anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rekompensata POK a wysłany towar

ClikusAkcesoriaT
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie,

Sprzedaję towary z chin idą one prosto od producenta co jest zaznaczone w akcji.

Powiadomiam też klientów że pączki mogą iść do 50 dni roboczych.

Niestety kupujący zrobil dyskusję na allegro której nie zauważyłam. Sprawy rodzinne odciągnęły mnie troszkę od allegro i nie zauważyłam po prostu wiadomości, tym samym nie wysyłam także kupującemu numeru nadania.

Kupujący złożył wniosek do POK i uzyskal rekompensate, tylko co ze mną towar wysłany idzie do Pana a mi każą zwrócić za zwrot. Czy mogę się od tego jakoś odwołać? Paczki niestety nie mogę cofanac.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli przedmiot dotrze do kupującego i on go odbierze, choć już teraz nie musi tego robić, to powinien zwrócić rekompensatę z POK, a jeśli zwróci, Allegro nie będzie wymagać od Ciebie zwrotu tych kosztów. Napisz o tym w korespondencji z Allegro, niech Ci dadzą trochę czasu na realizację dostawy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ClikusAkcesoriaT jeśli klient dostanie towar musi oddać kasę do POK zgodnie z regulaminem 🙂 Więc poczekaj z wpłatą i opisz to allegro oraz kupującemu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ClikusAkcesoriaT
#7 Wielbiciel#

A co jeżeli klient chyba nie chce już odebrać paczki. Zero kontaktu czy t re zygnuje czy nie? Jak wtedy odzyskać stracone pieniądze? Złożyć wniosek o fałszywe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zadaj pytanie Allegro niech się do tego odniosą.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@ClikusAkcesoriaT

Jeśli chcesz tu nadal handlować, to nie zwlekaj ze spłatą długu w POK. Brak wpłaty wiąże się z blokadą sprzedaży nie tylko na Twoim koncie, ale też na wszystkich powiązanych kontach (rodziny, domowników, współpracowników, itp.).

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Bladziak
#9 Pomysłodawca#

Prawdopodobnie konto zostało zablokowane z powodu iż nie odpowiedziałeś na dyskusję w ciągu (tutaj strzelam ale co najmniej 24 godzin od założenia dyskusji przez Pana który nie czyta opisów aukcji typowego roszczeniowego Klienta) 

Kupujący:

- zawarł umowę kupna sprzedaży i zgodził się na warunki jej zawarcia gdzie jak mniemam określiłeś czas dostawy na 50 dni - teraz:

skoro otrzymał zwrot środków z POK to nie ma żadnych praw do towaru za które otrzymał świadczenie zwrotne od allegro - więc masz prawo od niego żądać zwrotu towaru który w tym momencie mu się nijak nie należy nie ma do niego żadnych praw itd itp (prawnik Ci to wytłumaczy) jeżeli nie odbiera telefonów pozostają listy polecone za potwierdzeniem odbioru a wypadku braku ich odebrania i reakcji pozew na drodze cywilnej tam przy okazji możesz go pozwać o: zwrot kosztów procesowych, zwrot dodatkowych kosztów które ty musiałeś ponieś przez jego zachowanie (odesłanie, utrata towaru). I powiem Ci szczerze ja osobiście ja takiego roszczeniowca pozwałbym w imię zasad, możliwe że rykoszetem mogło by oberwać allegro za utrudnianie sfinalizowania transakcji itp tutaj nie jestem pewien. możesz tez argumentować iż allegro poprzez taką a nie inną decyzję wobec kupującego i utwierdzając go że ma rację naraziło cię na straty bo kupujący uznał że jest w prawie a ty przez to straciłeś na towar lub inne koszty

Jedno jest pewne albo towar albo pieniądze pok'u w myśl prawa ci się należą. 

Przyzwyczaj się do tego że allegro niestety tak działa, może jak wytoczysz działa będą bardziej skłonni do rzeczowej rozmowy na razie zbieraj "kwity" że wszystko było jak opisałeś i próbuj to wszystko udowodnić allegro + polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru do kupującego.

tak wg mnie

 

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Bladziak Wpis Ci się zdublował: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/blokada-konta-pomimo-wys%C5%82ania-towaru/...

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Bladziak
#9 Pomysłodawca#

@Client:79179573 ... a chodzi o to samo więc pomyślałem dla pewnosci wypowiem się w 2ch blizniaczych watkach, gdyż mam powyżej czegoś już roszczeniowych Klientów, i następny który na mnie trafi a bede wiedział że jestem w prawie i jego ta zaboli ... wyatocze mu proces ... tak w imię zasad

   

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Bladziak  Jedna nierozwiązana dyskusja rzadko prowadzi do blokady sprzedaży. Ta konkretna blokada konta jest bezpośrednio związana z wypłatą odszkodowania z POK i ma zabezpieczyć kupujących i Allegro przed dalszymi stratami.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Bladziak napisał: "w imię zasad"

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Bladziak
#9 Pomysłodawca#

dokładnie to miałem na myśli smile

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Jeżeli sprzedający rzetelnie opisał zaistniałą sytuację, to...
Konsultant allegro który zadecydował o wypłacie środków z POK jest śmierdzącym leniem i dyletantem, bo nie chciało mu się zapoznać z warunkami opisanymi w aukcji. Naraził przez to sprzedającego na straty i nieprzyjemności, co jest bardzo łatwe do udowodnienia przed sądem. Co za tym idzie ten leser zadziałał również na szkodę allegro gdyby ewentualnie doszło do procesu sądowego. Nalezy mu się co najmniej solidna reprymenda, tak samo jak jego przełożonym którzy nie dopilnowali co
wyczyniają ich podwładni. Żenada na całego. Allegro, wstyd! Brak profesjonalizmu, brak elementarnej rzetelności.

oznacz moderatorów