anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Regulaminy promocji i wyróżnień są za długie, niejasne

Pengano
#13 Ambasador#

Doprowadziliście do absurdu stopień komplikacji regulaminowych. Regulaminy promocji i wyróżnień są za długie, niejasne i maja masę pułapek drobnym druczkiem. Regulamin Kampanii ma 5 stron, stopień komplikacji taki, że bez pół litra nie rozbierzesz, w środku odwołanie do regulaminu Strefy Okazji, co ma 10 stron i masę nowych pułapek, a stamtąd odwołanie do potężnego Załącznika 4 o objętości Trylogii. Zasady nowego ładu to przy tym pikuś.

Nie mam zielonego pojęcia co będzie jak kliknę dodanie ofert do Kampanii, co mnie spotka, ile to będzie kosztować i na jak długo, bo wiem że w niektórych strefach wpadam w bagno dożywotnio. Żeby to pojąć, to trzeba zatrudnić świetną kancelarię prawną i poświęcić wiele godzin pracy umysłowej. A to znaczy, że nie warto z tych funkcji korzystać, chyba że lubimy loterię. Przeżegnać się, splunąć przez lewe ramię, kliknąć i wola nieba co się dalej wydarzy. To nie powinno tak wyglądać.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja już nawet na to nie patrzę.... Kampanie, zgłoszenia do ofert z niższą prowizją, ciągłe zmiany regulaminu (swoją drogą - kto tak na prawdę zna dokładnie aktualny regulamin Allegro? - przecież po wydrukowaniu go, to już jest solidna księga.) 

Dokładnie się z Tobą zgadzam - żeby być na bieżąco ze wszystkimi zmianami na All, z promocjami (pseudo), kampaniami itp. - potrzebny jest dodatkowy pracownik. Dodatkowo - jeszcze radca prawny, gdyż zwykłe biuro rachunkowe "nie wydoli".

Kilka razy korzystałem z jakichś dodatkowych promocji, kampanii - zawsze byłem na tym "do tyłu".

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

Nie chce cie namawiać bo słusznie prawisz nie jeden raz o tym pisałem.Ale tak rada dla ciebie nie nastawiaj sie tylko na allegro idz dalej i wejdz w inne kanały sprzedaży jest ich wiele, ja juz zrezygnowałem z tych bzdur od allegro , no jeszcz ads trzymam-reszta jest pułapką allego bedzie zarabiać wiecej na produkcie omijajać ciebie ty bedziesz marże miec 5% allegro 25% nie daj sie złapać i nie bądz naiwny- myslę że Allegro będzie jak najbardziej ale na tej zasadzie co A.....n chociąż bije ich na łeb i szyje  .Będą coraz bardziej tracić i musza to teraz wykorzystać bo tracą co chwila kawałek tortu ze sprzedaży.Jesli posłuchasz mnie Póznie alegro będziesz traktował jak taki lokalny sklepik , skoro nie sznuja nas sprzedawców trzeba isc dalej  , trudne ale prawdziwe.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Jestem z Allegro od samego powstania serwisu i chciałbym im pomóc przetrwać. Niestety popełniają setki błędów, nie reagują na zgłoszenia błędów projektowych i sami w ten sposób wypychają Sprzedawców do innych serwisów. Ads było dobre, ale ostatnio wtopiłem, bo Allegro na moich aukcjach wyświetla reklamy produktów konkurencji, gorszej jakości, aby były tańsze i tam odsyła klientów. To jakbym w stacjonarnym sklepie kupił i powiesił banner "Kupujcie w sąsiednim sklepie!".

oznacz moderatorów

Totulo
#10 Popularyzator#

@hardybejs 


@hardybejs  napisał(a):

myslę że Allegro będzie jak najbardziej ale na tej zasadzie co A.....n chociąż bije ich na łeb i szyje


Czyli kto kogo bije Twoim zdaniem na razie? 🙂


@hardybejs  napisał(a):

no jeszcz ads trzymam-reszta jest pułapką


Kurczę, to komuś serio działa sensownie Ads Allegro? U mnie najlepszy koszt sprzedaży, jaki udało mi się osiągnąć ze wszystkich wypróbowanych rodzajów reklam to 10%. Doliczyć do tego prowizję standardową od sprzedaży i wychodzi ponad 20% marży. Absurd.

