anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja drukarki

AMGV
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.. Klient oddał drukarkę na reklamację. Sprzęt był kupowany na firmę. Producent zaproponował rozwiązanie zgodne z polityką firmy tzn. wymiana urządzenia na sprawne refabrykowane. Klient nie akceptuje takiego rozwiązania, a producent uparcie stoi przy swoim. Czy ktoś miał kiedykolwiek taką sytuację. W jaki sposób my jako sprzedawca możemy postąpić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

komis-bell
#19 Nestor#

@AMGV Jeśli klient nie akceptuje takiego rozwiązania to zostanie z niesprawną drukarką.
Rękojmia dla firm była wyłączona tak?

oznacz moderatorów

siesio
#10 Popularyzator#

Klient chyba zapomina, że jest FIRMĄ a nie konsumentem. Tak w ogóle to normalne, że czasami wymienia się sprzęt na inną sztukę, ale sprawną. Byleby nie była zniszczona, może o to chodzi klientowi 🙂

 

Mam obecnie podobną sytuację, ale tu się pałuję raczej z serwisem, który notorycznie nie naprawia usterki klienta (usterka pojawia się po tygodniu używania drukarki). Serwis w końcu wymienił mi urządzenie na inne (właśnie refabrykowane) i... usterka wystąpiła po tygodniu. Jestem w totalnej kropce w sumie już myśląc, że klient uszkadza drukarkę.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A co sie non stop psuje?

oznacz moderatorów

it24_pl
#11 Animator#
komis-bell ; siesio Prawo w tej kwestii się nie co już jakiś czas temu zmieniło - wszystko zależy co to za firma. W przypadku drukarki jeśli to np. jakaś drukarnia no to rękojmia mogła być wyłączona, ale jeśli to np. zakład fryzjerski to ma takie same prawa jak konsument. To samo jest przy odstąpieniu od umowy bez podania przyczyny.
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Uwazasz ze zaklad fryzjerski nie moze uzywac drukarki w dzialalnosci np do drukkwania faktur?

oznacz moderatorów

it24_pl
#11 Animator#

az1rael No właśnie, w tym rzecz, zakład fryzjerski używa do drukowania faktur i dlatego ma uprawnienia jak konsument.

Art. 556 4. KC Zawarte w niniejszym dziale przepisy dotyczące konsumenta, z wyjątkiem art. 558 § 1 zdanie drugie, stosuje się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

oznacz moderatorów