anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

reklamacja po 10 miesiącach

GIOUNO-COM
#7 Wielbiciel#

itam , może ktoś  z Was spotkał się z taką sytuacją.Klient zakupił towar ( celebrytkę wykonaną ze złota ) i po 10 miesiącach zgłosił zwrot z tytułu rejkojmi z żądaniem wymiany na nową ponieważ ( jak twierdzi ) zorientował się dopiero teraz że ....nie jest ona wykonana ze złota a srebra pozłacanego. Jestem na 100 % pewny że taka sytuacja nie miała miejsca .Odesłał owy łańcuszek . Łańcuszek ma ten sam motyw , ten sam splot ...inną długość i inna wagę i jest ze srebra.Nie posiadamy i nie posiadaliśmy w sprzedaży takiego modelu ze srebra , jesteśmy pewni że to nie nasz produkt i o pomyłce nie mogło być mowy.Nie wiem co teraż robić bo wygląda to na próbę wyłudzenia .Może ktoś co dokłądnie zrobić, jak odpisać ? Dziękuję .   

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

GIOUNO-COM jeśli masz możliwość udowodnić ,że wysłałeś prawidłowy produkt podeprzyj się nim i odrzuć reklamację . Jeśli nie masz ..... no cóż będzie w plecy .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@GIOUNO-COM Kupujący ma prawo do reklamacji przez 2 lata, a nie tylko przez 10 miesięcy. Reklamację musisz rozpatrzyć i ją uznać lub odrzucić. Jeśli ją uznasz, powinieneś spełnić żądania kupującego podane w piśmie reklamacyjnym, czyli towar wymienić lub zwrócić wszystkie koszty, także koszt odesłania. Jeżeli reklamację odrzucisz, kupujący może poprosić o pomoc Allegro przez formularz kontaktowy i w zależności od sytuacji, od dowodów, Allegro może nałożyć Ci ograniczenia na konto. Nie masz jednak obowiązku uznania reklamacji.

oznacz moderatorów

GIOUNO-COM
#7 Wielbiciel#

Dziekuję za wypowiedź.Wiem , że klient ma dwa lata .Chodzi o to że ten towar który odesłał nie jest tym towarem który mu wysłałem.Natomiast klient twierdzi że nie jest to towar który kupił.Nie posiadałem takiego modelu wykonanego w srebrze więc o pomyłce podczas pakowania nie ma mowy.Zostaje słowo przeciwko słowu.Nie mogę zrobić nic innego jak reklamację odrzucić.Dziękuję raz jeszcze. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

W aukcji miałeś pewnie podane parametry tego łańcuszka jak i opis i zdjęcia jeśli masz podstawy do zakwestionowania tej reklamacji to zrób to i zgłoś próbę wyłudzenia ,mając dobre dowody nawet ewentualny negatywny komentarz da się usunąć.

oznacz moderatorów

GIOUNO-COM
#7 Wielbiciel#

Dziekuję.Tak właśnie zrobię.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

na to są paragrafy

miłej lektury

https://bezprawnik.pl/oszukanie-sklepu/

oznacz moderatorów