O wtopie, jaką była kampania na stronie głównej Allegro nie wspomnę. Zżarło mnie tam strasznie, efekt żaden.

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

A....on bije Allegro sorki nie zrozumiale napisałem a do Ads masz oczywiście racje kompletnie nieopłacalne- ale jeszcze trzymam chwilkę bo na allegro pomału wygaszam  niech sobie idzie jak idzie ile się sprzeda to się sprzeda ale nacisk kład już na inne kanały

oznacz moderatorów

Totulo
#10 Popularyzator#

@hardybejs Z mojego doświadczenia Azamon jak na razie nie ma podjazdu do Allegro, a stopień skomplikowania różnych procedur w Azamonie to jest absurd absurdów.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Regulamin jest specjalnie tak napisany by go na pierwszy rzut oka nie zrozumieć

Podobnie podane są informacje o pobieranej prowizji

Allegro także często samodzielnie przenosi oferty do innych kategorii bez informowania jak zmieni się wtedy pobierana prowizja od sprzedaży

Serwis ignoruje przepisy nakazujące by zawierane umowy były napisane w sposób prosty i przystępny dla każdego (np w ustawie konsumenckiej)

UOKIK to instytucja, która zamiast działać konkretnie zajmuje się urojonymi problemami

lub podejmuje decyzje, które zamiast powstrzymać firmy przed nieuczciwymi praktykami

tylko je utwierdza, że warto tak dalej działać

widać to po ostatnich decyzjach uokik w sprawie allegro czy inpostu

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Masz w 100% rację .Regulaminy promocji i wyróżnień są celowo tak stworzone by każdy normalny użytkownik zrezygnował z ich przeczytania w całości a nawet jakby udało mu się przeczytać to żeby tego nie zrozumiał ,ważne że na początku jest wyraźna zachęta do zaakceptowania i skorzystania z takiej promocji .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pengano czy masz na myśli regulamin Allegro Ads? Czy opcje promowania na Allegro czyli wyróżnienia i pakiet promo? 
Jeżeli chodzi o Allegro Ads to oferujemy dedykowaną pomoc specjalistów z Allegro Ads jeśli masz pytania, chętnie pomogą! Tutaj znajdziesz do nich kontakt. 
Mamy dużo opcji promowania ofert i reklam, ponieważ chcemy, aby sprzedający mogli dobrać sposoby promowania ofert, które im najbardziej pasują, a to może prowadzić do komplikacji treści, a na pewno zwiększenia wolumenu regulaminu. 
Możesz też zawsze skorzystać z naszego wsparcia, aby rozwiać wątpliwości dotyczące opcji promowania. Napisz proszę konkretnie jaką ofertę i jaki sposób promowania chciałbyś wybrać, a ja wszystko wyjaśnię! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

To są takie rady jak w kawale o bacy: "Trzeba sobie w życiu radzić jak mawiał baca zawiązując buta glizdą.". Allegro ma cudowną właściwość doradzania jak obchodzić stwarzane przez siebie problemy i błędy, zamiast ich naprawiania. Taka jest niewdzięczna rola Moderatorów. A powinno to wyglądać inaczej. Powinniście powiedzieć "ojej, schrzaniliśmy sprawę! Naprawmy to!". Wszyscy ludzie narzekają na te nowy łady w Allegro, nikomu to się nie podoba, a oficjalna propaganda pisze jakie to cudowne to związanie. Żyjecie w Matrixie.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@nikl 
Powinniście powiedzieć "ojej, schrzaniliśmy sprawę!


Potrzebny jest wyrok, nakaz, etc. (sądu lub innej właściwej instytucji).
Do tego czasu ten kto reprezentując Allegro złożyłby takie oświadczenie byłby "skazany" nie tylko na banicję.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Pengano 
Nie mam zielonego pojęcia co będzie jak kliknę ...

Ponieważ takie "kliknięcia" na Allegro (możliwe zarówno przez Sprzedawcę jak i Kupującego) mogą powodować (i najczęściej powodują) zawarcie prawnie wiążącej Umowy - to w takich przypadkach zaleca się aby nie eksperymentować z rzeczami, których skutki ew. użycia są trudne do przewidzenia dla klikającego.
Innymi słowy: nie korzystać z narzędzi, których nie potrafi się obsługiwać.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów