anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z zakupu

malina18361
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Kupujący zapłacił za zamowienie poprzez payu, nastepnego dnia stwierdził, że jednak rezygnuje z zamówienia i prosi o zwrot pieniedzy. Kwota jaka przelał to 2900 zl allegro naliczylo prowizje sprzedaży w kwocie 232  zl. Nie zrobił zwrotu poprzez allegro tylko napisal to w wiadomości. Postanowilam zwrocic mu pieniedze jednak jak zrobilam zwrot to po paru dniach payu zwrocilo mi na konto pieniedze a nie dla kupujacego. Dlaczego tak sie stalo? Czy jesli przeleje na prywattne konto kupujacego kwote 2900 to bedzie mozna anulowac prowizje. Kupujacy straszy mnie policją, droga sadowa. A allegro jeszcze zablokowalo konto. Nie rozumiem z jakiej przyczyny przeciez pieniadze zostaly cofniete ale wrocily i to nie jest wina sprzedajacego. Konto jest juz ponad 10 lat i nigdy nie mialam takich problemow a tu mi blokujecie konto. Jesli tak ma to dzialac to nie zostaje nic innego jak zakonczyc wspolprace z allegro. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, możesz oddać kupującemu pieniądze zwykłym przelewem na konto. Po odstąpieniu kupującego od umowy Allegro nie może pobrać prowizji od sprzedaży. Jeżeli otrzymasz odmowę zwrotu prowizji, złożysz odwołanie  i zamieścisz dowód zwrotu wpłaty.

Kupujący nie musi robić zwrotu przez Allegro, może wysłać rezygnację zwykłą wiadomością.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@malina18361 Będzie  można musisz tylko Allegro przedstawić dowód zwrotu.

oznacz moderatorów