anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rekompensata POK

kamorawska
#9 Pomysłodawca#

Klient odesłał produkt mimo decyzji odmownej dotyczącej zwrotu środków. Po upływie kilku dni rozpoczął dyskusję z żądaniem zwrotu pieniędzy. Odpowiedziałam wyczerpująco, dlaczego nie przyjmę zwrotu( towar był szyty wg miary). Klient zwrócił się o pomoc do allegro. Allegro uznało moją rację , ale postanowiło zwrócić środki z POK . Moje pytanie: czy poniosę jakieś konsekwencje tego zwrotu ? I co z odesłanym do mnie produktem?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mdrogeria, tak, Natalia napisała Ci, że "poza nielicznymi wyjątkami" mają one wpływ. Jesteś pewny, że punkty były odjęte? Otrzymałam informację, że mogłeś co najwyżej nie otrzymać punktów za tę miarę.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mr_oma jak można otrzymać punty w tej mierze i za co? Ostatni miesiąc mam bez dyskusji  , a puntów 0/0 . ..... ,a może czegoś nie kumam 

Aktualnie w tej mierze mam poziom ,,super,, a punty jak pisałem 0/0 .... nie bij tylko wyłumacz .. proszę .

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

I masz w 100% rację. Dlatego nie będziesz obciążona zwrotem z POK - o tym dalej napiszę.

U mnie dosłownie kilka dni temu była podobna sytuacja. Klient (firma, sp. z o.o.) zakupili stację filtrującą do wody. FV na firmę, wysyłka na inny prywatny adres. Rękojmia dla firm wyłączona na aukcji. 

W czwartek hydraulik zamontował im tą stację, w sobotę przed południem mam otwartą na Allegro dyskusję, że cieknie na wszystkich złączkach, że produkt niezgodny z opisem i domagają się zwrotu gotówki lub wysłania nowego towaru.

To jest "chore i absurdalne".

Dyskusja na Allegro - moja odpowiedź oczywiście negatywna odnośnie rozpatrzenia reklamacji. 

Info do klienta - reklamujcie montaż do hydraulika.

Info od Allegro - wyślij numer przesyłki z reklamowanym towarem lub potwierdzenie zwrotu wpłaty.

Chore.

Dopiero musiałem odpisywać i wyjaśniać temu pracownikowi Allegro, że  ustosunkowałem się do złożonej reklamacji (chociaż takowej w świetle prawa nie było) w wymaganym terminie, wg prawa i regulaminu Allegro.

Otrzymałem info - cytaty prawa - zgodne z moimi.

Ani słowa o tym, że odpowiadający wcześniej pracownik serwisu Allegro "pomylił się", "podjął niewłaściwą decyzję, niezgodną z prawem i regulaminem Allegro", żadnego słowa typu "przepraszam". To "boli" - boli sprzedawców, którzy są traktowani ...... jak? - to już sobie każdy wyciągnie z tego wnioski.  

Info od Allegro - kupujący może wystąpić do POK - ja nie zostanę tym obciążony. To jest po prostu "chore". Allegro chce zwrócić klientowi kasę w wys. ponad 300 zł za to, że hydraulik nienależycie wykonał swoją robotę. 

Za co jeszcze Allegro będzie płacić? 

Identyczna sytuacja - kupujący zakupuje tuner DVB-T2 plus antenę - zamawia montażystę, ten montuje zestaw, za 2 dni klient zgłasza reklamację sprzedawcy i otwiera dyskusję - przedmiot niezgodny z opisem, nie mam wszystkich kanałów. 

Czyja to jest wina? Sprzedającego, czy montażysty? Czy Allegro też zwróci kupującemu kasę za dekoder i antenę? Na jakiej podstawie? Wg sprawy dotyczącej mnie - powinno zwrócić kasę. 

W/g Allegro, montaż sprzętu, dokonywany przez firmę, którą kupujący sobie wybrał, również podlega reklamacji , nie wiem na jakiej podstawie. I na tej podstawie zwrócą klientowi ponad 300 zł za towar, który i tak u nich pozostanie. Przyjedzie hydraulik, za darmo poprawi swoją robotę - klient będzie miał towar i dostanie za niego zwrot. 

To jest "szkoła " dla wszelkich innych kupujących na Allegro - kupujcie, reklamujcie co się da, Allegro będzie zwracać  kasę , na ile będzie mogło - to obciążą tym sprzedawców. 

 

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ELMIXAGD_pl  Twoje przypadki to pikuś

zwrot z pok bo kupujący pomylił sie i odesłał przy odstąpieniu zupełnie inny towar

dyskusją z wielkim oburzeniem bo odmowa zwrotu przy odstąpienia od umowy w sytuacji zakupu na sp z o.o. z twierdzeniem że pomyliłem się przy zakupie miało być bez faktury

dyskusją z wielkim oburzeniem bo odmowa zwrotu przy odstąpienia od umowy w sytuacji zakupu przez Kowalskiego, gdy odstępuje od umowy Nowak

wypłaty z pok by kupujący nie czuł sie niekomfortowo przy składaniu reklamacji

czy wypłaty z pok za całość zamówienia, gdy kupujący reklamuje 1 przedmiot

 

i ciesz się, że w twoich przypadkach działało tylko allegro bo taki kupujący mógłby zgłosić barka instrukcji obsługi lub reklamować jej jakość i nasłać na Ciebie np: inspekcję handlową, która by przyszła do Ciebie na mediację i przy okazji zrobiła kontrolę jak traktujesz konsumentów (ceny, oznakowanie produktów, regulaminy, utylizację i itp)

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

RED - Te sytuacje są mi bardzo dobrze znane.

Instrukcja obsługi - akurat w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia - stację montował hydraulik, więc powinien się na tym znać.

Następna rzecz - zwroty z POK - już o tym niejednokrotnie pisałem, są absurdalne, znowu zaliczę bana na AG (za swoje wpisy już zostałem ukarany spadkiem sprzedaży).

Głowna moja sprzedaż - części zamienne. Ofertą sprzedaży objęta jest część zamienna/akcesoria do danego sprzętu.

I to jest przedmiot aukcji. Ofertą nie jest objęta: diagnostyka uszkodzenia, dobór odpowiednich części lub akcesoriów, instrukcja obsługi urządzenia, instrukcja serwisowa odnośnie przeprowadzania prac serwisowych. 

 

 

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

denim-outlet
#10 Popularyzator#

absurdów z rozdawnictwem POK jest jeszcze więcej 

Miałem sytuacje że kupujący zgłaszający odstąpienie pomimo iż otrzymał zwrot w ustawowych terminach zakłada po kilku miesiącach dyskusje i POK

Pomimo terminowych odpowiedzi udokumentowania dokonania zwrotu kupującemu przelano po raz kolejny pieniądze w ramach POK (mnie nie obciążono ale kupujący otrzymał dwa zwroty)

..i portal w takich wyłudzeniach nie widzi nic złego. Nie pogoni takiego "oszus.." zmuszając do zwrotu itd bo nie chce by był niezadowolony. 

To link to opisu sprawy Odp.: Wyłudzenia z POK i polityka allegro wspierająca ten procederu. – Strona 2 - Społeczność Allegr...

..aby nie być gołosłownym umieściłem screeny odpowiedzi pracownika na gadane (bez danych wrażliwych) pracownicy jednak usunęli załączniki 😞
Takie zamiatanie pod dywan jak widać jest skuteczne.

 

oznacz moderatorów