty etc ale to dziwne zamulanie to zauważyłem nieraz a żeby to nagrać to musiałbym nagrywać każdą altywność na laptopie na koncie i liczyć że akurat wystąpi co może być bardzo trudne. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael rozumiem, podpytałam naszych informatyków, ale otrzymałam odpowiedź, że ponieważ jesteś jedyną osobą, która to zgłasza, to możliwe, że to kwestia ciasteczek i czyszczenia przeglądarki. Potwierdzili też, że musieliby otrzymać konkretny przykład takiej sytuacji, ponieważ teraz wszystko wygląda prawidłowo. 
Wiem, że jesteś aktywnym forumowiczem, z czego się bardzo cieszymy, więc pewnie zwracasz na to uwagę bardziej, niż inni. Natomiast obecnie nie mam jak pokazać, że taki problem występuje, bo widzę na Twoim koncie wpunkty od razu (przetestowałam to przed sekundą). 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale w tej dyskusji to tak trochę brak twojego zdecydowania!

oznacz moderatorów

kdtrade
#7 Wielbiciel#

Uwierz, że było zdecydowanie, ostatecznie sprawa się zakończyła tak ze wyłudzacz dostał kasę z Allegro Protect (brawo, zachęcajcie ich dalej). Nie mam również najlepszego zdania o tym czacie. Moderatorka rozłożyła ręce i wdała się w dyskusje z innym użytkownikiem o jakiś łapkach. Także raczej pomocy i porady tu szukać próżno

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kdtrade jak nie doliczyli ci do rachunku to wygrałeś mimo negatywa i powinieneś się cieszyć albo zmienić platformę sprzedażową bo allegro owszem ap dało ze swoich ale podniesie opłaty i zapłacimy wszyscy i sprzedawcy i kupujący i tak wygląda prokonsumencka polityka korpo

oznacz moderatorów